Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz xTc #76 üzenetére

    úgy látom, eléggé a felhő javára tévedsz...
    "illik legalább redundás infrasturktúrát kialakítani": téves. kockázatmérlegeléssel kell eldönteni, hogy milyen infrastruktúrát csinálsz.
    "cold swap alkatrészeket tartani": ez megint hely, leginkább szerződésfüggő.

    de ha szerinted a helyi szerverből kell redundancia, hogy biztonságos legyen, akkor a felhőig tartó adatátviteli kapcsolatból nem kell redundancia, hogy az is biztonságos legyen?

    "Felhő vagy bármilyen más bérelt megoldás eseten ezek a költségek nem terhelnek téged.": vagyis a felhőszolgáltató ingyen nekem ajándékozza az infrastruktúrát? vagy csak elfelejted, hogy nem csak beruházási költség van, hanem működési is? a felhőnek egyetlen pozitívuma van: beruházás helyett, amitől érthetetlen okból reszketnek a nagy cégek, működési költség lesz, amit meg szeretnek. olyan, mint egy operatív lízing.

    "Az ár/érték arány ezek után szerintem érdekesebben alakul.": egyszer utánaszámoltam konkrétan, egy 5 éves futamidejű hűségnél a 3. évben fizeted ki a teljes cucc beruházási értékét és még két éven át a cég profitját növeled.

    tehát, ahogy a másik hsz-ben is leírták, minél több cég van közötted meg az adatod között, annál kevésbé lesz biztonságos és annál több cég profitját fizeted ki, vagyis annál drágább lesz.

    én ezt a körbeforgó szisztémát láttam a "menedzserek között". van pár menedzser, akik körbejárnak a nagy cégek között, és mindenhol elkövetik ugyanazt a hülyeséget, bekamuzván, hogy az jó. és persze mindenhol megbuknak, de mire kiderül, addigra ők már egy másik cégben kábítják a felsővezetőséget.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák