Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Timer #190 üzenetére

    azt látom, hogy egy olyan valaki formál véleményt ms-linux vitában (érezd magad megszólítva másokkal egyetemben), akik egyrészt elfogultak, másrészt tájékozatlanok.

    szerinted a windowsok egyformán működnek, w7-w8-w10 mind egyforma. ehhez képest az átlagos, nem elfogult vélemény a w8-ról az, hogy a csempe totális kudarc. tehát az az állítás, hogy a w7 meg a w8 ugyanúgy működik, nem igaz. a w8-w10 váltásnál is sokat változott a grafikus felület. sőt, aki w7-ről w10-re váltott, kihagyva a metrót, annak is sokat változott a felület. (most azt hagyjuk, hogy a "nem változó" windows gépházban például az uac kezelése is mennyit változott... xp-ben nem volt, pistában lett, őrületbe kergetve a népeket, w7-re visszavettek belőle)

    ehhez képest a 2-es gnome tökugyanaz már sok-sok éve. ez alapján a windows a jó, a linux meg rossz.

    "ha jön egy új mérföldkő a UNIX alatt, akkor egy raklap korábbi parancs megy a süllyesztőbe": amióta létezik desktopra linux, nekem az van. előtte meg solaris volt desktopon, de ez egy másik tészta. meg decwindows... szóval nagyságrendileg 24 éve linux van a pc-men. soha nem láttam olyat, hogy unix parancs ment volna a süllyesztőbe. egyetlen egyszer láttam olyat, amikor a 2-es gnome-ot forkolták, hogy átneveztek programokat, hogy ne ütközzön a mate a gnome-mal.

    az jól látszik, hogy fogalmad sincs a linuxokról, cert ide vagy oda, meg az is, hogy nagymértékben elfogult vagy windows téren.

    a magam részéről az érdemi vita kísérletét már korábban befejeztem, és nem is kezdem újra, ebben a hsz-ben sem. "Na, részemről ennyi ez a topik, mert teljesen felesleges leírni hatvanhatszor ugyanazt": ebben egyetértünk, nem olvasod el, minek írják le újra meg újra olyanok, akik értenek is hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Timer #190 üzenetére

    "Azt írtam, hogy sokszor még disztrón belül sem úgy paraméterezel egy parancsot, mert más a formátum, kisbetű / nagybetű, kell "/" "-" jel,"
    És én terelek? :D POSIX van, ember, a parancsok 90%-a pontosan úgy működik, ahogy az abban le van írva, disztrótól függetlenül :D

    " miközben powershell alatt legalább szisztematikusan ugyanazt a szisztémát kell használnod,"
    VárjálVárjálVárjálVárjálVárjál, nem az volt eddig a tuti, hogy a windózhoz nem kell parancssor? :F

    " a dokumentáció aktualizáltságának hiányában) össze sem jön a feladat."
    Na ez megint távol van a valóságtól, a legtöbb cucc teljesen jól dokumentált. (Kezdő meg nem Gen2 vagy Arch-ot próálgasson.) Üzleti Linuxok, AIX, HP-UX meg pontosan olyan jó dokuval rendelkeznek, mint a MS cuccok.

    A végére meg magad vagy a példa : úgy nem hiszel el dolgokat, hogy felületes ismereteid vannak, nekem pedig vannak tapasztalataim MS oldalon is.

    "de az oprendszerek használati statisztikája megmutatja, mi kell a népnek desktop fronton" - nem, azt mutatja meg, hogy egy monopolhelyzetben levő cég alakítja az OS piacot. Win7 hasznáélati aránya mai napig magas, mert az embereknek nem nagyon jött be a 8 és a 10 - persze azon sokat dobott, hogy elkezdték agresszívan letolni az updateket, jó sok embert megszívatva.

    "Na, részemről ennyi ez a topik, mert teljesen felesleges leírni hatvanhatszor ugyanazt, " - akkor minek írod? :D

    @EclipseGT : Nem mondtál ellent.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák