Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz leeate #23 üzenetére

    A szám onnan jött, hogy amikor Satoshi Nakamoto megírta az algoritmust, így határozott. Kőbe annyira van vésve, hogy csak a hálózat 51%-a változtathatna rajta.

    Ez így elméleti szinten jól hangzik, de a gyakorlatban már a jelenlegi hálózat esetében is azt jelentené, hogy könnyebb lenne feltörni a Pentagont, a NASA-t meg a Google-t együttvéve, mint azt elérni, hogy Bitcoinból 21 milliótól több legyen (aminek kevesebb, mint a fele még mindig nincs kibányászva, jelenleg olyan 12-13 millió BTC van forgalomban (mínusz az elveszett példányok).

    Egyébként én nagyon bíztam (és bízok is) benne, hogy ha nem is váltja fel a pénzrendszert, de egy stabil alternatívája lesz neki, mert a készpénzt (főleg az aprót meg a visszajárózást) már nagyon unom, meg félek, hogy elhagyom vagy ellopják, bankkártyát meg nem használok és a bankoktól szeretnék annyira távol maradni, amennyire csak tehetem. Ha feltétlenül szükséges is keresek egy bizalmast, akin keresztül az ilyen jellegű tranzakcióimat intézem.

    A Bitcoin megteremtette számomra a tökéletességet. Decentralizált és független, senki és semmi nem férhet hozzá a pénzemhez, nem fagyaszthatják be, nem foglalhatják le és úgy alapból senki és semmi nem is tudhatja, hogy mennyi pénzem van, ha ügyesen tárolom, ellentétben pl. a bankszámlával, amihez nem csak a rendőrség (és nem csak bírósági végzés esetén) fér hozzá, hanem a NAV is belelát, tolmács nélkül is. Emellett harmadik félnek is eladják és eladhatják bármikor a számlatörténetemet évtizedekre visszamenőleg, egyedi ajánlatokkal bombázhatnak személyre szabottan, ha túl sok pénzem van, akkor fektessem be, ha túl kevés, akkor igényeljek folyószámlahitelt, ha túl öreg vagyok, akkor nyugdíjas-számlát, stb. Nem hiányzik ez nekem.

    Ugyanakkor mégis digitális és azonnali, akár hétvégén és éjjel is, akármekkora összeghatártól-összeghatárig terjedő tranzakciókra, alacsony (és önkéntes) tranzakciós díjakkal...

    Na meg az egész rendszer úgy, ahogy van, nagyszerűen van megtervezve. Ha bankkártyával szeretném azt, hogy van egy bankszámlám mondjuk x millióval rajta és történetesen Paypass-os, lehúzós, dombornyomott kártyát szeretnék hordani magammal mondjuk nyaralni, szórakozóhelyre, stb. Akkor a banknál igényelnem kell egy külön webkártyát erre a célra. Be kell mennem, alá kell írnom, stb.

    Bitcoinnál átutalok egyik címemről a másikra tetszőleges összeget, annak a privát kulcsát beteszem a telefonom memóriájába (esetleg backupolom még egy felhőbe is) és ujjlenyomattal fizetek vele a kasszánál egy érintéssel. Egyszerű, gyors, 21. századi. Nem pin kódot pötyögök, mint valami dinoszaurusz. Ennyi erővel aprópénzt is számolhatnék.

    Ha pl. gazdag vagyok és nem csak az autóm fogyaszt sokat, hanem a csajom is, akkor se kell neki a dombornyomott gyémántkártyámat odaadnom, elég ha áttolok neki pár BTC-t. Akár ki is porciózhatom a heti/havi adagját (bár attól nem lesz boldog. :D )

    Szóval ne mondd, hogy az átlagember ne vehetné hasznát. Egyszerűen az a baj az egésszel, hogy nem jó a marketingje.

Új hozzászólás Aktív témák