Új hozzászólás Aktív témák

  • zaugheek

    tag

    válasz KROK640 #53 üzenetére

    Ha neked a kockázatvállalás, az hogy nem ülhetsz a riged felett állandóan (mert emberek vagyunk nem szobanövények) de biztosítanod kell a 0-24 uptime-ot is, mert bármi bármikor tönkremehet, a több százezres / milliós géppark felügyelete, az alvás úgy hogy ordítanak a ventillátorok (nem mindenkinek van kertesháza, sokan albérletben csinálják) ott ahol aludni szoktál vagy egyszerűen csak a kriptó / bányászat mint iparág követése internetes fórumon semmittevés a te szemedben, akkor már maga a hozzáállás is kissé kérdéses.

    Az alkatrészek után menni kell, a távfelügyeletet, tűzvédelmet stb mind mind meg kell tudni oldani. És igen, én is ugyanúgy tetőtérben lakok, itt is lenne defaultból vagy 40 fok ami alkalmatlan a bányászgép üzemeltetésére ha nem fektettem volna be klímába is. És most arról beszélünk hogy a kezdeti erőfeszítések, meg saját pénzek beleöntése folyamatosan egyáltalán nem fogja visszahozni a befektetést még fél év alatt sem. :)

    Tényleg nem azért a két forintért, de többség nem szaúdi olajmilliomos hogy ingyé' veszi a bányász kártyákat havonta (akár többet is) mint más a vizes zsömlét sőt van aki még hitelt is vesz fel, ezzel még nagyobb kockázatot vállalva.

    Én értem azt is hogy nem mindenki keres havonta több százezer forintot, sem mindenki miszter vállalkozó havi pármilliós játékpénzzel, akinek mondjuk egy 500k-s kártya árát nem necces kinyögnie mint annak akinek még 100k is számít hogy az mire megy el (főleg ha családos is az illető és nem solo-ban nyomja a saját bőrét véve a vásárra).
    De akkor megint ott tartunk hogy akinek ez a muri túl drága vagy túl kockázatos (igen, ez egy drága és kockázatos "hobbi"), az inkább mondjon le a dologról és nézelődjön más felé.

    Hogy mondjam.
    Azt mondani a másikra hogy könnyű dolga van, meg ingyen él (bányászokra) az a legnagyobb semmittevés. Belefogni komolyabban egyáltalán nem az.

    Amúgy én ritkán szólok hozzá az itteni dolgokhoz, viszont nem mehettem el szó nélkül a kommented mellett mert nem éreztem teljesen jogosnak.
    További szép napot! :R

Új hozzászólás Aktív témák