Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Duck663 #207 üzenetére

    Ez szematikai kérdés szerintem. Adott feltételek mellett maximalizálás, azért nem többel emelték (hangsúlyozom, szerintem), mert továbbra is a piac kisebb szeletét birtokolják. Ha többet emelnének, akkor azért nem lenne piacbővülés, így viszont a profitjuk se nőne jelentősen. Ha lesöpörni szerették volna a piacot, akkor nem emelnek adott szinten, és akkor tarolnának - de a profit kárára.

    Ez az adott helyzetben maximalizálásnak tekinthető, hiszen a piacuk is bővül és a profitjuk is.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Duck663 #207 üzenetére

    És mire mész vele, hogy AM4 még mindig? Vegyél egy olcsó(bb) 520/550 lapot.
    Jelenleg semmiféle APU-t nem kapsz bele, és olcsóbb 1000-2000 szériás cpu-k sem mennek benne.
    Ezek az újak meg egy jó drágán vett x370-be nem fognak menni, és azért nem egy 10 éves lapról beszélünk. A 400-as lapoknál meg vagy lesz, vagy nem, hiába az ígéret, azzal mindenhol tele van a padlás. Nincs itt semmi különös, kezdik magukat nyeregben érezni, így hát emelik az árakat. Kár, mert ez az 5000-s széria nem éri meg a plusz pénzt, leginkább azok veszik majd, akik teljesen új épet építenek, egy 2000/3000-s cpu-ról nem éri meg váltani hasonló kategóriás 5000-re. Órajel növekedés, fogyasztás csökkenés, hatékonyság, volt mindenféle varázsszó, aztán meg lehet nézni, hogy mit tud a jelenlegi 3800X-em, és mit tud egy 5800X. 1440p-ben játszok, szerintem a két processzor között elhanyagolható lesz a különbség. Nem érzek késztetést a cserére. Ha lenne egy nagy ugrás teljesítményben (borítékolható, hogy nem lesz), vagy jobb árban adnák, akkor lecserélném a régit, így biztosan nem. Pár %, több pénzért, ez a képlet itt is.

Új hozzászólás Aktív témák