Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #88 üzenetére

    "a túlélés a legalapvetőbb norma, ami belénk van kódolva. egy embert sem érdekel, hogy ez jó-e."

    Téves. Engem (és sok mást) az érdekel, hogy én (és maximum a szeretteim) meghalunk-e vagy sem, illetve meddig élünk. Az emberiség maximum olyan téren, mint bármi más, amitől függünk. Ilyetén módon az egyén élete mindig fontosabb lesz az egyénnek, mint akár egy egész kontinensnyi fajtársának élete. A többiről már az evolúció, mint természeti törvény gondoskodik, mivel egy adott fajon belül minden egyed ereje, hatalma, élethossza, stb. kisebb-nagyobb mértékben egyenlő. Az egyén harcol a túlélésért, ezáltal a génkészlete továbböröklődik. Az evolúció egy átírhatatlan szabályrendszer és a bolygón egyedül az embernek van hozzá tudása és hatalma, hogy némileg korrigálja és a képére formálja.

    Egyik ilyen az orvostudomány, amivel olyan egyedeket tarthatunk életben, akiket az evolúció (amit te olyan nagyra tartasz) halálra ítélt, a másik pedig a társadalmi rend. Esetünkben a monetáris rendszer, ami által egyetlen egyén akkora hatalmat szerezhet, hogy hihetetlen méretű embertömegek életére lehet hatással és befolyással. Annak idején lehetett egy vadász bármilyen erős, gyors, egészséges, egyrészt hamar veszített eme pozitív tulajdonságaiból már maga az öregedés által, másrészt nem volt akkor sem akkora szignifikáns különbség közte és akár a törzs leglustább, legbetegebb és legbutább tagja között, mint most mondjuk Bill Gates és egy etióp között. De még egy szimpla vállalkozó és egy közmunkás között is nagyobb a különbség.

    Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ha eddig nem vetted volna észre, már nagyon régen mi magunk írjuk a saját evolúciónkat és foggal-körömmel küzdünk az evolúciós "törvények" ellen. Előbb-utóbb a biológiai halhatatlanság is lehetővé válik és abból is a leggazdagabb emberek fognak csak részesülni.

Új hozzászólás Aktív témák