Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    3GB RAM -> memória szűkössége -> :F

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Viktor0610 #43 üzenetére

    Jogos :DDD Nem azt mondom, egy 250 ezres Sony flagshipnél én is csodálkozom ha 4 helyett 3-at raknak, a távoli jövőre meg az árcímkére nézve, de hogy egy 110 ezres telefonnál ezt szóvá tenni, hogy hát jobb lett volna 6GB-tal...

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Szabcsizz #61 üzenetére

    Android alap hangon az összes szolgáltatásával ha nagyon elterpeszkedik akkor megeszik 700-800 megát, Snapchat,Facebook,Messenger,Ask.fm,Viber,fejenként maximum 100 megát, Instagram használattól függ, számoljunk egy erős 400 megával mert jól legörgettél 1 évre visszamenőleg. Jön a Chrome, legyél power user 8 lappal kb 500 mega, Jurassic World 200mega. Nem írtad, de gondolom Spotify és youtube is nyitva, fejenként további 150-200 mega.
    Ez 2,7GB maximum, szóval még kaparj össze valamit hogy elhiggyük neked ezt a 3GB nem elég dolgot. :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Az, hogy neked nem egyenértékű az hol releváns? Felhozod általános hibának, hogy miért nincs értesítési LED, holott rengeteg embernek pont jobb egy Moto Display mint egy értesítési LED. Ennek ellenére te kispórolásra hivatkozol.

    A két felhozott készülékből az egyik kétszer olyan drága, a Honor 8 már korrektebb példa, de ott meg az üzemidő gyengébb jóval, igaz +1GB RAM de a többi kb ugyanaz, az valamiért mégis ajánlott lett, szóval emiatt az indokolatlan ,,rajongás".

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Én expansysról (pontosabban Hardverapróról bazsc20ne kollégától) rendeltem még februárban egy Z Playt. Nos az a helyzet hogy tönkrement 1 hete :((( :((( :((( :(((

    A történet annyi volt, hogy éppen youtuberól raktam be számokat a tévére wifin keresztül, és két szám között amikor le-fel oldottam a képernyőt egyszer csak nem jött vissza a képernyő lezárt állapotból. Konkrétan ha nyomogattam a feloldó gombot akkor villant a jobb felső sarokban egy minimálisat, de semmi nem történt. Viszont ki tudtam kapcsolni kvázi vakon. Újraindítottam, a telefon újraindul (rezgésekből érezni), még a PIN-t is be tudnám vinni a sötét kijelzőn.

    A dolgot színesíti, hogy március végén sikerült eltaknyolnom a sötétben, és ráestem a telefonra, emiatt a hátlap üveglapja csúnyán betört, a kijelzőnek nem lett baja (csak az üvegfólia lett karcos, leszedtem).

    A kérdésem az lenne, hogy hogyan kéne gariztatnom? Egyrészt 100% biztossággal mondhatom, hogy a kettőnek egymáshoz semmi köze, több mint 6 hét telt el, és a hátlap csak esztétikai sérülést szenvedett, alatta látni hogy semmi baja, de attól félek hogy ez jó kibúvó lesz majd... Mindenesetre akkor hajlandó lennék fizetni a gariztatásért egy bizonyos összeg határig, ha cserélnék a hátlapot, máskülönben meg nem, és őszintén szólva nagyon hasonló történet mint az egyik ismerősömnek az Lenovo A xy telefonjával, csak ott gari lejráta után döglött meg hirtelen a kijelző.

    Alapvetően nem vettem volna Lenovo készüléket (környezetembe lévő embereknek a 200 ezer alatti Lenovo laptopjaik halnak meg sorra), csak még abban bíztam hogy itt kvázi még nem vettek részt a fejlesztésben és a gyártási procedúrában.

    Szóval ki mit tud, ilyenkor az expansys tovább küldi UK-be a telefont, vagy itthon foglalkoznak vele? Ha igen akkor érdemes lenne egy angol levelet írnom, hogy amennyiben tudnák cserélni a hátlap üvegét akkor hajlandó lennék fizetni is (az eset után néztem ebay-en-aliexpressen, de konkrétan nincs piacon ilyen tartozék, csak előlapi üveg) ?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Reggie0 #615 üzenetére

    6 hétig tökéletesen működött, valóban csúnyának néz ki a telefon de az csak egy üveglap amit azért rakták rá hogy összeszedje az ujjlenyomatokat és esetenként betörjön, érdekes módon a drágább modelleken nincsen. Egyébiránt most már be se kapcsol hiába rakom töltőre, szóval nem csak panel elektronikája szar. És nem csak kizárólag a feloldó gombé, mivel mint mondtam anno még újra tudtam indítani vakon.

    Valóban nem lehet megmondani 100% biztonságra, hogy van e kapcsolat a betört hátlap és a 6 héttel később jelentkező probléma között, én úgy érzem jóval nagyobb eséllyel nincs. Mindenesetre ha 40 ezer Ft-ig megáll a javítás hátlapcserével együtt akkor abba még belemegyek, ha nem akkor soha többet Motorola, az Asus idén egész korrekt üzemidejű telefonokat dob a piacra.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Somatom #619 üzenetére

    Elég lett volna ha csak nem üvegből van vagy ha már üveg akkor Gorilla Glass. De amúgy tetszik hogy láthatatlanban tudod hogy mennyire vigyáztam egyébként a telefonra (pl.: csupán két hét volt mire az a nyolcadik meglátogatott GSM tudott rendelni tempered glass fóliát, addig is és azután is úgy óvtam a telefont mint a legnagyobb kincsemet. Igen elestem vele, ettől még nem érzem azt hogy attól ment volna tönkre vagy hogy bármivel is indokolható lenne a sima GG nélküli üveghátlap).

    ghiottone: Tervben volt, de nem találtam olyat ami az ízlésemnek megfelelő lett volna, bíztam az üvegfólia +hátlap kombóban :( Ha vettem is volna akkor akksis hátlapú jött volna szóba, csak gondoltam várok még vele amíg kicsit lejjebb mennek az árak (akár használtan).

    Közben találtam hasonló esetet: Only 10 days old mobile.. No scratches no damage to The body.. Not even fell down.. Display is gone.

    Kommentben is jelezték páran, hogy ugyan ez a problémájuk. Ezt a videót jó eséllyel csatalom majd a levélhez.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz TechMagneTic #624 üzenetére

    Köszi szépen, jó tudni hogy van ilyen, :R Akkor végül is majdnem kijön abba max 40 ezres keretbe még akkor is ha az LCD-t fizettetnék velem (azért legalább annyira számítok hogy ők nem piaci áron mérik a dolgot).

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz laleeee #631 üzenetére

    Igen, ez jó ötlet :D

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ghiottone #633 üzenetére

    Nem gondoltam komolyan, amúgy bízok benne hogy a Motoval ezt le tudom meccselni trükközés nélkül, bizonyos összeghatárig.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Van egy Motorola Z play telefonom, ami még hónapokkal ezelőtt tönrkement, hosszú a történet, a lényeg hogy az elmúlt héten el kezdtem garanciáztatással foglalkozni.

    Expansyson vettem egy hardveraprós srácon keresztül aki 5% engedményt tudni adni rá, igazából ez nem lényeg. A probléma ott jön, hogy az expansys megszűnt customer ügyfeleknek. Rájuk írtam e-mailen, ők a Motorolához irányíottak. Onnan egy chatrobot/asszisztens által megkaptam a TMX-et. A TMX szeptember óta nem kommunikál ügyfelekkel, Media martkba illetve a First phone a partnerük, ahol le kell adni a készüléket, és onnan küldik tovább a TMX-hez javításhoz.

    Pár órája hívott a First Phoneos srác, hogy visszaküldték nekik a készüléket, mert nem Magyarországon illetve az EU-ban (???) forgalmazták.

    Az lenne a kérdésem hogy mit lehet tenni expansysos garinál, illetve ha semmit akkor hol lehet javítatni a panel és talán alaplap hibát?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ghiottone #1132 üzenetére

    Köszi Attila! :R

    Mit ajánlasz, beszéljek megint egy chat aszisztenssel, és szedjek ki belőle vmi elérhetőséget, ahol hivatalosan is leírják hogy ez kötelességük? Fogyasztóvédelemmel hogyan kell hatásosan fenyegetőzni (pl.: törvény)? Esetleg ismerősödtől meg tudod kérdezni hogy neki hogyan zajlott végül eredményesen, esetleg egy e-mail címet ha megadsz azt is megköszönöm! :)

    Az amúgy nehezítőkörülmény, hogy mivel szeptember óta nincs náluk ügyfelekkel való kommunikáció, ezért csak e-maiblen lehet velük kontaktolni, konkrétan telefonjuk sincs, a First phoenos srác is mondta hogy alig hiszi el... Nem tudom hogy ha kimegyek a budaörsi telephelyükre, akkor annak lesz értelme, e-mailben meg nem tudom mennyire hatásos a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Nincs valakinek eladó Z Play-je? Nagy anyázás során kezdem feladni a gariztatást, és még nagyobb anyázással kell belátnom hogy dacára a hulladék Lenovo iránti érzéseimnek, de ez a tökéletes telefon, egyszerűen 250 ezer Ft-ért sincs jobb számomra. Viszont az hogy fél év alatt ugyanúgy 100-110 között megy az ára, és aprón egy eladó használt van, 90-ért, az valami egészen brutális :(((

    Esetleg tipp hogy hova tudnám vinni javíttatni önköltségre? Szerintem alaplap hibás, és a TMX nem is hajlandó vele foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Somatom #1186 üzenetére

    Tiédnek mi baja?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Somatom #1188 üzenetére

    Najó, kezd ez már sok lenni amit itt és külföldi fórumokon olvasok, ez lehet tényleg egy ipari hulladék. Közben meg specfikicáió szempontjából a legideálisabb telefon (értsd: üzemidő)

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Integrale #1199 üzenetére

    Hát nem tudom, ha kevesled a 4-5 órás két napos üzemidőt akkor a helyedben messziről elkerülném azt a készüléket, akkor inkább várnék egy black friday ajánlatot U11-re. De ahogy gondolod. :K

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Integrale #1202 üzenetére

    ,,4-5 órát tud az is"

    Hááát.. Amennyire a kis Polski 120-szal menni... Kizsírozott szakadékban talán :DDD
    Jó nem a 4 óra azért megvan , de 5 óra 2 nap legfeljebb nagyon-nagyon spórolosan, sokkal zabál az s820 és optimalizálás terén se alkottak nagyot a HTC mérnökök annál a telónál. Tavaly a G5-tel egyetemben a leggyengébb üzemidőt hozta, csak a G5 Nougat frissítése sokat javított szóval flagshipek közül az egyik leggyatrább, mondjuk az M9-nél így is jobb, az legendásan egy napos teló :D

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ghiottone #1573 üzenetére

    Jó látni, hogy visszatérnek a nagy akksikhoz :)

    ON: Közel fél év után újra van működő Z Play-em, köszönet ghiottone-nek és az ő kedves first phoneos ismerősének :)) Jelenleg talán ő az egyetlen budapesti szaki, aki hajlandó és tud is Lenovo féle Motot javítani, profin és nagyon korrekt áron dolgozik :R
    Köszi ghiottone!

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák