Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Busterftw #69 üzenetére

    Nem csak a PH!-n van ez leírva.
    Azt nem sikerül megértened, hogy az, hogy valaki pénzügyileg jól áll, még nem jelenti, hogy összességében is jól áll. A legfontosabb az egészben a jövőkép, és annak teljesíthetősége. Fontosabb a pénzügyeknél, és az aktuális technológiai szintnél is.

    Egyel alattam már morgyi hozott is egy nagyon jó példát. A mobil piacon valaha a Nokia volt az, ami nemrég még az Intel. Egy hatalmas cég, szinte minden jó telefon nokia volt, mondhatjuk, hogy az volt "A" telefon. Aztán most hol vannak?

    Az ő bajuk az volt, hogy nem haladtak a korral, és a trendekkel. Az Intel baja meg az, hogy félvállról vette a konkurenciát, még talonba se fejlesztettek semmit évekig, amit szükség esetén előránthatnak, és nyomás hiányában beálltak költségoptimalizálásra. Amivel nem lenne baj, ha nem vitték volna túlzásba. Innen, ahol most vannak, baromi nehéz lesz visszahozni a céget.

    Az AMD a béka segge alól hozta fel magát. Ahhoz, hogy szerverekbe, OEM termékekbe menjen a termékük, bizalom kell. Az kell, hogy az érintettek azt lássák, ha most befektetnek az AMD konfigokba, akkor 5 év múlva még mindig menni fog minden szépen. Ezért a piaci részesedés növekedése az elején igen nehezen indul meg, de figyeld meg, ez már csak gyorsabb lesz. Mire az Intel összekapar valami élhető AMD alternatívát a szerver piacra 2-3-4 év múlva, attól függ, lesznek-e újabb csúszások, addigra igencsak megszalad az AMD piaci részesedése.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Busterftw #69 üzenetére

    És honnan indult az egész? Linkeljem még egyszer?

    "Pontosan a 13% mutatja meg, hogy mi a valosag."

    Pont hogy nem. Egy 13% lehet csökkenő részesedés vagy növekvő... ha pl csak még egy számot hozzárakunk már nagyon jól látható mennyire nem mutatja meg a valóságot. Ez a szám pedig az 1. 1%ból lett 13%. Hoppá máris mást jelent az a 13%. Ha mégegy számot hozzárakunk hogy 4év alatt lett 1%->13% az mégjobban elmondja a "valóságot".

    És akkor ez egy szakmai forum ahol nem csak a számokat látjuk. Hanem és elég jól az okokat. De ilyenbe bele ne menjünk veled aki olyat leír, hogy "Pontosan a 13% mutatja meg, hogy mi a valosag."

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Busterftw #69 üzenetére

    Buster!
    Csak kérdem, mert ezután már kíváncsi lettem. Szóval, no offense, de te politikus vagy? :U Azt mondod nem linkeltél gaming cikket, adatot, de hát ott van a link bakker és az tök mindegy, hogy reakció volt-e vagy sem. Linkelted, posztoltad és kész! Ne mondd már, hogy nem! :N

    Én tökre nem vagyok egyik oldal fanboya sem, de tényleg úgy tűnik, hogy te nem akarod elengedni ezt az Intel az isten felfogást. Szorítok nekik, hogy ne térdeljenek le, mert az senkinek sem jó, de ettől még az AMD jelenleg techológiai, mag és sebességfölényben, akárhol olvas, néz körül az ember olyan tech/IT oldalakon, ahol komoly szakmai közegben megy a diskurzus. Nekem meg úgy tűnik, hogy ezt valamiért nem akarod látni. Hitbeliség?

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák