Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz hcl #187 üzenetére

    "Amúgy nem tudom, honnan veszed, hogy a Linux tudás mehet a kukába, ha új verzió van... Miért mehetne?"

    Kezdesz felbosszantani a tereléssel és félre magyarázással, szóval ha ez a cél, akkor jó úton jársz. Hol írtam azt, hogy mehet a kukába? Azt írtam, hogy sokszor még disztrón belül sem úgy paraméterezel egy parancsot, mert más a formátum, kisbetű / nagybetű, kell "/" "-" jel, vagy épp nem kell, stb. Ha leszedsz egy külső csomagot, na bumm, megint más a szintaktika, miközben powershell alatt legalább szisztematikusan ugyanazt a szisztémát kell használnod, legyen szó SQL-ről, Exchange-ről, vagy AD-ről.

    Ráadásul, ha jön egy új mérföldkő a UNIX alatt, akkor egy raklap korábbi parancs megy a süllyesztőbe, vagy éppen változik meg a szintaktikája. Aki ezzel kel és fekszik, annak ez nem nagy gond, mert kipróbál három-négy variánst reflexből, ha nem megy, kér egy manual-t, és majd csak lesz valami. De ez mind idő. Ha meg járatlan vagy, még több idő, vagy (dokumtáltság hiányában, a dokumentáció aktualizáltságának hiányában) össze sem jön a feladat.

    Na, részemről ennyi ez a topik, mert teljesen felesleges leírni hatvanhatszor ugyanazt, a vége úgyis csak pöcsméregetés. ("Ha valaki eljut addig, hogy Linuxot használjon, és valami gyakorlatot szerez, akkor az általában sokkal inkább képben van, mint egy átlagos win only admin. ")

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák