Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • htc07

    addikt

    válasz leeate #9 üzenetére

    attól hogy létrehozol egy poolt nem leszel előrébb, a pool arra hivatott hogy több személy egyesíti a kapacitását, így nagyobb eséllyel találnak blokkot. Minél nagyobb a pool számítási kapacitása, annál nagyobb az esélye, hogy talál blokkot.

    Aztán a blokk jutalmát számítási teljesítmény alapján szétosztja a poolban dolgozó gépek közt az alapján, hogy ki mennyi teljesítményt dob a közösbe.

    Tehát kívülről kvázi a pool egy nagyon erős miner.

  • adrian360

    őstag

    válasz leeate #9 üzenetére

    minél több bitcoin van, annál nehezebb újat találni. két évvel ezelötti számítási kapacitással ma már szinte semmi btc-nem bányásznál

  • Penge_4

    veterán

    válasz leeate #9 üzenetére

    De aranyból bármikor találhatunk újabb lelőhelyeket (Marianna árok mélye, üstökös, távoli égitest), Bitcoinból maximum 21 millió éltezhet és éppen ezért egyre nehezebb lesz bányászni.

  • emvy

    nagyúr

    válasz leeate #23 üzenetére

    Ha a Bitcoin-halozat eldontene, hogy tobb lesz, akkor kozosen valtoztathatnanak a protokollon, es lehetne tobb is, nem csak 21 millio. Szoval valojaban sokkal konnyebb megnovelni a mennyiseget, mint az aranynak, mert aranybol akkor se lesz tobb, ha az osszes ember egyetert a Foldon. :)

    @anulu: a banyaszat egy hulye szo, valojaban az tortenik, hogy a tranzakciok ellenorzesehez sok szamitasi kapacitas kell, es ezert fizetnek az ellenorzesben resztvevoknek. A BTC-halozat igazabol egyetlen fo erteke az a konszenzusos tranzakcioellenorzes; ezt sok mindenre lehet hasznalni, nem csak kereskedelemre. Kerdes, hogy er-e ennyit.

    while (!sleep) sheep++;

  • Reggie0

    félisten

    válasz leeate #22 üzenetére

    Pont erre utalt burkoltan a kommentem. BTC-t sem lehet csak ugy esz nelkul sokszorozni, ugy hogy az erteket ne befolyasolna. A forgalomban levo mennyiseg es a mogotte allo gazdasag erosen beleszol.

    Az idezett mondatot ugy illene olvasnod, hogy elolvasod mire is volt valasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz leeate #23 üzenetére

    A szám onnan jött, hogy amikor Satoshi Nakamoto megírta az algoritmust, így határozott. Kőbe annyira van vésve, hogy csak a hálózat 51%-a változtathatna rajta.

    Ez így elméleti szinten jól hangzik, de a gyakorlatban már a jelenlegi hálózat esetében is azt jelentené, hogy könnyebb lenne feltörni a Pentagont, a NASA-t meg a Google-t együttvéve, mint azt elérni, hogy Bitcoinból 21 milliótól több legyen (aminek kevesebb, mint a fele még mindig nincs kibányászva, jelenleg olyan 12-13 millió BTC van forgalomban (mínusz az elveszett példányok).

    Egyébként én nagyon bíztam (és bízok is) benne, hogy ha nem is váltja fel a pénzrendszert, de egy stabil alternatívája lesz neki, mert a készpénzt (főleg az aprót meg a visszajárózást) már nagyon unom, meg félek, hogy elhagyom vagy ellopják, bankkártyát meg nem használok és a bankoktól szeretnék annyira távol maradni, amennyire csak tehetem. Ha feltétlenül szükséges is keresek egy bizalmast, akin keresztül az ilyen jellegű tranzakcióimat intézem.

    A Bitcoin megteremtette számomra a tökéletességet. Decentralizált és független, senki és semmi nem férhet hozzá a pénzemhez, nem fagyaszthatják be, nem foglalhatják le és úgy alapból senki és semmi nem is tudhatja, hogy mennyi pénzem van, ha ügyesen tárolom, ellentétben pl. a bankszámlával, amihez nem csak a rendőrség (és nem csak bírósági végzés esetén) fér hozzá, hanem a NAV is belelát, tolmács nélkül is. Emellett harmadik félnek is eladják és eladhatják bármikor a számlatörténetemet évtizedekre visszamenőleg, egyedi ajánlatokkal bombázhatnak személyre szabottan, ha túl sok pénzem van, akkor fektessem be, ha túl kevés, akkor igényeljek folyószámlahitelt, ha túl öreg vagyok, akkor nyugdíjas-számlát, stb. Nem hiányzik ez nekem.

    Ugyanakkor mégis digitális és azonnali, akár hétvégén és éjjel is, akármekkora összeghatártól-összeghatárig terjedő tranzakciókra, alacsony (és önkéntes) tranzakciós díjakkal...

    Na meg az egész rendszer úgy, ahogy van, nagyszerűen van megtervezve. Ha bankkártyával szeretném azt, hogy van egy bankszámlám mondjuk x millióval rajta és történetesen Paypass-os, lehúzós, dombornyomott kártyát szeretnék hordani magammal mondjuk nyaralni, szórakozóhelyre, stb. Akkor a banknál igényelnem kell egy külön webkártyát erre a célra. Be kell mennem, alá kell írnom, stb.

    Bitcoinnál átutalok egyik címemről a másikra tetszőleges összeget, annak a privát kulcsát beteszem a telefonom memóriájába (esetleg backupolom még egy felhőbe is) és ujjlenyomattal fizetek vele a kasszánál egy érintéssel. Egyszerű, gyors, 21. századi. Nem pin kódot pötyögök, mint valami dinoszaurusz. Ennyi erővel aprópénzt is számolhatnék.

    Ha pl. gazdag vagyok és nem csak az autóm fogyaszt sokat, hanem a csajom is, akkor se kell neki a dombornyomott gyémántkártyámat odaadnom, elég ha áttolok neki pár BTC-t. Akár ki is porciózhatom a heti/havi adagját (bár attól nem lesz boldog. :D )

    Szóval ne mondd, hogy az átlagember ne vehetné hasznát. Egyszerűen az a baj az egésszel, hogy nem jó a marketingje.

Új hozzászólás Aktív témák