Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #235 üzenetére

    "Remelem, ha kesz lesznek, es bemutatjak oket, ugyanaz a fanyalgas fogja fogadni, mint a Continuumot: hiszen azok sem fogjak tudni futtatni a Win32 szoftvereket"
    Azért itt megint bejön az, hogy az átlaguser mivel nem ért az IT-hez, ezért mások, és hozzáértők szemszögéből nézve adott esetben furcsák az elvárásai :) Ha átlagembernek azt mondod, hogy "Ezen a telefonon ugyanaz a Windows fut, mint a gépeden", akkor első reakciója az lesz, hogy "na az tök jó, akkor fognak rajta futni a programjaim". És amikor mondod neki, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor azt fogja mondani, hogy "De miért nem? Meg akkor milyen fog futni meg milyen nem? Tök gáz hogy ez így össze vissza van...". Ezzel szemben ha azt mondod neki, hogy "Ezen a telefonon Android fut", akkor első reakciója az lesz, hogy "És erre fel tudom telepíteni az XY-t?" (XY: desktop Windows-on használt programja). Mondod neki, hogy nem, ez egy másik operációs rendszer, de nézd itt egy store, kereshetsz programokat, amire az fogja mondani hogy "Ja értem, akkor körülnézek", esetleg "Ja értem, és meg tudod mondani hogy XY helyett mit szedjek le?". Nyilván a két esetben azonos reakció kéne hogy legyen, de az ember nem így működik :)

    "A vicc az, hogy az Apple-nek es a Google-nek is minden megvan a kezeben ahhoz, hogy ok is megcsinaljak ugyanazt, mint a Continuum"
    Én el tudom képzelni, hogy Apple első körben másban gondolkozik. Mégpedig, hogy gyakorlatilag a desktop vonalát átállítja ARM-ra és iOS-re (nyilván ablakkezelővel, stb-vel). Aztán ha már ez a (meglehetősen fájdalmas lépés) lezajlott, onnan már problémamentes lesz egy Continuum. Bár azt is el tudom képzelni, hogy az Apple meg se lépi ezt a második lépést, mert akkor a saját hardvereladásait vágná vissza. Szóval lehet ő csak tökéletes szinkronizációban gondolkozik a gépei között.

Új hozzászólás Aktív témák