Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • escape

    aktív tag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Csak röviden:

    1: Mi fogjuk úgyis a végén kifizetni.
    2: Persze, hogy marad pénze, lásd 1-es pont.
    3: Azt írod, hogy nézzünk tv-t és olvassunk újságot. Ok, de akkor végül is ez szerinted nem az a visszalépés, amit pár hírben és cikkben már megírtak, mint lehetséges következmény?
    4: A mentőket így is alig bírják fenntartani, kell nekik még ez a pár száz forint plusz kiadás is, hogy még nehezebb legyen. Egyébként szerintem az állami érdekeltségű szervezeteket és hivatalokat, meg még ami oda tartozik, nem fogják megadóztatni.

    Szvsz a hanyag és telhetetlen vezetés kelti rossz hírét az országnak, nem a végletekig kifacsart és hitét vesztett nép.

    Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Véleményem

    Origo

    Ne legyenek illúzióid, Te fizeted meg, ahogy minden mást is! Nem értem sokan miért védenek egy teljesen nyilvánvalóan rossz adónemet, aminek csakis és kizárólag rossz hatásai lesznek (pl a gazdaságra). Faragjanak a magyar köztévé és rádió évi 80millárdos veszteségéből. Például!

    Minden szavam magánvélemény!

  • lvb

    aktív tag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Hát igen, a hangos kisebbség tényleg sok marhaságot beszél, jó lenne, ha te legalább nem hazudoznál tévednél megint, még ha a hangos kissebséghez is tartozol.

    1. mindíg a felhasználó fizet. a 700HUF pedig a felhasználónál ÁFÁ-san értendő, ami 889 HUF!

    2 a szolgáltató bevételének 50 - 60%-a eddig is az államhoz vándorolt. Most ez az arány fog tovább romlani.

    Amúgy meg a befektetett összegnek 4 - 8 év alatt meg kell térülni, különben nincs befektetés.

  • Gabás

    addikt

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Köszönöm a mai vidám reggelt (bár sírva röhögünk). Kiemelném ezt a megörökítésre érdemes mondatot:
    USA-ban mindenre, mondom: MINDENRE! van adó :))

    erre a szintre nincsenek szavak

    [ Szerkesztve ]

  • ztoldy

    senior tag

    válasz .OM. #16 üzenetére

    Az ilyen felfogású emberek miatt vannak a problémák. A "700Ft nem tétel". Csak tudod sokszor 700Ft az több ezer forint. A rezsicsökkentésről pedig ne beszéljünk, hiszen az a pár ezer, ami itt-ott megmarad azt jóval több helyen elveszik az embertől csak sokaknak elvakítja a szemét az, hogy örül, hogy a fűtés, villany 1000Ft-tal olcsóbb havonta.

    Neked az sem lenne probléma, ha egy forintod nem maradna a hónapban, mert mindet elviszi 100 féle adó. Neked az a lényeg, hogy egy adó csak 10Ft, egy másik 20Ft.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • lvb

    aktív tag

    válasz .OM. #16 üzenetére

    A gáz, villany legyen minnél drágább, mert takarékosságra ösztönöz. A szigetelés, takarékosság által elért gáz és villany import csökkenése növeli Hazánk versenyképességét. Az IT szektorra kivetett extra adók - amik arányaiban lassan magasabbak lesznek, mint a cigarettán levő adók - pedig rontják azt.

    [ Szerkesztve ]

  • attos71

    tag

    válasz .OM. #16 üzenetére

    Na tessék! Ezek szerint a PH.-en is vannak hivatásos/hivatali trollok... :O

    bera

  • Baroc

    tag

    válasz .OM. #22 üzenetére

    Kedves .OM.,

    Igazuk van. 2014-et írunk, mindenki az adat alapú kommunikáció felé indul el. Az a nettó 700 Ft előfizetésenként értendő. Ha van esetleg a net mellé IPTV-d, netán egy adatforgalmas mobilod, esetleg a családban akad még több is, akkor máris néhány ezer Ft jön össze.

    1GB internet manapság körülbelül semmire sem elég, ha otthon böngészel. Nézz meg egy youtube videót, töltsön le a Windows (automatikusan) egy frissítést, és kb meg is vagyunk.

    Médiaszabadság: Nézel TV-t, olvasol újságot? Esetleg észrevehetted hogy azok a médiumok mennyire függetlenek (vagy inkább függőek). A minden információ elérhető kijelentésed meg egyenesen nevetséges. Ha én pl Dél-Korea gazdasági híreiről akarok olvasgatni, akkor azt melyik újságban keressem?

    Egyéb eszközök: Igenis súlyos terhet jelentenek egy cég életében ezek az eszközök, ha mindegyikre rá kell fizetne néhány száz fortintot. Esetleg ha olyan helyen dolgozol, ahol minden fillérre szükség van, ne lepődj meg ha a fizetésed egy része (ne adj' isten a pozíciód) bánja.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    aha. most vegyük már azt a képzeletbeli állapotot, hogy van egy feleségem meg két gyerekem kérlek. ez 4 telefon, egy vezetékes internet. mennyi az a 700 huf? az pont 3.5k barátok között. ami ha lenne gyerek se lenne téma nálam szerencsére, de ugye nem gondolod komolyan hogy ez így ebben a formában rendben van...

    a szolgáltatók pedig profit orientált cégek tetszik nem tetszik ez van... nem nyeli be, egyik bank se nyelte be, senki nem fogja. ott a sok közgázt és jogot végzett emberük, megoldják valamilyen jogcímen hidd el, eddig se sikerült maximum részlegesen ezeket a terheket a szolgáltatók oldalán tartani...

    "Vegyük már észre, hogy mekkora marhaságokat beszél a hangos kisebbség, és milyen hírét viszi az országnak. Végre olyan irányt vett az adóztatás, hogy nem a mindenapi megélhetésre teszi a terheket. Pia, cigi, net, plazmatévé. Ezek nélkül remekül megvan egy miskolci közmunkás, egy nyugdíjas, vagy egy pesti lecsúszott szaki."

    a helyzet viszont az, hogy ez nettó hazugság. semmi bajom más máshol is írtam azzal, hogy azt mondják kell a lé mert szban vagyunk. legyen. adok. többet. nem lesz jó és nem fogom élvezni de legyen... viszont ha letesz még egy stadion alapkövet szeneslapáttal csapom méhszájon.

    eleve aggályos és szakmailag kidolgozatlan, a forgalom pl voip és társai tekintetében is duplán adóztatott ami egészen nevetséges, mint írták még rövid távon sem tartható fent...

    abba meg ne menjünk már bele hogy ki tölt 10-20 GB-t, mert a lecsúszott meg falun élő meg szegény is ugyanúgy tölt sőt, mert nem jut el moziba, nem veszi meg egyébként se a játékot, filmet zenét, úgyhogy bizony a szórakozás számára is leginkább torrent és youtube vonalon jön, utóbbival is egészen gyorsan lehet elérni sok forgalmat...

    az usában államonként változik az adó, sok dolgon van igen, de az áfa pl mennyi is a durvább államokban? nem két számjegyű... és van ahol 0... nem az a lényeg hogy hogy szedik be a pénzt, hanem az elv, 0 kommunikáció, senki nem tud semmiről még köztük sem, bedobálnak minden tanulmány és egyeztetés nélkül új adókat csak úgy hogy két ember se tud róla, stb... ez így ebben a formában jogosan veri ki a biztosítékot szerintem...

  • MageRG

    addikt

    válasz .OM. #16 üzenetére

    moderáltam...

    Szvsz. az állam először a saját háza táján sepregessen, mielőtt tartja a markát. Mert a büdös életben nem lesz itt adómorál.

    "Én azt mondom, inkább a net legyen drágább, mint a gáz/víz/áram."
    Erre hadd válaszoljak a rezsiharcosok kedvenc érvével: senki sem akadályoz meg meg hogy önként többet fizess.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • misx

    senior tag

    válasz .OM. #23 üzenetére

    Akinek nincs gáz-villany, mert már rég kikötötték, az a hajára kenheti a rezsicsökkentést. És ezt a kedvezményt mindenki megkapta, a gazdag is, aki a kastélyát meg házi medencéjét/szaunáját fűti fel vele.

  • ripla

    őstag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    "Ki fizeti?
    Alapvetően nem is a felhasználó hanem a szolgáltató kerül megadóztatásra. Ha egy magánember részére áthárítják az összeget, maximum 700 HUF-tal lesz drágább a net. Ugyan már, ha simán ennyit emelnének mindenki kussolna, most mi ez a para? Ki tölt le amúgy is 10-20 GB-ot? Persze STEAM, Update, stb sokat elvisz, de valljuk be, akinek tellik gépre, vidkarira, áramra, annak nem a 700 HUF lesz a világ vége."

    te tényleg nem érted, igaz?
    elhiszem, hogy neked ez nem pénz, de nyugodtan elhiheted, hogy nagyon sok, tehát rengeteg, olyan család van, ahol a +700 forint igenis teher, és nem tudják kifizetni. leírom tagoltan, hogy megértsd: nem tud-ják ki-fi-zet-ni.
    leírom még egyszer, hogy biztosan megértsd: nem tud-ják ki-fi-zet-ni.

    "Ugyan már, ha simán ennyit emelnének mindenki kussolna, most mi ez a para?"

    a para az, hogy sehol a világon nincs olyan, hogy internetadó. adó, érted? adó. ma még 700 forint, holnap 1500, jövő hónapban 5000.
    te egyszerűen tényleg nem érted.

    [ Szerkesztve ]

  • ripla

    őstag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    "USA-ban mindenre, mondom: MINDENRE! van adó."

    lol, tényleg? és mondd csak, miért hazudsz, miért vagy tudatlan?
    öcsém lassan 2 éve amerikában él, az hogy lehet, hogy nem minden után fizet adót?

  • Gregorius

    őstag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Végre olyan irányt vett az adóztatás, hogy nem a mindenapi megélhetésre teszi a terheket
    Ezt majd akkor veszem be, amikor a kormány nem kaszálja el élből a cukor meg az olaj áfacsökkentését.

  • Kabika

    csendes tag

    válasz .OM. #16 üzenetére

    No akkor vegyünk egy átlagos háztartást... (egy családi céggel, két szülővel és két gyerekkel)
    4 db mobilnet magánszemélynek: +2.800 Ft (szülők előfizetésében benne van + gyerek feltöltőkártyához kapja "ingyen" a netet)
    1 db szélessávú internet a médiafogyasztáshoz (Youtube, Facebook, Hulu, Netflix): 700 Ft
    1 db szélessávú net a családi cég telephelyén: +5.000 Ft (igen, jól olvasta mindenki)
    Ez havonta összesen 8.500 szépen csengő magyar forintot jelent. Egy évben 102.000 Ft plusz kiadás a kasszából. Ennyi pénzt szerintem jobb helyre is el lehetne költeni egy családnak...

    Illetve most nézem, hogy kihagytam egy aránylag lényeges részt... Ha az internetadó után is ÁFÁ-t kell fizetni (+27%), akkor ez még +2.295 Ft havonta, évente 27.540, azaz évente összesen

    129.540 Ft

    kiadás a családnak...

    Persze 700 forint... :) :W :W :W

  • ripla

    őstag

    válasz .OM. #12 üzenetére

    "Alapvetően nem is a felhasználó hanem a szolgáltató kerül megadóztatásra. Ha egy magánember részére áthárítják az összeget, maximum 700 HUF-tal lesz drágább a net."

    gyönyörű ez az önellentmondás. a többit már el sem olvastam.

    Végre olyan irányt vett az adóztatás, hogy nem a mindenapi megélhetésre teszi a terheket

    igen. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    biztos azért adóztatják meg pl. a művirágokat, meg a nyomtató papírlapokat is, mert nem a megélhetésre teszik a terheket. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    te melyik párhuzamos univerzumból kommentelsz?

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz .OM. #12 üzenetére

    Az a szolgáltató akinek ~60+ milliárd forintos adózás utáni eredménye van. Igen, az sok. Bruttó. Nem, nem költi fejlesztésre. A teljes ágazat szinten ~20-30 milliárd az elvonás. Igen, ez is sok pénz. Nugi marad lé a szolgáltatónak is.

    Megfelezi a nyereséget. Ez azért elég durva szintű beavatkozás.

    x gon' give it to ya

  • ripla

    őstag

    válasz .OM. #39 üzenetére

    nem azzal van a baj, hogy van felső plafonja az internet adónak. hanem az, hogy ez a dolog, hogy internetadó, ez létezik.
    ha demokráciában, és jogállamban élnénk, akkor ez még egy kósza ötlet szintjén sem merülne fel.

  • .tnm

    addikt

    válasz .OM. #39 üzenetére

    "Aki azt feszegeti, hogy lesz majd 1000 vagy 5000 a határ - majd átkelünk a folyón, ha odaértünk.."

    pontosan ez az a mentalitás, ami miatt a magyar gazdaság tervezhetetlen. próbáld meg ezt a mondatot bármelyik mérnöki szakmában elsütni a főnöködnek. hihetetlen, hogy ennyien csak a mában tudnak gondolkodni, trendeket felismerni, jövőre tervezni viszont nem.

    @aprokaroka87

    de van, és ha van olyan ismerősöd, aki a magyar állam által szétosztott uniós forrásokért indul, akkor ő nagy valószínűséggel azt is el tudja mondani, hogy milyen nem hivatalos indulási nyerési feltételek vannak. ott is elég nagyok a "financiális feketelyukak".

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #39 üzenetére

    Aki azt feszegeti, hogy lesz majd 1000 vagy 5000 a határ - majd átkelünk a folyón, ha odaértünk..

    Gondolom a főtt béka effektusról még sosem hallottál...?

  • mepet

    addikt

    válasz .OM. #12 üzenetére

    1: alapvetően a szolgáltató, közvetve a felhasználó fizeti. Lásd: telekomadó, bankadó. Mindkettő esetében, több, mint 100%-ban hárult a felhasználóra az adó pluszköltsége.

    2: a kis szolgáltatókról van szó elsősorban. Ők tönkremennek, így megszűnik a verseny -> a maradék szolgáltatók nyugodtan árat emelhetnek...

    3: Az elv a lényeg. Ha te a fidesz.hu-n olvasod a híreket nyomtatható vagy mobilos, képek nélküli verzióban azért is fizetned kell. Igaz, hogy nem sokat, de fizetni kell. Márpedig az internet alapvető emberi jog, ugyanúgy mint a tiszta víz vagy az áramszolgáltatás. Nem kell, hogy ingyen legyen, de ha már nyerészkednek rajta, akkor azt had költsék hálózatfejlesztésre, ne politikusok döntsenek a lóvé sorsáról!

    4: itt is az elv a lényeg. Ha szerinted a mentőkutyát adóztatni nem erkölcstelen, akkor ajánlom figyelmedbe: általános suliban kötelező jelleggel tanulhatsz erkölcstant...

    A miskolci közmunkásnak nem kell internet. Bölcs gondolat, hiszen a 42ezerből úgysem telik neki net-előfizura... Tehát ez alapján az internetadóval csak a gongosz gazdagokat adóztatják. A többség a közmunkás, a kisebbség az értelmiség. Tehát akinek van esze kussoljon! Ez is bölcs gondolat...

  • PinGVin1987

    csendes tag

    válasz .OM. #16 üzenetére

    Nem hiszem hogy meggyőződésed amit írsz, vagy nem gondolod végig.

    A jelenlegi helyzetben, ahol minden nagyvállalat a világban legnagyobb profitra akar szert tenni (ami szintén nem helyes meg mire megy vele) nem fogja megengedni magának, hogy a magyar kis munkásai után egyesével szépen fizetgesse a plussz százezreket.
    Vegyünk egy átlag informatikai céget aki üzemeltet lokációkat USA-ban, Angliában, Németországban, Magyarországon, Spanyolországban, Indiában, Cseheknél, Szlovákoknál (még én vidéken is érintett vagyok, nem is beszélve az infoparkról). Ha azt látja, hogy csak az üzemeltetése extra költséggel jár valamelyik országban az első lesz, hogy megnézi melyik másik hozza ki olcsóbban. India, más ázsia ország azonnal jó befektetésnek tűnik és így az a drága kis ember aki .OM. néven még ma a kis céges informatikai eszközével megírja kis hozzászólást, holnap már nem engedheti meg a 700Ft-ot sem mert a cége közli vele, hogy már nem fogja alkalmazni és semmi mást sem engedhet meg magának.

    Ez a lehetőség nagyon sokunkra igaz lehet és én sem a 700 Ft-omat fájlalom hanem a lehetőségét, hogy a magamnak kiharcolt munkahelymet veszítem el és a családomat nem fogom tudni ellátni. Sokan szerettek volna ebben az orszában egy normális életre berendezkedni, de így a legtöbben tényleg el kell menjenek a versenyképes fizetés és a mindenki számára megvalósítható élet kedvéért.

    Aki tud és értelmesen gondolkodik az igenis szálljon ezzel szembe, és ezt úgy írom, hogy én is erre a kormányra szavaztam de nem szabad a józan észnek ellentmondó dolgokat hagyni, és nem szabad azt hagyni, hogy úgy érezzék mi vagyunk az ő eszközeik a költségvetés zöldágravergődéséhez.

    (¨(˙-˙(O.o)\'_\')°~°)

  • .tnm

    addikt

    válasz .OM. #49 üzenetére

    "..akkor lázadjunk fel most, mert lehet, hogy tíz év múlva lesz kismacska-bajusz-adó. A társadalom nem fekete/fehér vagy nulla/egy. ott vannak szürkék és törtek is. Ez nem mérnöki tudomány szerintem."

    de az ICT igen. és egyébként sem társadalomról van szó, pontosabban csak áttételesen, hanem gazdasági kérdésről. egyébként meg minél többet olvaslak, annál jobban elszomorodom.

    "The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter." - Winston Churchill

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz .OM. #49 üzenetére

    Akkor így hogy lesz meg a tervezett bevétel?

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • .tnm

    addikt

    válasz .OM. #72 üzenetére

    "ésszerűsítéssel és tervezéssel elejét lehet venni a kiadások megugrásának"

    tehát az a megoldás, hogy csökkentsük az adatforgalmunkat? ami pont teljesen szembemegy minden fejlett világbeli törekvésnek (pl. papírmentes iroda, fizikailag külön tárolt biztonsági mentések, távmunka), vagy ahogy a cikk is írja, az IT startup-oknak (mondjuk ők is meg is érdemlik, hiszen csak tépázzák az ország jó hírnevét meg a gazdaságát), stb.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • MageRG

    addikt

    válasz .OM. #72 üzenetére

    "Arról beszélek, hogy olyan adónem ami soha nem volt, tehát valami újat próbálnak. Majd kiderül, hogy mi lesz a hatása, de legalább próbálnak."
    Kiköltekezünk a ciklus elején, aztán ott állunk letolt gatyával. Gyorsan ki kell találni valami új bevételt. Nem is tudom volt-e már ilyen...
    Nem akarok erről veled vitatkozni, megvárom amíg rájössz hogy ugyanazt a sz@rt adják, csak más csomagolásban.
    Azt már csak mellékesen írom, hogy a fejlett pénzügyi és ICT-szektor egy modern gazdaság alapja.
    A "gonosz multik meg csak kiviszik a profitot" c. mesét meg sokat mondogathatják, de attól nem lesz igaz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • #56573440

    törölt tag

    válasz .OM. #72 üzenetére

    "Arról beszélek, hogy olyan adónem ami soha nem volt, tehát valami újat próbálnak. Majd kiderül, hogy mi lesz a hatása, de legalább próbálnak."

    hagyjuk már ezt a legalább próbálkoznak témát... 20 milliárd kell? tessék elmenni a navhoz és kideríteni hogy évente legalább ennyivel melyik cégek károsítják meg az államot áfakerüléssel amikor olajat és társait seftelnek körbe... csak évek óta van terítéken a téma... most megint... és most is inkább engem húznak le 700 huffal ami 1400 a telefon és a net miatt, de meg nem dolgoznának a lóvéért...

    tudnék mondani olyan új dolgokat amivel lehetne próbálkozni...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz .OM. #87 üzenetére

    na várjál hogy értsem mert én ostoba vagyok le kell bontanom a történetet hogy átjöhessen rendesen.

    tehát én elvárom hogy a nav tegye a dolgát és számolja fel azt a bűnszervezetet ami 20 milliárddal károsítja meg az államot becslések szerint minimum évente, és jelzem hogy amíg ez nem történik meg addig nem érzem hogy szeretném ha ezt közös erőből dobnánk össze nekik, mert akárki akármit mond eddig minden próbálkozás ellenézre ezt nem tudták megvalósítani, illetve a jövőben se fog menni...

    erre te azzal válaszolsz hogy legyek politikus ígérgessek de tartsam be?

    senki se ígérte hogy le lesz zárva a nagyipari adócsalás sorozat amit kizárt hogy annyira bonyolult lenne kideríteni, hiszen irdatlan tételben megy... senki se ígérte hogy nem lesznek új adók... ettől függetlenül nem értem hogy :

    1: miért kell személyes vonal fele terelni a témát
    2: attól hogy nem tudok zenélni mondhatom hogy egy zene szerintem sz&r
    3: mi köze a kommentemhez a válaszodnak
    4: miért érzed jogtalannak hogy zavar hogy egy nav engem megfingat ha nem fizetem a tb-t pontosan és leszek adócsaló akiről legombolhat 300k-t büntetés gyanánt miután kifizetem a 100k tartozást (környezetemben valóban megtörtént eset), és a kormány további terheket ró rám, ellenben nem lép fel minden lehetséges eszközzel a nagyipari csalók ellen...

    Erdei88

    na az a másik...

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz .OM. #101 üzenetére

    szuper, hogy a 7,5 mrd emberből akadt olyan (akiről nem tudunk ugyan semmit), aki szerint van értelme egy ilyen adónak. az a helyzet viszont, hogy nem mindegy a kontextus, amiben egy adó születik. hány és milyen adó van mellette? mennyire lett felépítve és jól bevezetve? megannyi kérdés, amire tudjuk a választ: szarul, sebtiben összedobva, arrogáns módon keresztül verve, agyatlanul kommunikálva stb.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #101 üzenetére

    Aha, szóval találtál egy orosz (!) újságírót, akinek hogy-hogy nem tetszik az ötlet. Nyilván a keleti "demokratikus" társadalmak és azok ideológusai a minták, LOL... Sosem értettem ezt a nagy magyar-orosz barátságot 40 évnyi szovjet rémuralom után, de ez legyen a te dolgod, neked kell magaddal elszámolnod, én tudok tükörbe nézni.

    Mondják azt, hogy nem illik az embert a személyében támadni, Oké, hagyjuk hátra, hogy orosz, akkor nézzük az érveit. Egyrészt csúnyán hazudott a texasi internetadóval kapcsolatban, mivel mint olyan, nem létezik.

    Másrészt ez lenne a nagy javaslat?

    However, there's one reason that I believe heavy Internet use should be taxed -- progressively, if possible: It would force technology companies to develop ways to minimize traffic and perhaps push the Internet's technological development toward decentralized, mesh-based communication.

    Miért is kellene minimalizálni a forgalmat? Én csak azt látom, hogy folyamatosan esik a kommunikáció ára, miközben növekszik az elérhető sávszélesség. Tudod, Moore törvény, kb. itt is érvényes.

    Decentralizáltság? Hát helló, az Internet alapjaiban az lenne, még ha tudjuk is, hogy a valós életben ez nem feltétlenül alakult így, de elvileg az. Azt pedig tudom, hogy mi a mesh-based communication, csak az erőszakos erőltetésének nem látom az értelmét.

    De te majd biztos elmagyarázod nekünk ezt az egész katyvaszt.

  • CybonTom

    tag

    válasz .OM. #72 üzenetére

    A legtöbb cégben telephelyenként van egy-két vezetékes céges előfizetés amiből osztják a helyi internetet - bizonyos, hogy az 5000 HUF limitet ezek elérik havi szinten.

    Igen, telephelyenként, tehát ha valaki neadj isten szeretne terjeszkedni, munkahelyet teremteni, akkor új telephely nyitásával tovább növeli a saját költségeit, amit tutira nem fog megtartani magának, tehát mi fogjuk fizetni, vagy nem fog bővíteni, tehát nem hoz létre új munkahelyeket... ez mindenképpen az ország érdekeivel és a fejlődéssel ellentétes.

    Emellett számolni kell azokkal a speciális munkát végző kollégákkal, akiknek a munkájukhoz szükséges mobilnet van a telefonján. A legtöbb ágazat nem kívánja meg, hogy ezek a csomagok 1-2 GB / hó limitnél többet forgalmazzanak.
    Természetesen vannak speciális esetek, amikor ennél nagyobb mennyiségű adatot kell forgalmazni ami nem a központi vezetékes hálózatot fogja terhelni.
    Véleményem szerint az esetek túlnyomó részében ésszerűsítéssel és tervezéssel elejét lehet venni a kiadások megugrásának, mindemellett aláírom, hogy a jelenleg trendi felhő alapú infrastruktúráknak nem barátja ez az adónem.

    Erre megpróbálok neked egyben rávilágítani.
    Szóval, a mobilnet általában cégek esetében tényleg nem több mint 1-2 giga (bizonyos speciális eseteket kivéve), de ne felejtsd el, hogy ez pluszban fog jelentkezni a vezetékes mellé, tehát ismét árdrágító hatása lesz. Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy a mobil internet egyébként most indult meg igazán a fejlődés útján és pont most kezdik elérni azokat a határokat, ahol már valószínűsíthető lesz az olcsó + korlátlan mobilnet hozzáférés... kivéve nálunk...
    Ráadásul az adó semmilyen szempontból nem veszi figyelembe, hogy a világon mindenhol jelentősen elmozdultak a munkahelyek (ahol csak van erre lehetőség) az otthoni dolgoztatás irányába interneten keresztül, mert a cégek ezzel is eredetileg spórolni tudnak (kisebb telephely fenntartási költségek, mint víz, áram, kötelezően előírt munkavédelmi/tűzvédelmi, higéniai előírások betartásának költségei, stb.) és a dolgozók morálját is javítja a felmérések és a tapasztalatok alapján. Ehhez párosult az általad trendi felhő alapú infrastruktúra, ami jelentősen megkönnyítette az ilyen munkavégzéseket (hisz egyre több cég ad ingyen, vagy bónuszként felhő tárhelyet, amit adat szinkronizálásra használnak sok helyen), ami viszont folyamatos és nagy mennyiségű adat mozgást eredményez, mind a magán embereknél, mind a cégeknél, amit ez a fajta adó megintcsak értelmetlenül súlyt. Amennyiben ehhez hozzáveszed azt, hogy sok helyen a cégek informatikai felügyeletét, a rendszergazdai teendőket egy másik cég végzi, akik általában netes support rendszert tartanak fent és a legtöbbször neten keresztül távoli eléréssel dolgoznak, ezel is megspórolva a kiszállás díját és gyorsítva a problémák elhárítását (és most nem tértem ki külön a külföldi cégek magyar telephelyeire, vagy a tudományos élet különböző területeire amiket ugyancsak hátrányosan érint ez az adó), akkor rájöhetsz, hogy sokkal több racionalizálást hajtottak már végre a cégek a netnek köszönhetően, mint azt egy átlag ember gondolná és van egy határ amikor már nincs hova racionalizálni, csak olyan módon leépíteni, ami nem a haladást és a fejlődést segíti, sőt kifejezetten hátráltatja (hisz ezeket a tendenciákat egyaránt sújtja a netadó).
    Sorolhatnám még hosszasan, hogy milyen árnövelő hatása lesz az adónak, de nem teszem, nyugodtan kezd el végig gondolni magad is, mind a cikkben leírtakat, mind a hozzászólásokban felvetetteket!

    Ezeket bár nem nekem írtad, de azért reagálnék rá:

    Bárhogy is lesz, jó/rossz, nem tudom - emlékezni fognak rá - tehát történelmet ír.

    Hitler is történelmet írt, mégse hiszem, hogy a Németek nagy része büszke lenne erre és örülne neki így ennyi év távlatából... Ám én azt remélem, hogy inkább az fog történelmet írni, hogy az ország miként fogott össze ezen buta adó ellen...

    Arról beszélek, hogy olyan adónem ami soha nem volt, tehát valami újat próbálnak. Majd kiderül, hogy mi lesz a hatása, de legalább próbálnak.

    Attól, hogy új, még nem jelenti azt, hogy jó... és főleg nem átgondolt, lévén az utolsó másodpercben került bele Orbán Viktor parancsára, azt pedig tudjuk, hogy ő erősen technikai analfabéta, így tuti, hogy nem gondolta át, max addig, hogy jó lesz az. Az pedig végképp nagy probléma és totális hozzánemértésről tesz tanúbizonyságot mind gazdasági, mind társadalmi szempontból, hogy egy ilyen horderejű adó hatásait meg sem próbálták elemezni előre...
    Amúgy, ha komolyan akarnának valamit próbálni, akkor a készpénz kivezetését kellett volna megcélozni és a teljes elektronikus fizetés bevezetését erőltetni (ez ugyanis az állam kiadásait, valamint a korrupciót és az adóelkerülés lehetőségeit csökkenti)... ehelyett a készpénzt nyomatjuk és adóztatjuk pluszba az elektronikus fizetést, amire még rádobunk egy lapáttal a netadóval (az atm-ek sem csak úgy maguktól működnek ám).

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #104 üzenetére

    Szerintem amihez a Bloomberg a nevét adja

    A Bloomberg View az egy kb. olvasói rovatnak megfelelő blog. Csak hogy tudd hova elhelyezni az ott megjelenő írásokat.

    Azt pedig tudom, hogy Kelet-Európában élve, valódi demokráciát sose megtapasztalva elég nehéz elképzelni, hogy a mainstreammel ellentétes, sőt, néha kimondottan butaság kategóriába tartozó véleményeket is simán lehoznak ezek a sajtótermékek, hiszen ez is a szabadság része. A szerző csak magát minősíti vele.

    Globálisan nézve van ráció abban amit mond.

    Miben is?

    A tömörítési eljárásoknak vagy a protokolloknak van hova fejlődn

    A tömörítési eljárások köszönik szépen, sose voltak még ilyen "jól" - hála annak, hogy ma már mindenki zsebében nagyobb számítási kapacitás lapul, mint tíz éve egy csúcsszámítógépben, végre univerzálisan elérhetőek bárki számára azok az algoritmusok, amelyeket korábban pont a szűk számítási keresztmetszet miatt nem használtak ennyire elterjedt módon.

    Pl. a most bevezetésre kerülő H.265 A/V tömörítési szabvány 50-60%-os méretcsökkenést biztosít a már eleve igen fejlett H.264-hez képest, más kérdés, hogy akár 2-4x számítási teljesítmény árán. De hát a CPU olcsó.

    A protokollok közül melyikkel van problémád, és pontosan miért is? Tisztában vagy vele, hogy pl. egy IPv6 header / forgalom úgy általában mennyivel kisebb overheaddel jár, és miért jobb, mint az IPv4? Csak úgy a címtér elfogyásán felül.

    Azt pedig látszólag teljesen ignorálod, hogy az igényszint folyamatosan változik. Régen mindenki magához nyúlt egy 320x200-as, 8 bites kép vagy videó láttán, ma pedig UHD, csillió megapixel, maximális minőség az alap. Mert megtehetjük.

    De a szórakozást el is hagyhatod, számtalan olyan terület (orvosi képalkotás, DNS szekvenálás, műholdfelvételek, kutatási eredmények, és így tovább...) létezik, ahol terabájtok mozgatása mindennapi feladat.

    Fogadd el: a CPU olcsó. Az üveg olcsó. A switch olcsó. Az adattárolás olcsó. Minden nagyon olcsó, és évről évre csak olcsóbb lesz, miközben a teljesítmény évről-évre növekszik.

    illetve a tömérdek reklám, flash, banner, stb elég nagy részét elviszi a sávszélnek.

    És ez hogyan jön ide?

    Egy Opera mini-vel 1 GB-ot soha nem fogyasztasz el, hírolvasással. RSS-sel még annyit se.

    Sőt, egy C64 is sok mindenre jó volt, oszt még 1 GB sem kellett neki semmihez. A barlangrajzokhoz ne térjünk vissza?

    Az internetben pont az a szép, hogy kellő körültekintéssel sok érv és vélemény alapján tudja mindenki megalkotni a maga igazát.

    Ez régen Internet nélkül is ment. Ma csupán könnyebb hozzájutni az információhoz. Ugyanakkor sokkal nehezebb kiválogatni a valódi, értékes tartalmat, mert minden sültbolond azt hiszi, hogy joga van a saját mocskával elárasztani a világot.

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #108 üzenetére

    Tehát a pozitív hatások nem feltétlen ellentételezik a negatívokat, de nem szabad megfeledkezni róluk.

    Milyen pozitív hatásokra gondolsz?

    Ugyan úgy, mint ahogy nem szabad azt állítani, hogy az adóztatás hatására kevesebb emberhez jutna el az információ - áttételesen a szólásszabadság és a demokrácia sérülne az internet adó hatására - ez rémhírkeltés és belemagyarázás szerintem.

    Nincs ebben semmi rémhírkeltés, ez úgy ahogy van, tény. Arról nem is beszélve, hogy tökéletesen beleillik a diktatórikus rezsimek elképzeléseibe - és ez már csak spekuláció, de ugye tudjuk, hogy egy adó bevezetése után már csak egy kis lépés lenne meghatározni pl. honlapok, ISP-k bizonyos körét, amelyek használata ingyenes, esetleg kedvezményes díjszabás alá tartozna?

    Aki akarja, az akár havi 1 GB-ból fedezni tudja az információ igényét szerintem - erre hoztam példának az okos böngészőket vagy az RSS-t. A havi 1GB-ot előfizetés árához képest annak +150 HUF adóvonzata szerintem nem demokrácia-bénító mértékű.

    Igen, erre mondtam, hogy régen a barlangrajzok is nagyon jól betöltötték az információközlő szerepüket. A stencilgépet, szamizdatokat nem kívánod vissza?

    Miért kellene 1 GB-ba korlátozni az információáramlást? Ez nem benzin, hogy spóroljunk vele.

    Valaki korábban írta itt a fórumon (lehet moderálták azóta), hogy inkább a víz/gáz/villany/fűtés -t kéne adóztatni, az takarékosságra nevelné a népet.

    Továbbra sem látok semmilyen kézzelfogható, logikus magyarázatot arra, hogy miért kellene spórolni a sávszélességgel. Ez nem nyersanyag.

    Tehát a telekommunikációs adó internet forgalommal kapcsolatos kiegészítésének (mely egy jelenleg nem létező törvény) az eredeti PH!-s cikk megírásakor is láthatóan sokkal komplexebb hatásai voltak/vannak, mint azt a szerző vagy a legtöbb kommentelő/tüntető figyelembe vett volna.

    Konkrétan? Milyen hatásai? Miért ködösítesz?

    Lehet, hogy fenti - mint ahogy a korábbi - mondataimba egyesével bele lehet kötni, de szerintem, ha az ember megpróbál mások fejével gondolkodni - mint ahogy én is teszem a Te gondolataid olvasásakor -, elfogadhatóak.

    Elfogadhatók? Minek? Kinek? Miért?

    Mondtál valamit marha hosszan, de valójában semmiről sem beszéltél. Ködösítesz holmi "spóroljunk a sávszélességgel" témában, de nem fejted ki, hogy az miért lenne jó, és mitől tellne az embereknek fűtésre, ha kevesebb sávszélességet használnának. Ami nekem lejött a kommentjeidből, az egy teljesen összefüggéstelen szóhalmaz.

    Nem vagy te politikus véletlenül? :DD

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #110 üzenetére

    Igen, mérnök vagyok, ezért nem tudok és nem is akarok mit kezdeni az oldalas hosszú, de semmit sem mondó levezetésekkel.

    - diktatórikus rezsimek - feltételezés

    Nincs ebben semmi feltételezés, pl. a kínai Nagy Tűzfal tökéletesen bemutatja, hogyan is működik ez.

    - régen a barlangrajzok - a demokrácia és a szólásszabadság attól még nem sérül, ha így jutsz hírhez - ez volt az állítás és ez helytálló

    2014-ben a demokrácia és a szólásszabadság része az, hogy _bármilyen_ publikált kontenthez eljutsz a neten, x gigás korlát nélkül. Igenis sérti a szabad információáramlás jogát az, ha adatkorlátos a hálózatod, vagy esetleg forgalomtól függően kell érte fizetned.

    (Disclaimer: a hálózatsemlegesség témája nem ide tartozik, azt majd a kontent providerek és az ISP-k lefocizzák egymással. Azzal is tisztában vagyok, hogy a nap végén az ISP fizet az adatforgalomért, de nem úgy, ahogy azt itt most néhányan elképzelik, sok-sok nagyságrenddel eltérő összegről van szó.)

    - nem benzin - szerverfarmok fogyasztásának növekedése, adatmennyiség drasztikus emelkedésének hatására <"benzin" annak minden byte-ja>

    Körtét trabanttal akarsz összehasonlítani. Az egy dolog, hogy nyilván nem az éterből csatolják ki az adatközpontok a működésükhöz szükséges energiát.

    Csakhogy amit magyarázni próbálsz, az nem igaz olyan méretekben, amit sejtetsz. Az infrastruktúra fenntartásának van egy alap költsége, és onnantól kezdve kb. tökéletesen teljesen mindegy, hogy 1 vagy 1000 gigabájtot forgalmazol rajta.

    Arról nem is beszélve, hogy a nagy IT cégek elöl járnak alternatív energia, illetve energia-spórolás és fenntartható üzemeltetés témakörökben.

    Sorry, ennek a beszélgetésnek így nem sok értelme van.

  • Geri1985

    tag

    válasz .OM. #39 üzenetére

    Helyes nem is ártana előbb elgondolkozni a sok "kiállok a sok idióta adónem mellett, mert az annyira hasznára válik mindenkinek" baromságon. Tudnék olyan cifrákat írni neked, de nem teszem, mert sajnos szemtől szemben nem tehetem meg! A hozzád hasonlóknak nem is tudom hova gurult a gyógyszere. Olyan alapvető elvi hülyeségeket akarnátok lenyomni az emberek torkán, ha módotokba állna, hogy az már agyrém. Nem kívánok részletekbe bocsátkozni miért ellenzem a netadót. Nincs szükségem rá, mert mindenki aki téged leiskolázott az ellenérveivel elmondott helyettem mindent.

Új hozzászólás Aktív témák