Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz .mf #1 üzenetére

    Az igazi benzinvérűek persze felhorkannak, de akik nem szenvedélyel, hanem használati tárgyként, illetve úgy tekintenek az autójukra, mint egy szükséges eszközre a gyors és biztonságos, sőt, kényelmes helyváltoztatásra, biztos hogy inkább választják az "okos" autót, mint az "analóg" autót. És bizony az okos autós piac lesz egyre nagyobb és nagyobb...

    Én örülök ennek, persze jó lenne, ha a gyártók olyan megoldásban gondolkodnának, mint ami a pusztítóban vagy a minority report-ban volt, hogy ha akarom automata, ha akarom manuális az autó.

    Vagy idevágó anyagok lehetnének a Day of Glass videók, szerintem zseniálisak!

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz HSM #19 üzenetére

    "ha ABS-es kocsit kell vezessek, biztosíték ki."

    Uramisten...

    "Tudom, automataváltó, de azt meghagyom inkább az ellenségeimnek és a tudatlanoknak."

    Szentég...

    "valós idejű forgalmi adatos navi papíron hasznos, de ahhoz nem kell "okos autó" (kell viszont okos sofőr, hehe) de a többi csak mosolyt csalt le az arcomról."

    Szóval te egyből tudod, hogy ha be van állva a hegyalja, akkor az miért is van, és simán elmehetsz a petőfi vagy a lágymányosi felé mert arra úgysincs dugó. Aztán a második lámpánál szembesülsz vele, hogy jéé, az is áll, és jobb lett volna a hegyalján maradni, mert csak a híd előtti lámpa rossz és utána megy rendesen a forgalom. Ennyit az ötletedről...

    Ha téged a wifi meg a tv kísért vezetés közben, megérdemled... Ha ESP-vel és ABS-el kikanyarodsz a kamion elé akkor nem a kocsiban bízol hanem hülye vagy, vagy suicid, azzal nem lehet mit tenni...

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz HSM #31 üzenetére

    Az ABS no komment, 10 millióból kb. 1 vagy, hibaszázaléknak is kevés. Nem gondolod, hogy veled van a baj??

    "Az automataváltó egyfelől pénztemető, másfelől sokkal biztonságosabb, ha te kezeled az autó egyik legfontosabb erőátviteli berendezését, mintha egy automata. Így mindig tudod, mi a megfelelő fordulatszám, milyen nyomaték áll rendelkezésre, sorolhatnám. Az üzemanyagtakarékos vezetésnek is elengedhetetlen eszköze a megfelelően kezelt manuális váltó."

    Ezt te se gondoltad komolyan ugye? Az automata váltó nincs programozva, fingja nincs milyen motorhoz van kapcsolva, annak mik a paraméterei, és nem töltenek kb. éveket el a mérnökök, hogy hozzáhangolják a váltót... Valóban...

    A világ mindig olyan volt, hogy keresni kell a gyorsabb utat, ha nincs, hát nincs, de ha nincs okosautód vagy okosnavid, akkor csak kukán ülsz vagy keringsz a rossz útvonalak között, míg a másik fél órával hamarabb ölelheti az asszonyt/gyereket mint te!

    Az hogy meg kihajtanak eléd, egy dolog, napi szinten látom mennyi birka béna autóvezető van csak pesten.

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #50 üzenetére

    Mit nem adnék egy ilyennek. Haza a melóból olvashatnék újságot, nézhetnék tv-t/
    sorozatot a kijelzőn avagy a laposon, skypeolhatnék akárkivel. Hasznosabban tölteném az időt, mint hogy kormányzom a kis édest a dugóban és szenvedek. Nekem is kéne a google car, de csak úgy, ha néha én (is) vezethetem!

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz HSM #55 üzenetére

    "10 millióból 1? :D Szerintem ezt gondold át mégegyszer, magyarországon én is ismerek nem egy embert, aki nem rajong az ABS-ért."

    Potenciális veszélyforrások vagytok esőben és télen, kiváló. Hidd már el, hogy nem tudsz okosabb és tehetségesebb lenni egy olyan rendszernél, amit pont azért csináltak, hogy csúszós úton/padlóféknél ne blokkoljon a kerék és csússzál mint egy kő a jégen, hanem irányítani tudd a kocsit. Szemmel nem mindig tudod felmérni, hol jeges az út, hol csúszós, és hol nem. És máris kész a baj, mert azt hiszed eleget fékezel, aztán már rég nem jó az egész... Ez a koszolódás duma már rég nem áll a lábán, elég kevés balesetről hallani manapság, úgy általában hibáról is, hogy az abs jeladója koszolódott el...

    "Az automata váltónak más a baja. Fingja nincs róla, mikor mennyi erőre van szükség. Azt Te látod a két szép szemeddel. Amikor az automata érzékeli, hogy padlóig nyomtad, akkor pedig már rég menni kéne, nem a sebességet keresgélni. Kiszámíthatatlan, veszélyes lehet. Másfelől egy rendkívül bonyolult, érzékeny, drága szerkezet, ami szeret tönkremenni és egy vagyon a javítás. Ehhez képest a manuális kimegy a világból."

    Családomban 2x is volt olyan, hogy az elpusztíthatatlannak vélt manuális váltó egyszer csak megakadt, és se ki se be. Na? Kb. ugyanannyi hiba van azokkal is, csak amit te kezelsz, azzal elnézőbb vagy, mint azzal a technikával, amit se ésszel nem tudsz felérni, se beleszólásod nincs annyi, mint az előbbibe. Hogy miért nem éred fel ésszel szerintem? Mert a fingja nincs mikor mennyi erőre van szüksége alapból butaság, még a 10+ éves sima nyomatékváltók is tudják, mikor mész hegyre fel vagy le, és szükség esetén visszaváltanak, hogy legyen elég erő/motorfék, mert ÉRZÉKELIK, ha kevés van. Az újabb 7-8 sebességes ZF-ek és DSG-k már csak a jéghegy csúcsai, sajnos gyorsabban képesek váltani, mint te, mindig az optimális fordulatszámon tartják a motort, és villámgyorsan reagálnak a padlógázra. Mik vannak ugye? :W

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz HSM #130 üzenetére

    Még az se tűnt fel neked, hogy leszúrtál, hogy nemtudom mi az abs holott pont azt írtam le amit utána te... Itt hiszem el a többieknek azt, meg tapasztalom is, hogy egy fenét olvasod te el a másik kommentjét, csak automatikusan nyomod rá a saját véleményed, ha jó, ha nem...

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz HSM #134 üzenetére

    Nemtudom voltál-e vezetéstechnikai pályán?! Egyszer menj el, érdemes, akár motorral akár autóval. Amúgy a téli motorosokat sose értettem, bicajjal is körülményes (életveszély) tekerni latyakban vagy havon, főleg jégen, nemhogy egy motorral :S

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Új hozzászólás Aktív témák