Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz guga #30 üzenetére

    Kedves Guga, Te mondtad, hogy a fiad órákig tud figyelni a felhőkre. Azt is írtad, hogy maga a szülész is csodálkozott, hogy miért vitték át a különleges kórházba. Ha ez mind valóban igaz, és, hogy Mátyásföldön rendbejött, stb, ezért gondoltam, hogy nem lehet olyan nagyon komoly gond. :U

    Egy gyereknek általában az tesz jót, ha normálisként kezelik, :K még akkor, is, ha nem teljesen (vagyis kicsit nem) normális! "A szerető szigorral való nevelés olyan, mint az "átprogramozás", valóságos csodákat művel, mert a megfelelő elvárások által nő a gyerek önbizalma és az önmagában való hite, ami később képessé teszi a küzdésre, a nagyobb teljesítmények elérésére. Szóval a kihívások és az egészséges fegyelmezés mindennél jobban segítik a fejlődést. :K

    Vannak viszont valóban súlyosan hátrányos esetek, nagyon visszamaradott emberek is :(( , nem róluk beszélek. :( A filmedből ítélve a te fiad viszont (remélhetőleg nem csak) látszólag normális, ezért bátorkodtam az ő érdekében szólni. :B Jogod van persze elutasítani az észrevételemet, ill. a javaslatomat, elvégre tied a gyerek. :K :R

    DE mondok egy elgondolkodtató igaz történetet. Egy ember, aki az élelmiszer-fagyasztónál dolgozott, egyszer véletlenül magára húzta a fagyasztó-terem ajtaját. A zár rácsattant kívülről, nála meg nem volt kulcs. Senki nem tartózkodott már a gyárban, így emberünk nagy pánikba esett és vacogni kezdett. Biztosra vette, hogy reggelre meg fog fagyni, ha senki nem jön a segítségére. Írt is egy búcsúlevelet, amiben a szörnyű halálát ecsetelte. Úgyis lett. :((( Az ember valóban "megfagyott". Az orvos kihülésre utaló jeleket fedezett fel a testén. PEDIG, mint az kiderült, az a fagyasztó üzemen kívül volt már egy jó ideje, úgyhogy normális szobahőmérséklet uralkodott benne. Emberünk viszont nem tudott erről, ő csak azt tudta, hogy milyennek kell lennie egy fagyasztó belső hőmérsékletének. A tév-hite szerint reagált a teste, mínusznak érzékelve a plusz valóságot. :(((

    Remélem, hogy érted a példát. :B Arra akartam csak kilyukadni, hogyha valakinek a szülei vagy tanárai (tekintéllyel) kitartóan mondogatják, hogy ő visszamaradott, akkor az a gyerek az is lesz, és szinte mindenkitől elvárja majd, hogy őt különleges bánásmódban részesítsék. :(( Így lehet belebetonozni valakit a figyelmetlenségbe, vagy bármilyen más rossz tulajdonságba. :(( Véleményem szerint ezt művelik a homosexuális emberekkel is. Ahelyett, hogy az önfegyelem hiányára hívnák fel a figyelmüket, azt erősítik bennük, hogy ők erről nem tehetnek. :(((

    Ennyit akartam csak mondani, tisztelettel. ;) :B Ennek pedig vajmi kevés köze van Istenhez, és a kegyelemhez. ;] Szerintem most ne keverjük Őt bele. :N De, ha nagyon akarod, akkor ám legyen: elismerem, hogy nagyon sok hiányossággal jöttem a világra én is. :B A kegyelmezettséget is átéltem, de küzdés nélkül még maga Pál apostol se sokra vitte volna. .Erről beszél élete végén is : "Ama nemes harczot megharczoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam" Vagy egy másik helyen "Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál", vagy megint máshol ezt mondja:
    "Nem tudjátok-é, hogy a kik versenypályán futnak, mindnyájan futnak
    ugyan, de egy veszi el a jutalmat? ùgy fussatok, hogy elvegyétek.

    Mindaz pedig aki pályafutásban tusakodik, mindenben magatûrtetô;
    azok ugyan, hogy romlandó koszorút nyerjenek, mi pedig
    romolhatatlant.

    Én azért úgy futok, mint nem bizonytalanra; úgy viaskodom, mint a
    ki nem levegôt vagdos;"

    (OFF)Pál itt a ker. életet a futópályához hasonlítja, ami nagyonis azt sejteti, hogy nem úgy röpül a szánkba a sült galamb.(/OFF) :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák