Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #149 üzenetére

    "A WP piac pedig annyira lealdozoban van, hogy lassan mar csak a rajongok vesznek ill. akarnak venni uj keszuleket."
    Én inkább azt látom, hogy aki megvette a 640 / 55, (vagy ezek Nokia variánsát, az annyira jól el van vele, hogy nem érzi azt hogy váltania kéne, mert fagy / akad / lassú, mint Androidnál. Persze nyilván ez rövidtávon nem jó a Microsoftnak (nem tud készüléket eladni), de hosszú távon jó lehet.

    #152:
    Szerintem az Androidnak az a legnagyobb baja, hogy a kötelező minimum amit hoznia kell egy Androidos telefonnak, az tényleg a minimum amin elfut, és nem az optimum, amin már jól fut az oprendszer, mint WP esetén. Plusz ugye a verziófrissítési mizériák, sok embert ismerek aki szídja az Androidot, aztán 2.x-es telefonja van, mert nem jött ki rá frissítés mióta megvette.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #56573440 #186 üzenetére

    Nem teljesen rossz Pocok256 elgondolása, csak ő másra gondol, mint ti (meg a MS).
    Ő nem azt szeretné, hogy a desktop appokat mobilon használja, nem ezért akarná, hogy rendes W10 fusson mobilon. Ő azt szeretné, hogy lenne egy olyan eszköze, amin tud mobilra írt alap appokat használni mobilképernyőn, de emellett a kütyüt rá tudná dugni nagy monitorra meg egér+billre, és akkor a rendes desktop appokat tudná használni. Tehát a mobiltelefonja ki tudná váltani a laptopját / netbookját / asztali gépét.

    A probléma ezzel a megoldással az, hogy átlagfelhasználónak eladhatatlan. Aki ért az IT-hez, annak el lehet magyarázni, hogy ha felrakta a kedvenc programját desktop módban, akkor azt mobil módban miért nem tudja elindítani (vagy miért fog gányul kinézni), de átlaguser sose fogja megérteni, ő azt fogja mondani hogy hibás a rendszer. És pontosan emiatt nem ebbe az irányba indult el az MS se. És lehet lenne rá igény, de az annyira elhanyagolható, hogy csak miattuk nem érdemes ezt kifejleszteni (ugye ez nem vált ki egy laptopot, mert akinek tényleg mobil munkaállomás kell, annak nem opció hogy rádugja a monitorra, mert pl. vonaton ülve hol kap elő olyat)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Pocok256 #188 üzenetére

    "Phpstorm vagy Git"
    Phpstorm java alapú, szóval nem nagy kunszt ARM-ra is megcsinálni, Git meg kb. csak vasalón nem fut még :) Szóval ezek pont nem annyira jó példák... játékok az jogos mondjuk, de a Candy Crushnál komolyabb játékok alapvetően rétegigény (mint ahogy a Photoshop és az Archicad is, mielőtt ezzel jönne valaki :) )

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Pocok256 #194 üzenetére

    "itt arról van szó hogy mivel 1% alatt lesz a continuum felhasználó bázisa"
    Ebből teljesen értelmetlen kiindulni. Nyilván ha senki nem fogja használni, akkor senki nem ír rá programot. De az MS azért elég nagy ahhoz, hogy el tudja terjeszteni a megoldást. De igazából épp elég az is, hogy egy kész desktop apphoz csak plusz UI-t kelljen írni (vagy picit módosítani a meglévőt) és máris menjen mobilon (és fordítva). Mert ebben az esetben a fejlesztő (csapat) csak beletesz egy kis plusz energiát, és máris jóval nagyobb felhasználóbázist ér el (lásd hogy ugyanez történik jelenleg weben is, egyre kevesebb olyan oldal van aminek nincs mobil változata, vagy nem használható mobilon is). És ha elég sok ilyen app lesz, akkor máris megéri continuumot venni, és máris nem 1% alatt lesz.
    De tény, ha az a kérdés, hogy átlagembernek megéri-e jelenleg megvenni a continuum-ot, akkor nem a válasz. De átlagembernél az x86-os Win10-es mobil esetén is nem a válasz. Mindkettőbe sok tőkét és energiát kell beleölni ahhoz, hogy működjön, és ha ez megtörténik, akkor mindkettő egyenértékű megoldás. Egyik út se jobb se könnyebb. Csak más. (Persze az nincs kizárva hogy valamilyen okból az MS belebukik, de az külön tészta)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vicze #206 üzenetére

    "Igen ez jól működött az utóbbi 5évben. 3%-ig jutottak..."
    Nem akarom védeni az MS, mert jó hülye volt, hogy a legnépszerűbb okosmobil platform (Windows Mobile) pozícióból a 0-ra süllyedt (még mielőtt a WP7 kijött volna). De. Miután a két nagy kinőtte magát (iOS volt a zászlóvívő, Google meg időben kapcsolt), ki tudott akár csak 3%-ot is elérni a MS-en kívül? Senki. Nem mondom, hogy nagy eredmény, de egy ilyen piacon (prémium szegmensben tarol az iOS, részben Android is jelen, olcsó szegmensben meg Android verhetetlen) kiindulásnak ez is jó. Amúgy az ég világon semmi baj nem lenne a WP-vel ha lennének rá app-ok. Erre megoldás pontosan az lehet amit írtam.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vicze #216 üzenetére

    "Elemzői adatok, most lehet ennek hinni vagy nem ez aláírom, és is szkeptikus vagyok ilyenekkel szemben. Nyilván nem tömeget mutat, hanem inkább trendet szerintem, amit érdemes hosszútávon figyelembe venni."
    Ugye a cikk szerint az oktatási tech piacon 50%-át teszi ki a Chromebook. Ugye ebben a szegmensben mi (volt) a fő szempont? Mi a legolcsóbb eszköz ami képes egy böngészőt futtatni, de lehet rajta gépelni is. Na ez pont a Chromebook volt. Ha holnap a Microsoft tud kijönni ilyennel, akkor majd MS terméket vesznek. Szóval ez nem magát az OS-t dícséri.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #224 üzenetére

    Igazából a Store sokkal nagyobb érv lehet a webappokkal szemben a usereknek is, mint elsőre tűnik. Mert webapp-ot hogy találsz meg? Írnak róla cikkek, látsz valami reklámot, stb... ezzel szemben ott a Store, toplisták, könnyen kereshető, kategóriákra vannak osztva, rögtön meg tudsz nézni értékeléseket, stb. Szóval átlagusernek ezerszer egyszerűbb a Store-ban megtalálni egy appot, mint Google-ben.

    Másik oldalról elgondolkoztam miért preferálom desktopon a webappokat a telepítettek helyett. Egyik érv, hogy nem kell letölteni és telepíteni. Ezen nem fog segíteni semmi, ez előnye marad a webappoknak mindig is. Második érv, hogy a desktop appokról nekem a jó öreg WinForms-os programok jutnak eszembe, amikhez képest egy webapp sokkal szebb és esztétikusabb megjelenést tud biztosítani. Ilyen téren ugye a web elvesztheti hamar az előnyét, sőt még hátrányba is kerülhet. Aztán ami nagy előnye a webappoknak, hogy nem kell őket frissíteni, újratelepíteni. A Store ezt a problémát is áthidalja. Aztán igazából itt vége is az előnyöknek. Ellenben egy natív app sokkal gyorsabb és gördülékenyebb tud lenni. Telefonon rühellek webappokat használni, amiből csak tudok natív appot keresek. Mert szebb, gyorsabb, kényelmesebb. És ez desktopon is igaz lehetne.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #235 üzenetére

    "Remelem, ha kesz lesznek, es bemutatjak oket, ugyanaz a fanyalgas fogja fogadni, mint a Continuumot: hiszen azok sem fogjak tudni futtatni a Win32 szoftvereket"
    Azért itt megint bejön az, hogy az átlaguser mivel nem ért az IT-hez, ezért mások, és hozzáértők szemszögéből nézve adott esetben furcsák az elvárásai :) Ha átlagembernek azt mondod, hogy "Ezen a telefonon ugyanaz a Windows fut, mint a gépeden", akkor első reakciója az lesz, hogy "na az tök jó, akkor fognak rajta futni a programjaim". És amikor mondod neki, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor azt fogja mondani, hogy "De miért nem? Meg akkor milyen fog futni meg milyen nem? Tök gáz hogy ez így össze vissza van...". Ezzel szemben ha azt mondod neki, hogy "Ezen a telefonon Android fut", akkor első reakciója az lesz, hogy "És erre fel tudom telepíteni az XY-t?" (XY: desktop Windows-on használt programja). Mondod neki, hogy nem, ez egy másik operációs rendszer, de nézd itt egy store, kereshetsz programokat, amire az fogja mondani hogy "Ja értem, akkor körülnézek", esetleg "Ja értem, és meg tudod mondani hogy XY helyett mit szedjek le?". Nyilván a két esetben azonos reakció kéne hogy legyen, de az ember nem így működik :)

    "A vicc az, hogy az Apple-nek es a Google-nek is minden megvan a kezeben ahhoz, hogy ok is megcsinaljak ugyanazt, mint a Continuum"
    Én el tudom képzelni, hogy Apple első körben másban gondolkozik. Mégpedig, hogy gyakorlatilag a desktop vonalát átállítja ARM-ra és iOS-re (nyilván ablakkezelővel, stb-vel). Aztán ha már ez a (meglehetősen fájdalmas lépés) lezajlott, onnan már problémamentes lesz egy Continuum. Bár azt is el tudom képzelni, hogy az Apple meg se lépi ezt a második lépést, mert akkor a saját hardvereladásait vágná vissza. Szóval lehet ő csak tökéletes szinkronizációban gondolkozik a gépei között.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #247 üzenetére

    Ja én nem vitatkozok veled, nincs ilyen szoftver lényegében :) Csak ettől függetlenül a userek fanyalogni fognak, ami önmagában nem nagy probléma, csak kivesz egy ütőkártyát az MS kezéből. Legalábbis egyelőre (ha már elég sok nem Win32-es desktop app lesz, akkor visszakerül az ütőkártya)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #270 üzenetére

    De ezt magyarázza már Fiery sok hsz-en át :) A "mobilos" W10 minden funkcióval és tudással rendelkezik, mint az asztali. "Csak" nincs rá annyi program megírva.

Új hozzászólás Aktív témák