Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Béééla #2 üzenetére

    Szerintem pont ez a jo irany, es me'g tovabb kellene mennie a Microsoftnak (Lumia 300 szeria is hadd jojjon). A WP platformra nem fog eleg app keszulni, amig nincs elegendo felhasznaloi bazis (azaz sok-sok eladott keszulek); amig viszont nincs eleg app, addig inkabb a tobbi platformot (foleg Android) valasztjak a vasarlok. A szoftver fejlesztoket hiaba probalta behalozni a Microsoft, nem akarnak addig foglalkozni a WP-vel, amig nincs elegendo felhasznalo, igy a Microsoft kenytelen a masik oldalrol kitorni a 22-es csapdajabol: egyszeruen tobb keszuleket kell eladnia. Es jol lathato, hogy az elejen, amikor megprobalt egyfajta premium szintet tartani, addig nem fogytak a telefonok, most ezert inkabb a fejlodo piacokon, a feature phone-ok kivaltasat celozza a Microsoft. Szerintem ez egy okos strategia, sokkal konnyebb egy szines-szagos-villogo olcso telefonnal meggyozni valakit egy unalmas fekete androidos telefonnal szemben, mint egy Lumia 1xxx-szel lenyomni a Galaxy S6 es tarsait. Aki komolyabb keszulekre vágyik, az sokkal erzekenyebb a platformra, azt sokkal nehezebb a WP-rol meggyozni. Mig aki egy olcsobb, adott esetben majdnem feature phone szintu telefont akar, annak a Lumia teljesen jo valasztas lehet.

    Teny, hogy ezek az olcso Lumiak nem nekunk keszultek, es plane nem a nalunk szerencsesebb orszagokban elok szamara. Kina, India, Brazilia (es mas latin-amerikai orszagok), Oroszorszag a fo cel, oket kellene meggyozni ezekkel a szines olcso telefonokkal. Ha sikerulne a Microsoftnak osszegereblyeznie me'g 7-8% piaci reszesedest (ami cca. 100 millio eladott telefon, tehat nem kis kihivas), es at tudnak lepni a 10%-os piaci reszesedest, onnantol a fejlesztok is megmozdulnanak, es meg lenne mentve a WP platform. Felek tole, hogy nem jon ossze nekik, de kozben szurkolok is nekik, hogy megis sikeruljon.

    Megjegyzem, attol, hogy nekunk, informatikara es telekommunikaciora fogekony embereknek idegesito tud lenni, amikor lagzik a telefon, lassan indul el a kamera, alacsony felbontasu a kamera (stb), addig egy teljesen atlagos felhasznalo ezeket eszre sem veszi. Nem egyszer dumaltam mar low-end Android telefon tulajokkal (akik hetkoznapi emberek, nem IT guruk), es meglepo modon a legtobben nem panaszkodtak arra, hogy lassu lenne a telefon. Mikozben amikor en megneztem pl. a Galaxy Fame-et, idegbajt kaptam a lassusagatol :) Ok meg inkabb ertekelik, hogy vegre menet kozben meg tudjak nezni az emailjuket, tudnak webezni, navigalni, stb, amit a regi feature phone-juk nem tudott. Na az ilyen emberek imadni fogjak a "kis" Lumiakat is.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz davenport #36 üzenetére

    Igazan low-end WP telefon sosem keszult. 480x800-nal alacsonyabb felbontas, 3.7 colnal kisebb kijelzo sosem volt. 512 MB-nal kevesebb RAM-os keszulek is csak nehany volt. Mig androidos vonalon szamtalan keszulek van, ami ezeknel gyengebb parameterekkel bir, es emiatt igazan olcso is tud lenni. Persze mostanra mar mas megiteles ala esik a 480x800-as felbontas ill. az 512 MB RAM, mint par eve, nyilvan megvaltoztak a termekkategoriak, erosebbek lettek az olcso telefonok, igy most mar a 480x800-as / 512 MB RAM-os Lumiat is lehet marha olcson adni. Van ugyan egy Lumia teszt keszulekem (630), amit szoktam nyomkodni, de igazan alaposan sosem hasznaltam huzamosabb ideig WP keszuleket. A Lumia 630 alapjan azonban amondo vagyok, van me'g hova lefele terjeszkedni a WP8 vonalon. Nem feltetlenul RAM mennyisegben, de pl. lehetne kisebb kijelzot hasznalni, elhagyni bizonyos feature-oket esetleg, hogy me'g olcsobb Lumia keszulhessen. Nekunk (marmint sokunknak) apropenz 20-25e Ft egy okostelefonert, de sok helyen inkabb a 10-15e Ft lenne az idealis arcedula. Biztos vagyok benne, hogy jonni fog a Lumia 300-as szeria, me'g akkor is, ha eros kompromisszumokra kenyszeriti a juzert adott esetben.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz gepardlacee #48 üzenetére

    SZVSZ barmilyen feature phone-rol szinte barmilyen okostelefonra valtas jo dontes. Manapsag szamos olyan funkciot kinalnak az okostelefonok, amik nap mint nap jol hasznalhatoak, adott esetben nelkulozhetetlenek.

  • Fiery

    veterán

    válasz Freiherr #57 üzenetére

    Gyakran a low-end androidos telefonokban (pl. Galaxy Young 2) is 2-3 MP-es kamera van, es me'g 480x800 felbontas sincs vagy 4 colos kijelzo :) SZVSZ az ilyen olcso okostelefonok alapvetoen azoknak keszulnek, akik azt sem tudjak (vagy nem akarjak tudni), hogy mennyi a 2 MP, vagy mi a kulonbseg a 2 es az 5 MP kozott. Ok gyakran csak azt latjak, hogy mekkora a kijelzo, es a kijelzon (azaz 4 colos kepatlon) hogyan mutat a foto. Ahhoz meg boven jo a 2 MP is. Nem egy olyan okostelefon felhasznalo van, aki soha a budos eletben nem nezi a fotokat mashol, mint a telefonjan.

Új hozzászólás Aktív témák