Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juliabrilke

    addikt

    válasz sztikac #49 üzenetére

    Igazad van, hogy ez a cég tulajdona és azt tesz rá, amit akar. De én úgy tudom, hogy a tudtodra kell hoznia azt, hogy téged esetleg megfigyel.

    Egyébként van olyan vírusírtó, ami kártékonynak azonosítja a vnc és hasonló programokat.

    [ Szerkesztve ]

  • shtml

    őstag

    válasz sztikac #49 üzenetére

    Igazad van, ám a gépen lévő magánjellegű adatokra vonatkozik a magánélet és a személyes adatok védelme. A cég pl. megtilthatja a gépen folytatott magánlevelezést, ám ha engedélyezi, úgy ehhez nincs hozzáférési joga - még úgy sem, hogy előre bejelenti a magánlevelezés megfigyelését.

    (#51) Alukard:

    1) Mint korábban írtam, a kérdéses cégnél nincs ilyen megállapodás vagy házirend.

    3) A megfigyelés tényének közlése (megváltozó ikon) még nem teszi legálissá azt. Vagyis ha én épp a magánlevelezésemet olvasom, amikor valaki VNC-vel belép a gépembe és látja a képernyőt, akkor bizony törvénysértést követ el, mert megsértette a magánélet védelméhez fűződő jogaimat.

    Az említett esetben egyébként a rendszergazda csak motyogott zavarában, amikor bnőm később közölte vele, hogy ilyet bizony soha többet meg ne merjen tenni.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Rive

    veterán

    válasz sztikac #49 üzenetére

    nem, nem számít annak.
    Annak számíthat. Amennyiben a munkaszerződésben nincs megemlítve a dolog, akkor pedig biztosan az. Továbbá még akkor sem biztos, hogy legális, amennyiben a munkaszerződésben meg van említve. A dolog legalitása erősen függ a potenciális megfigyelés mikéntjétől, céljától. Az adatvédelmi biztost zargathatja valaki, ha akarja, de okosabb talán a kamerákra és képrögzítőrendszerekre már meglevő ajánlásokat rugalmasan alkalmazni. Tekintve, hogy Péterfalvi alapból nem egy karakán csóka, a téma gyakorlatához pedig eléggé tök.

    A gyakorlat pedig arról szól, hogy nyafoghat és perelhet, aki akar, de a cég számára a megfigyelés megemlítése a szerződésben szinte teljes fedezetet ad: a jogorvoslat esélytelen, az elbocsátás pedig bizonyos.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák