Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guga

    Közösségépítő

    válasz talmida #34 üzenetére

    Üdv!

    Koncentrációs problémákkal küszködik, általában 15 perc után megtörténik vele és utána azért bámul ki az ablakon, mert az nem terheli meg az agyat. Viszont közben is vannak gondolatai.

    Maga a szülész elcsodálkozása már nem Levente esetében volt, Benjamin született meg úgy, hogy kapkodta a levegőt, és szapora szívverése volt. Nem tudták ellátni, mentővel vitték át egy speciális helyre. Én mentem utána kerékpáron, a nejemnek még maradnia kellett, de közben azért imádkozott, hogy mire átérnek a másik kórházba, nyoma se legyen a problémának.
    Benjámin születésénél már ismertük Istent, nem voltunk hajlandóak egy forintot sem adni senkinek, mondván ez a munkájuk. Azt is csak a születés pillanatában szerettük volna megtudni, hogy fiú lesz, vagy lány. A szülésznő egyébként elárulta, hogy ha ebben a kórházban össze lehet szedni a legjobb csapatot, akkor nekünk az jutott. Persze kardoskodtak amellett, hogy császár legyen, de nem engedtünk nekik. Mi tudtuk, hogy ha Isten úgy tervezte meg az embert, hogy tud szülni, akkor a nejem szülni fog. Utána mondogatták, hogy hosszú vajúdásra számíthatunk, lehet 24 óra is. Én meg mondtam a nejemnek, hogy ne figyeljen arra, amit mondanak, csak velem törődjön. Leültem mellé, hatalmas fájdalmai voltak, egyszer olyan kínban volt, hogy fel akart ugrani, hazamegy, nem csinálja tovább :D na utána megszületett a kisebbik fiam, a hosszú vajúdás 3 óra volt.

    De most nem ez a lényeg. Leventét már első osztályos korában "megfegyelmezte" az osztályfőnöke. Egy ostoba, félkegyelmű tanárnő volt. Mivel Leventének alacsonyabb volt a teljesítménye, nehezen ment neki a tanulás, így terrorizálni kezdte. Nem engedte ki szünetben, a teremben kellett maradnia tanulni, stb. Folyamatosan kiabált vele, lehordta mindennek. Na ennek lett az eredménye az, hogy állandóan rémálmai voltak, s én ébredtem arra, hogy sikoltozik éjjel.
    Ezért vettem ki a suliból, és vittük át Mátyásföldre. Ott azért jött helyre, mert a tanárnő türelmes volt vele, és szerette őt.

    Terveztük, hogy oda költözünk, kapóra jött, hogy oda jár iskolába.
    De az egészből nem lett semmi, mert egyrészt volt egy balesete a nejemnek az autóval, minden reggel hatalmas dugóban kellett kimennie, vissza ugyanaz.
    Nem is bírtuk, mert tényleg messze volt. Átvittük a VI. kerületbe, amit a városligeti részben olvashattál. Ott sajnos megint kifogtunk egy félőrült, nagy debella tanárnőt. Szó szerint megbélyegezte a fiamat, azt mondta, ha ilyen rossz gyereke lenne, akkor megfojtaná.
    Már akkor el kellett volna kapnom a torkát, de hülye fejjel befogtam a szám, mondván nem mehetünk el mindenhonnan. Lekezelte a fiamat, s megvádolta, hogy lopott telefonja van, holott tőlünk kapta, megvolt számla, doboz, stb, sorozatszám. Hiába mutattuk meg, az egész osztály úgy kezelte, hogy telefontolvaj. Utólag belátom, hogy azonnal ott kellett volna hagynunk azt az ostoba ribancot, a baszatlanságát Leventén vezette le.
    A mai napig pulyka mérges vagyok rá, mert Levente már nem volt kicsi, nagyon mély lelki sebeket hagyott benne, hogy kiútálták ok nélkül.

    Na de rá se rántottunk, végre elköltöztünk Bánkra. Most olyan iskolában tanul, ahol a saját tempójában, s ösztönözve dfolgozhat, vannak haverjai is, meg már rendszeresen jár katonai táborba. A gyülekezetünkkel pl. nyáron angliába repült egy egy hetes táborba, nagyon sugárzott, hogy 14 évesen kijuthatott külföldre szülői felügyelet nélkül.

    Ha nem haragszol bátorkodom megemlíteni, hogy ezt a fagyasztós történetet pár éve én meséltem neked egy hittel kapcsolatos topikban :DDD
    Sosem mondtam a gyerekemnek, hogy visszamaradott, a tanáraival, s áttételesen az osztálytársaival volt a gond. Némelyik elkényeztetett kis picsa olyan szinten kezelte, mint egy szardarabot, főleg a telefontéma után.
    Semmiféle különleges bánásmódot nem igényel, csak figyelmet, nincs is rá igénye. Általában elég keményen fogom, s látszik is a különbség, mert udvaria, tisztelettudó, persze a haverjaival ő sem különb, de ha egyedül van felnőttek között, akkor mindig mondják, hogy milyen talpraesett és hogy 14 éves létére úgy beszél, mint egy felnőtt ember.

    Istennel kapcsolatban még annyit, hogy aki Istenhez tartozik (valójában) s nem csak külsőleg, az pontosan tisztában van vele, hogy miután üdvözült, igaz ember lett, az nem egy wellness szalon :D
    Mi naponta átéljük a feleségemmel azt a bizonyos sivatagi mannát, mert lelkileg még abban az állapotban vagyunk.
    Minden üdvözült ember életében lezajlik lélekben az egyiptomi rabszolgaság, onnan a szabadulás, a sivatagi vándorlás, Isten feltétel nélküli gondoskodásának a megtapasztalása, s a végén az ígéret földje.
    Nem véletlenül kevertem bele Istent.
    Történt, ami történt, minden ügyből haszonnal keveredünk ki. Levente számára is kemény jellemet eredményezett, hogy elbántak vele és megvetették. Sokkal nagyobb a tűrőképessége, mint a korosztályának. Később fogja ennek "nagy" hasznát látni az életben, főleg, ha olyan párt talál magának, aki szintén hasonló dolgokon ment át, és vágyik, ragaszkodik olyan emberhez, aki megbecsüli őt, stb.

    Én is így jártam a nejemmel.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Új hozzászólás Aktív témák