Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz BatchMan #4 üzenetére

    "A közvetlen agyi interface-t jelenleg mobilnak hívják. Ennél közvetlenebb sokáig nem lesz": ja, sokaknak most is a telefon az agyuk...

    a poszthoz: nem korai még arról beszélni, hogy mi lesz a következő nagy vírustelep?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Cifu #8 üzenetére

    "Közvetlenül agyi I/O kapcsolat is olyan dolog, ami ma jól hangzik, de nem vagyok biztos benne, hogy egyhamar megvalósítható...": itt először az a kérdés, hogy van-e rá igény. jól láthatóan a tömegek behúzzák a kéziféket, amikor túl radikális dolgot akarnak rájukerőszakolni. így bukott meg a google szemüvege is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz -Skylake- #12 üzenetére

    "Nezd meg a telefonok fejlodeset 1997-2007ig es nezd meg oket 2007-2017ig.": nagyjából ugyanúgy nem történt semmi egyik évtizedben sem.
    A nagy durranás, amikor sikerült egy féltéglába belezsúfolni egy telefont, megvolt 1997 előtt, utána ugyanazt csinálták, mint mindig: több pixel, több fps, több értelmetlen semmire nem jó funkció.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hati #27 üzenetére

    "a 20 évvel ezelőtti a telefon csak telefon volt, most meg egy PC-vel összemérhető erejű telefont hordoz mindenki magánál, és a 3/4G kapcsolata is többszöröse, a 20 évvel ezelőtti otthoni vezetékes kapcsolatodnál, azért nagy dolog.": ez nagy dolog, de nem minőségi, hanem csak mennyiségi ugrás.

    a processzorarchitektúra nem javult nagyjából azóta, hogy kitalálták. itt-ott kicsit beletoldoztak-foldoztak a Neumann-elvbe, de alapjaiban nem változtatták meg. Például még mindig nincs normális méretű masszívan párhuzamosítható mikroprocesszor. Ezért nincs rendes mesterséges intelligencia se.

    Kicsit ügyesebben játszunk a fénnyel, röntgennel, ezért van az, hogy a proci nem 100 mikronos, hanem 10 nanós gyártástechnológiával készül, ezért van több tranzisztor/fet egy ugyanakkora szilíciumlapon, de ennyi a különbség. A távközlésben sincs egetverő újdonság, hacsak azon nem akarunk csodálkozni, hogy még mindig nincs ipv6 minden hűtőben és termosztátban. a modulációs technikákat ezer éve ismerjük, hogy 64qam helyett 256qam van a docsisban, az csak 8/6-dal több bit, mert egy kicsit jobb dekódolót tudunk építeni. És majd lesz 1024qam, de ez még mindig nem minőségében más adatátvitel.

    Amikor először szakadt le a vezetékről a telefon és lett mobiltelefon, az minőségében is teljesen más termék lett. De ez rég volt, nem az itt emlegetett 1997-2007-2017 időszak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #93448704 #41 üzenetére

    az emailezés valóban hozhat minőségi változást is. de emailezés pl. nekem 1992 óta van, vagyis abban az idősávban, amit boncolgatni kezdtek, nem történt szinte semmi a levelezéssel. van email, van grafikus felhasználói kliens, van webes felület, oszt csá. aki windowson akart levelezni, az 1999-ben már outlook express-ezhetett, korábban meg pegasus mailezhetett.

    chat is volt, a 90-es években bőven irc-ztünk. sokat, sokszor hajnalig. tehát az, hogy nincs chat vagy van chat, szerintem minőségi ugrás, az, hogy ez a chat most bitnet messenger, irc, vagy facebook, vagy mi, az már csak tupírozása ugyanannak a kérdésnek.

    még mindig azt gondolom, hogy a legutolsó igazán nagy durranás az volt, amikor nem piros telefonfülkét kerestél, hogy telefonálj, hanem benyúltál a zsebedbe. mégha az elején annak a zsebnek méretesnek is kellett lennie. de egy 2010-es nokia már mobil telefon volt, a 2110-es, meg az utána következő ericssonok pedig kifejezetten csökkenő méretet hoztak. tehát az is nagy dolog volt, hogy tudtál hívást kezdeményezni, még nagyobb talán, hogy mivel nálad volt a telefon, akkor is megtaláltak telefonon, hanem dekkoltál a vezetékes telefonod végén.

    a többi paraméter? a 90-es évek elején már volt 3.11-es windows, akinek a grafika volt a mániája, az használhatott grafikus oprendszert, windowst, linuxot, solarist, decwindowst. ebben is a nagy truváj az volt, amikor az alto megjelent. azóta csak reszelgetik meg hülye marketinges neveket adnak ugyanannak a technológiának. Mert attól, hogy egyszercsak hirtelen csempe lett, kb. nem történt semmi forradalmi.

    szóval a kolléga által kinevezett két időszakot tekintve (1997-2007 és 2007-2017) szerintem semmi forradalmi sem történt. mennyiségi változás volt, de forradalom nem. ha máshova tekerjük az időskálát, akkor már lehet forradalomról is beszélni. pl. az, hogy a 80-as évektől mindenkinek lehetett egy számítógép az asztalán, az elég komoly forradalom volt. vagy az, hogy a 90-es évek elején elindult a nagy tömegű kereskedelmi internet, és attól kezdve az internet hozzáférés gyakorlatilag csak pénzkérdéssé vált.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák