Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Igazi... sajnos. Igazából nekem mindegy lenne, ráadásul ezek a "modern" fenyők (évek óta az ikeás nordmannt vesszük) nem ugyanolyanok mint egy luc, a maga szúrósságával, csöpögő gyantájával és jellegzetes illatával. Asszony erőlteti, hogy lásson ilyet a gyerek is, ez kell a karácsonyhoz stb.

    Igazából olyan szempontból teljesen mindegy hogy a műanyagok fröccsöntésével, vagy az igaziak "erdőből" kivágásával, majd szemétre dobással és eltüzelésével szennyezzük a környezetet...

    Ugye ha mindkét opcióról lemondanánk, azt hívnák az úgynevezett "igazi változás"-nak, amire kb. senki nem hajlandó.

    Ja, WTF hogy majdnem 20 hsz. gyomlálva lett :Y

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz llax #56 üzenetére

    Nem értek a fenyőtermesztéshez, nem tudom hogy amúgy parlagon lévő területeken csinálják-e, vagy kell hozzá termőföldet/erdőt feláldozni, hogy mennyi vizet igényel a "természetesen" felül, árt-e más állatoknak, növényeknek, így ehhez nem tudok hozzászólni.

    Én pont azt olvastam (most googlezás után, legalább ennyi helyen írják az ellenkezőjét is..) hogy a fenyő (főleg ilyen frissen) még tele van gyantával, és ezért nagy lánggal és kormolva ég, veszélyes otthoni kályhában elégetni. Azt tudom hogy amit pl. Bp.-n begyűjtenek az megy az égetőbe, gondolom ott mindegy. Na nem mintha úgy általában az égetésnek nagyon híve lennék :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz llax #63 üzenetére

    "Mi lehet vajon a szennyezőbb? Egy 1,5m-es karácsonyfa teljes életciklusa vagy 2kg szaloncukor előállítása, beleértve a műanyag csomagolását és utóbbi megsemmisítését?
    A karácsony egyéb "velejáróiról" már nem is beszélve... Mint ajándékok és azok csomagolása, élelmiszer pazarlás, meg úgy általában a pazarlás"

    Én úgy nőttem fel, hogy fater minden évben hazahozta a fát, befarigcsálta, a mi feldíszítettük, ajándékok a fa alá voltak pakolva, csillagszóró, fenyőillat, jó kis vacsorák. Ha megérzem a lucfenyő illatát, önkéntelen is a gyerekkor gondtalansága ugrik be nosztalgikusan. Le tudnék-e erről mondani? Hogy a gyermekem kimaradjon ebből az élményből? Minden további nélkül. :DDD ;]

    Tülekedés, tömeg, CSILLÁMPOR (emberiség elleni bűntettnek nyilvánítanám), töltöttkáposztás halászlé, bÁjgli, cukormázas cukros cukor megszórva porcukorral, ha nem szedsz még egyszer, februárig nem szólok hozzád, mitkérszkarácsonyrakéremalistát, de ha én kérdem: janekemmindegy, végül úgyis vicces bögre és hűtőmágnes lesz, favásárlás, favásárlás máshol, favásárlás a harmadik helyen, végül megveszem az ikeában, faragd be, utána ragadsz még két napig, hullik a tűlevél, megette a gyerek a tűlevelet, needdleaszaloncukrotnemazértvan(??!!!), hogy a *****ba vigyem le az ötödikről az összeaszott fahullát... alig várom. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Chaser #94 üzenetére

    Nálunk a (mostmár nagy)szülők 120 és 160 kilométerre laknak, de így is megoldjuk minden hónapban, hogy legalább egyszer mindkét helyre eljussunk. És ha már ott vagyunk, akivel "úgy" tartjuk a kapcsolatot, azt is meglátogatjuk. Nem is értem hogy hogyan lehet a Karácsony mellé érvnek felhozni, hogy csak akkor tud együtt lenni a család...

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz madmike #111 üzenetére

    Bár már valószínűleg nem releváns a kérdés, de mi megvettük, baromi jól néz ki, ~900 ágat kell rajta kihajtogatni(!), valódi 3d-s tűlevelű Nordmann utánzat. Még nem raktuk össze (az kéne még bakker, november van, de már hallottam a rádióban hogy van akinél áll a fa :D) , de a dobozába belenézve abszolút meggyőzött (illetve asszony már körbekérdezett ilyen anyukás fb-csoportokban, korábbról is dícsérik).

    3-4 évnyi piacos, vagy 6-7 év IKEA-s fenyővásárlás helyett már meg is térül anyagilag.

    Hogy az egyszeri fröccsöntés/Kínából ideszállítás/majdani szemétté válás vs. a 6-7 évnyi fenyőfa locsolása/kivágása/Svédországból(?) ideszállítása/elégetése közül melyik a kevésbé ártalmas, azt számolgassa aki szeretné :)

    szerk: ja, #46-ban még azt írtam, jobb lenne ha egyik sem :D Ez van, elbuktam.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák