Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #66 üzenetére

    így van. pl egy szavam sem lett volna, ha az akkorihoz hasonlatos vehemenciával fikázod a "felmérést"
    mar megint szandekosan terelsz es mellebeszelsz
    a mar emlitett kampany sima lejaratas volt, a tenyek elferditesevel, amivel a "felmerest" keszitteto ceg a sajat termeket a tenyek elferditesevel akarta jobb szinben feltuntetni

    a mostani pedig egy szimpla szamolosdi, ami vagy korrekt, vagy nem, vagy jelent valamit, vagy nem, mindenesetre nem ferdit el tenyeket, es nem allit be egy adott termeket egy masiknal jobbnak/rosszabbnak
    ezert nyilvan nem is fikazom, max. keves ertelmet latom, de ha valaki azzal akarja tolteni az idejet, hogy ilyeneket szamolgat, hat tegye

    a kozponti nyomon kovetessel meg megint nem ugyanarrol beszelsz
    igaz, a "rakat 3rd party cucc" tobbnyire nincs a szo szoros ertelmeben kozpontilag nyomon kovetve
    de windows alatt igen??
    nem is errol volt szo.
    hanem arrol, hogy amellett, hogy a windows es a linux teljesen mashogy kozeliti meg a frissitgetos temat, linux alatt siman frissen, secure-an tudom tartani a rendszeremet, akkor is, ha nincs hozza mar hivatalos tamogatas, mig windows alatt ez lehetetlen
    (ha nem adnak ki win95-re uj peccset, akkor mit csinalok a biztonsagi reseimmel? feldughatom magamnak ugy ahogy van...)
    mig ha egy kernelben hibat talalnak, siman felrakom az uj kernelt az adott disztribre, vagy ha annyira akarom, akar ujra is forgatom, es kesz

    nem igaz, win alatt is van frissítés, ami minden beállítást és appot megtart. gond csak akkor van, ha a kernel verzió elágazik (tipikusan ilyen volt a vista beta2). példának okáért én annó a Me-t úgy használtam, h a 98se-re telepítettem...
    hat ha egyszer nagyon raerek, kivancsisagbol kiprobalom, hogy mondjuk a flash cs3-mal meg egyeb marhasagokkal szerelt virtualis xp-t vistara frissitve mi marad meg, tenyleg kivancsi vagyok (mindenfele cinizmus nelkul!)

    linux alatt meg siman frissitettem a 2.4-es kernelt hasznalo Slackit a legujabb, mar 2.6-ost hasznalo verziora (kozben mentek mindenfele devfs->udev, meg hasonlo, tehat a rendszer legeslegalapvetobb szintjet teljesen megvaltoztato cserek)

Új hozzászólás Aktív témák