Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    kolopele: Teljesen egyetértek. Ez a 8400-9400F-10400F vonal intelnél mindig jó ár-érték arányt képviselt olcsóbb lapokkal és azok sajnálatos memóriakorlátjával együtt is. 2018 elején vettem 8400-at, sokan akkor még a 4/8-as 7700-at vették, azok az emberek utána átmehettek 1-2 infarktuson szerintem, ahogy a csúcsnak hitt processzoruk 1-2 év alatt ledegradálódott egy belépőszintű i3-má, én speciel a 2600 ellenében vettem, sokat agyaltam akkor melyik legyen a befutó. Mivel akkoriban aranyárban mentek a memóriák és lényeges árkülönbség volt adott méret 2666 - 3200-as modulja között is, így eléggé az intel felé billent a mérleg nyelve, ráadásul a 3000-es szériával lett csak igazán gaming ready az AMD, de még akkor is jó alternatívának számított a 9400F 50 ezer alatti árával a 60-65 ezres 3600-al szemben. Most is jó választás ez a 10400F, ráadásul már végre nincs felára a HT-nak se intelnél, ha valakinek ez számít és én úgy tudom a mag és IHS közti részt rövidebbre vették, ezért brutális milyen jó hőfokokkal üzemelnek ezek a non-K procik. Összehasonlító vidikben rögtön szemet szúr a 20-25 fok különbség intel-amd között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák