Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #9 üzenetére

    Igény szerintem lenne rá - a kérdés az ár inkább. A Google Glass esetében is inkább az 1500$-os ár volt a limitáló tényező, nem pedig a "radikális" megközelítés (ha csak nem a kamera beépítésére és a stream-elés az, amire utalsz, de az megint más kérdés).

    Ha holnap lehetséges lenne, hogy mondjuk 500-1000$-os áron monitor helyett közvetlenül a fejedbe dughatnád a számítógép I/O eszközeit, és nem csak egy-két érzékszervedett, de a teljes agyadat "becsaphatja" rendesen, szerintem a gamer közösség két kézzel habzsolná (bár jobban belegondolva nem csak az - sacc per kábé új szintre emelné a pornót is is, és feleslegessé tenné a prostitúciót :P ).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Attól függ, hogy változást a technológiában vagy az emberek mindennapjaiban nézed. Akkor már a teljesítmény növekedés is hozhat minőségi változást. Lehetővé teszi, hogy legyen google térkép, meg hang/arc felismerés, emailezés, meg videó vágás...

  • mepet

    addikt

    válasz bambano #43 üzenetére

    Az emberek életében bekövetkező jelentős változások és a technológiai fejlődés szorosan összefügg.
    Személygépkocsi, PC, internet, mobilok: ezek mind-mind jelentősen megváltoztatták az emberek életét. És ezek miatt ment/megy végbe a globalizáció. Vagy a globalizáció miatt váltak ezek szükségessé, ezért van rá igényünk? Ha nem tudnánk róla, hogy a falu vége után is van valami, akkor nem kéne az autó sem. :B

    Én elképzelhetőnek tartom, az emberiség szül valami olyan változást a tömegek életében, ami most nem technológiai alapú lesz. Pl. rosszabb esetben az új hidegháború miatt (vagy ez már technológiai kérdés? Ki nem fosott be a Dommsday Torpedo hírére pl.?) az agymosott bezárkózott egységek (feltételezem ez nemzeti alapon történne, mint É-Koreában, de akár vallási, etnikai vagy egyéb alapon is végbe mehet) elterjedése, vagy akár egy új gazdasági világrend, netalántán egy nem gazdasági alapú világrend megjelenése, vagy akár végre a munka nélküli társadalmak elterjedése... A fene tudja, ha "változásban" gondolkodunk, nem biztos, hogy a technikai fejlődés az, ami mutatja az irányt. (Pl. szerintem az első demokratikus társadalmak megjelenése anno nem egy technológiai változás volt. Ilyesmire gondolok.)

  • Rive

    veterán

    válasz bambano #43 üzenetére

    Azér' nem érzed a változást mer' öreg vagy és azér' nincs változás, mer' sok öreg van :DDD

    No offense, mer' pl. én is ebbe a csoportba tartozom: a lényeg az akart lenni, hogy egy-egy új technológia kiaknázását igazából az a generáció fogja/tudja megcsinálni, amelyiknek a fiatalságát már az a tech adta - és ugyanők lesznek erre a vevők.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Kékes525

    félisten

    válasz bambano #43 üzenetére

    " a 90-es évek elején már volt 3.11-es windows, akinek a grafika volt a mániája,...Mert attól, hogy egyszercsak hirtelen csempe lett, kb. nem történt semmi forradalmi."

    Te szoktad olvasni amit írsz? Csak a külcsín változott? :W Az ember azt gondolná, hogy életedben nem használtál számítógépet. Ha ezt állítod, akkor definiáld az egységnyi fejlődést és akkor meglátjuk, hogy mennyit változott, történt e forradalmi változás, avagy nem.
    Egy hardvert mi jellemez? Adattárolás, hogy csak 1 -et említsek. Az első PC-émben 10 MB-os merev lemez volt (1986), most 10 TB van. Ez neked nem forradalmi? Az előbbin tudsz egy nagy felbontású film 1 képkockáját gyenge minőségben tárolni, az utóbbin tudsz több ezer nagy felbontású filmet tárolni. A 3.11es Windows is tudta ezt kezelni?

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #43 üzenetére

    "mennyiségi változás volt, de forradalom nem."
    Bocsi, Dé szerintem pont a mennyiség határozza meg a forradalmat.
    Az, hogy néhány fanatikus használt este irc-t, az lópikula, az, hogy nyugdíjas anyósom facebookozik, az már forradalom.
    A 3D nyomtatás is gyerekcipőben jár, majd ha elterjed az ipari sorozatgyártásban, akkor már ipari forradalomnak lehet majd hívni.
    Ha a te kis szakmai világodban nem is látsz most újat, mert téged pont nem érdekel, attól még ott vannak: boltban megvásárolható: automata porszívó, telefonra jelentkező biztonsági kamera, föld nedvességét figyelő öntözőrendszer, beszédfelismerő okosotthon, drónok, elektromos autók(csak pár pl. minél távolabb egymástól),
    míg fejlesztés alatt álló: önvezető autók, otthoni robotok, quantumszámítógépek.

    Ráadásul szerintem nem a nagy dolgok hozzák az igazi fejlődést, hanem a napi mit tudom én mennyi apróság, ami szóra sem érdemes, de alapvető é válik.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • fairi

    addikt

    válasz bambano #43 üzenetére

    "szerintem semmi forradalmi sem történt."

    Igazából lehetetlen elvárás, míg bármely technika elfogadásra kerül évtizedek telnek el. Nincs olyan dolog mai használatban ami nem lett volna már valamilyen formában 60-70-80 vagy 90-es években.

    2010-ben is rengeteg olyan technika van ami szunnyad, megjelenik hír egy újságban és utána semmi. Oké hogy létezik és működik, de sorozatgyártás nehéz vagy van valami baj vele.

    90-es években is volt chat de hiányzott hogy hétköznapok része egy kulcseszköz, ez az okostelefon.

    Olyan technikai forradalom, mint pl felfedezik az antigravitációt, vagy fénynél gyorsabb utazást nem igazán fog megtörténni. Mai fizikai tudásunk elég erős már, hogy ne érjen minket oly meglepetés ami mindent feje tetejére
    tudjon állítani rövid időn (10 év) belül. Ezt hagyjuk a filmekre.

    Ha utóbbi 300 évet végignézzünk volt pár forradalom (gőzgépek alkalmazása, majd elektromosság., műanyagok, majd a számítástechnika), igaz azok se 1 év alatt történtek hanem évtizedek alatt formálták át a dolgokat.

    Ezt a forradalom téveszmét a sok olcsó sci fantasy meg film ültette el az emberek fejében. 10 év meg repülő autó, meg strong AI. és 30 év év és már fénynél is gyorsabban megyünk a világűrben.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz bambano #43 üzenetére

    Ahogy én látom, az első mobilok a telefonálást tették vezeték nélkülivé, a későbbiek minden mást is. A mennyiségnek pedig komoly hatása van. Mint ahogy hatásában egy csepp tengervíz sem azonos a tengerrel, pedig ugyanolyan összetevői vannak.

Új hozzászólás Aktív témák