Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Jogdíjasak az adathordozók. (Nem csak a CD-k, DVD-k, hanem egyéb adathordozók is!). Jogdíjasak (némely országokban) a komplett PC-k, pc alkatrészek. Átalánydíj formájában jogdíjat fognak szedni az internet elérésem költségéből, amit valószínűleg a szolgáltató "beleépít" (aka full áthárít) az árba. A legnagyobb stratégiai bukta az, hogy még ezek ellenére sem engedélyezett a dolog! Mindenféle jogcímen fizettetnek velünk horribilis pénzeket. Elvárná az ember, hogy akkor legyen egy bizonyos ellenértéke is. Mert ez így stratégiailag kurvára egyoldalú. Ne a cd/dvd, söprűnyél, akármi szar árába építse be, hanem a netbe, mert a többség bizony onnan szerzi be. És ahogy mondjuk a szennyvíz elszámolás alapja a "forgalom" ( :DD ) úgy a kalózkodás mértékegysége is a gigabyte. A netdíjba simán forgalom alapján lehetne díjat építeni, persze nem ész nélkül, mint ahogy némelyik net szolgáltató teszi (1 GByte/hó/1000huf.....5GByte/hó/5000huf..etc). Ezennel a fenti ötletem után én is jogdíjat kérek majd, ha netán egy "kormány által megfinanszírozott projectben" felbukkanna..:DD.

    Lehetne mondjuk 100GB/ hó -ig díjmentes. Ebbe azért egy család havi "jotubos/fészbúkos/flessjátékos" havi forgalma lazán beleférne. Efelett pedig arányosan(!!) kialakítani egy tarifarendszert. Aki ugye 100 terra mennyiségben forgalmaz, az valszeg' nem txt alapú levelezéssel generál ekkora forgalmat. Jelen pillanatban az összes most piacon lévő "jogdíj" (sarc, rablás) elavult, nem forgalom alapú, és az is fizeti akár több formában is, aki a büdös életben nem vétett ellene.

    Megkérem az érintetteket, hogy ezúttal szakmailag ne impotens tagokat válasszanak be tagjaik közé, hanem olyat, aki napi szinten tisztában van a fogalmakkal és a problémát mindkét oldalról maximálisan átlátja, nem pedig egy újabb "jogvé(d)(s)ő", aki csak a "gazdi utasításait lesi"

    Egyébként én a P2P-nek már tavaly max két évet adtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz julius666 #80 üzenetére

    "Az összeget meg ne okosba osztogassák szét egymás között"

    -Jobbat tudok. RENDELKEZHESSEK arról, hogy ki kapja. Evidens, hogy ha én mondjuk a bunyós Pityut (nem vagyok hajlandó vezetéknévként kezelni, mint egyesek) nem igazán szeretném supportálni, akkor egy webes lista alapján a netes accommal a szolgáltatónál megjelölhetném azt, vagy azokat a személyeket, produkciókat, akiket amúgy is előnyben részesítek egyéb esetekben.

    @janos1988: már benne van, mint ahogy fentebb említettem is. A németeknél (is) pl a PC árában. A memóriakártyák, pendrive-ok árában..etc..

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Rickazoid #88 üzenetére

    Szarabb nem lenne, de esetleg jobb igen. A minőségi produkciókra igenis van igény. Sajnos a szarra is. Ha eleve egy hibás, előre definiált, marketing alapú gondolkodást sulykolnak beléd a médiákon keresztül, (aka nem vagy "menő", ha nincs ájpodod, pl..) ha már az alapok rosszak, meglehetősen nehéz elmagyarázni az agyhalott, agymosott társadalmi rétegeknek, hogy mekkora átvágás ez az egész fogyasztói bullshit.

Új hozzászólás Aktív témák