Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    válasz Fiery #247 üzenetére

    Win32 jatekokon kivul mi az a Win32 szoftver, amit egy teljesen atlagos juzer a telefonjan vagy a tabletjen akarna hasznalni

    Savegame editor. Van amikor nagyon jó JRPG-k vannak pl. konzolokra, viszont a végén annyi grind szükséges, hogy megunja az ember a játékot. De az editor-t csak Win32 appként írták meg.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Fiery

    veterán

    válasz Fiery #247 üzenetére

    Me'g valami: nezd meg, mi tortent a Flash korul. Az Apple volt az elso, aki felvallalta azt, hogy nem egy sz*r szoftfverhez, egy eleve rossz "API"-hoz (ne kosson bele senki, a Win32-re probalom ezzel rafuzni a dolgot, tudom, hogy a Flash nem egy API) keszit hardvert, ami aztan amugy is kompromisszumosan fogja futtatni a szoftvert. Hanem inkabb eronek erejevel megprobalta ledobni magarol a koloncot, megszabadult inkabb a beklyotol. Es lam, nekik lett igazuk, manapsag pedig mindenki, az androidos es WP-s juzerek is profitalnak a Flash eltakaritasabol. Na a Win32 tema ugyanerrol szol: el kell(ene) vegre jutni egy olyan pontra, hogy nem olyan hardvert tervez a Microsoft sem, ami mindenaron a Win32 szoftvereket akarja futtatni -- erosen kompromisszumos formaban --, hanem inkabb megprobal megszabadulni a kolonctol. Nyilvan nehez egy szintre helyezni az Apple-t es a Microsoftot, de en amondo vagyok, adjunk egy eselyt a Microsoftnak is, _hatha_ meg tudjak oldani ezt az atmenetet.

    Izgalmas kerdes lesz, hogy a Surface Phone milyen megkozelitest alkalmaz majd, mi lesz a szerepe ebben az atmenetben. Vajon futtatni fogja Continuum modban a Project Centennial-lal ujracsomagolt Win32 szoftvereket, es ezert "kell" bele x86 proci? Ha me'g ugy is lesz, es majd robban a hir rola tavasszal, nagyon hamar le fogja huteni a kedelyeket az aprobetus resz. Akit erdekel, az nezzen utana a Project Centennial-nak. Annyit spoilerezek, hogy nem fog tudni me'g egy ilyen rendszerben sem futni barmilyen Win32 szoftver, sot, a legtobb nem fog futni, hiaba lesz esetleg a rendszer resze a Win32 API.

    (szerk.: magamnak valaszoltam, de valojaban az elozo postom folytatasa akart lenni)

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Fiery #247 üzenetére

    Ja én nem vitatkozok veled, nincs ilyen szoftver lényegében :) Csak ettől függetlenül a userek fanyalogni fognak, ami önmagában nem nagy probléma, csak kivesz egy ütőkártyát az MS kezéből. Legalábbis egyelőre (ha már elég sok nem Win32-es desktop app lesz, akkor visszakerül az ütőkártya)

Új hozzászólás Aktív témák