Új hozzászólás Aktív témák

  • Rimelek

    csendes tag

    Van valami a cikkben, de ez
    "Ő maga is kipróbálta, de halálra idegesítette, hogy ha esetleg érdemi kommunikáció alakulna ki éppen, akkor biztos jön valaki, aki bejelenti, hogy most sétáltatja a kutyáját, és ezt nem bírta türelemmel."
    azért hülyeség, mert az ember azt követ twitteren, akit akar. Ha olyan embert követ egy mérnök, aki a kutyasétáltatásról ír, akkor úgy kell neki. Megválasztható kit, ki és mi érdekel.

    Vannak emberek, akiknek vannak jó gondolataik. Néhány szóban megfogalmazható, elgondolkodtató gondolatok. Amiért nem nyitna egy új bejegyzést a blogjában, mert azt például hosszabb, tartalmasabb bejegyzésekre szánja. Leírja twitteren. Vagy érdekel valakit, vagy nem. Ha nem érdekel, egyszerűen nem követem. Van, aki minőségi bejegyzéseket ír. Ritkábban, de az értékes. Más 3 percenként közzé teszi, hogy éppen mit hallgat a rádióban, mit néz a tv-ben, mikor kivel találkozik, mit evett reggelire, vagy ami a legrosszabb, a haverja barátnőjének az unokaöccsének a keresztapjának a főnökének a takarítónője szemüveges.

    És ezért meg tudom érteni azokat az értelmiségieket, mérnököket, akik szerint a twitter hülyeség. Nézőpont kérdése, hogy a fent említett hír kinek az. Pl engem nem érdekelne ( valószínű az emberek többségét sem ). De ez a lényeg, hogy ha nem érdekel, nem követem.

    Engem sem érdekelt régen a twitter. Sokan ajánlották, én meg gondoltam, "hagyjál már a hülyeségeiddel". Aztán kipróbáltam. Van blogom is. Tehát nem lenne igaz rám, hogy azért twitterezek, mert nincs mondandóm, és azt a semmit is közzé akarom tenni :) Közzé teszem a blogom bejegyzéseinek linkjeit is, igen. Van RSS a blogon is. Aki azt használná, megteheti. Viszonylag ritkán írok. Ha kialakul valami társalgás féle, vagy hamar lezárom, vagy privát üzenetben folytatom az illetővel, hogy ne szemeteljem tele olyanokkal a twittert, ami senkit sem érdekel rajtunk kivül, akiket a beszélgetés érint. Persze ez nem egy msn, és valóban nem is iwiw vagy email, hogy sokezer karakteres hosszú üzeneteket írjunk.

    Van egyébként többféle kliens is hozzá. TweetDeck platformfüggetlen. Nem megyek bele mit tud, nem ide tartozik. Itt jön viszont be az, ami a cikkben áll, hogy valóban „vámpírként szívja el az emberek idejét”. Ez igaz lenne akár a facebookra is, akik farmot építenek reggeltől estig, mert nincs jobb dolguk. ilyen voltam én is. A kliensek még hangot is adnak, és felugrik egy kis ablak, hogy hány új tweet érkezett és milyen típusú. Ha az ember minden jöttmentet követ, és a kliens is folyton be van kapcsolva, ráadásul mindegyik tweet-et el is olvassa, na akkor tényleg nem fog semmit csinálni azon kívül, hogy ül a gép előtt és olvassa a twittert. De ez a felhasználó hibája, nem a twitteré. Ésszel kell használni.

    "Egy másik mérnök a BSEE-nél dolgozó Tim Schneider úgy véli, egy komoly szakembernek egyszerűen nincs ideje ilyesmikre, ahhoz túl sok a dolguk – de az utóbbi időben rájött, hogy mégiscsak van értelme a szolgáltatásnak, ha célszerűen használják"

    Teljesen egyetértek vele. Van, aki számolja hány tweet-je van, hányan követik. Büszkélkedik vele. Sőt, sportot űz a követők szerzéséből, majd meglepődik, ha aztán a fele meggondolja magát, mert nem érdekli őket, amiket ír.

    "ahol az online elérhetőség számtalan módja adott, fölösleges és értelmetlen korlátozott módon üzengetni egymásnak."
    Ez így igaz. De nem is muszáj ilyen üzengetésre használni. És mindig visszajutunk oda, hogy a twitter csak egy eszköz. Hogy ki tudja ezt az eszközt értelmesen használni és kamatoztatni a lehetőségeit, az egy másik kérdés.

    Na szóval mindent összevetve. Meg tudom érteni a cikkben felszólalók álláspontját is. Talán tényleg nincs is szükségük ilyenre. De az indoklásaikkal azért nincs minden rendben.

Új hozzászólás Aktív témák