Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Szokatlan látvány? :D Ugyan... Soha annyi autó nem döglött le, mint a friss, legfeljebb 4-5 éves agyonelektronikázott, rövidebb élettartamra tervezett "modern" autók. Ezt pedig jópár autószerelésben érdekelt ismerősöm is meg tudja erősíteni.

    A tolatóradar oké, mondjuk az egy rém buta szerkezet, biztonsági kockázat nélkül, de ABS majdnem nyírt már ki... Egyszer egy alig csöpögő esőben laza fékezésnél elkezdte visszarúgni a lábam, és kb. a kereszteződés közepén álltam meg, csak a szerencse mentett meg, pedig egyáltalán nem mentem gyorsan, félelmetes volt. Az eset óta ha ABS-es kocsit kell vezessek, biztosíték ki. Második esetben meg egy döglött ABS munkahenger (ABS kocka) játszotta majdnem ugyanezt el velem, mondjuk akkor nem én vezettem. Persze, sima fékkel is megesik ez, durrant már el első fékcsövem fékezés közben, mégis akkor meg tudtam állni viszonylag gond nélkül. :U

    Az ESP-ről már írtam, hasznos dolog, de attól is sok ember csak túlzottan elbízza magát.
    A holttérfigyelő pedig az ember nyaka. Úgy helyezi vele a fejét vele, hogy belássa a holttereket. Azt kell megszokni, nem a kis lámpát lesni, ami vagy jelez, vagy nem. :U

    A távoli indítás szép dolog, de mondjuk egy egyes sebességfokozatban rögzített járműnél nem biztos, hogy az év ötlete. :D Tudom, automataváltó, de azt meghagyom inkább az ellenségeimnek és a tudatlanoknak. :D

    (#17) Polllen: PLáne, ezeknél a "modern" elektromos szervóknál, amikkel járó motor nélkül kb. meg se tudod mozdítani a kormányt egy kisebb autón sem. A régi olajos szervók ahhoz képest motor nélkül is egykezesek.

    (#15) Döglött Róka: Ezek a dolgok is állati veszélyesek. Pl egy úthibán hibázik egy szenzor, pl. előzésnél, és lefojtja magát a motor, te pedig ott figyelsz a másik mellet, de nem elég sebességkülönbséggel, és megjelenik a szembejövő is.... Ciki. Persze, jó dolog, ha nekem visszajelzi, hogy baj van, de ha beavatkozik, az már nekem nem oké.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák