Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Joci10 #50 üzenetére

    Innen indultunk:
    "Akinek nincs szüksége teljesítményre, az nem vesz egy DIY gépet, hanem notebookot vagy minipc-t vesz."

    Ez az ami szerintem elég szélsőséges mivel a paraméterek nincsenek közvetlen összefüggésben. Ha vkinek erős gép kell azonnal sajátkezűleg építi? Ha nem kell neki akkor meg rögtön notiért szalad ha pl. fix helyen használja?

    Használatfüggően kell adott célra megfelelőt venni ami nem eszerint tagolódik szerintem. És főleg azért nem mert közben sokat fejlődött a mobil ág is. Már notiból, minigépből is lehet erőset venni. Így sok a jó megoldás, akár gyenge akár erős gépre van szükség.
    A teljesség igénye nélkül példák:
    - Ha hordozni kell notit veszel.
    - Ha hordozni játszani akkor meg voltál lőve. Most vehetsz notit erre is.
    - Ha íróasztalra kell és monitor mellé akkor jobban jársz egy mini PC-vel ami elfér mögötte mint egy notival ami a fél asztalt elfoglalja összecsukva és még a hűtése is szarabb lesz mint nyitva. A kijelzőjét pl. minek használnád ha van mellette 27-3"? Akkor meg minek?
    - Ha rosszul látsz és egyébként se tudsz mit kezdeni 14-15.6"-al.
    - Ha a nappaliba veszel HTPC-t akkor nyilván megint nem egy becsukott noti lesz a f*sza a szekrényre rakva. Kijelző minek?! Hangja is lesz ami zavaró.
    - ATX gép megint idiótaság oda. Mini PC a megoldás.
    - NAS nappaliba: megintcsak a hang lesz a fő szempont. NAS a pincébe: rohadt mindegy, de oda se fogsz notit venni, mégis kiszolgál egy kétmagos akármi is.
    stb, stb...

    Meg kéne érteni, hogy ezerféle szokás és cél van. Elfogadni, hogy másnak/másra más a jó és ennyi. Ezt onnan ismerni fel amikor ajánló topicban tudsz olyat ajánlatni másnak ami nagyon jó megoldás lesz neki+arra... de közben magadnak, más célokra az életben nem jutott volna eszedbe és és nem is vennél olyat.

    @makkmarce
    ezt én mind értem, csak akkor bejön a DIY desktopnál, hogy mit is veszt a user, ha már nem csinálnak APU-t?
    és miért is nem vesz a pénzből egy használt de gyorsabb cpu-t, meg egy hasonló GPU-t.

    vagy esetleg veszel bele használtan egy 2600X-et, ami gyorsabb, meg mellé 10k-ért egy vidkártyát?

    Még mindig kevered a két síkot. Ha hordozni kell akkor notit nézel. Ha nem kell akkor jöhet az asztali... és nyilván csak ott jöhet szóba a DIY. De az meg annak a kérdése, hogy építettél-e már gépet vagy Mari néni, virágkötő vagy és a bekapcsoló gombot se találod. Onnan nem mész el GT710-et túrni az apróra se...
    Tök független döntések amik tök más okoktól függnek.

    Az meg szintén egy tök külön kérdés, hogy van-e kapható APU vagy nincs. Nyilván alkalmazkodni kell hozzá (nekem is azért fordult meg a fejemben a desktop->noti váltás mert úgy láttam, hogy megkapom azt amit desktopban nem vagy nehezebben.)

    (Azt pedig már tényleg csak zárójelben, de szerintem a vga piacon is eltévedtél. Ma egy 1030 boltból 30-40k. De aprón sincs 10k-ért semmi. GT710 meg hasonlókat találsz ami 6-8 évvel az APU-k mögött jár és mondjuk videólejátszást se gyorsít. De még 3D-ben is töredéke lesz a teljesítménye. Kész főnyeremény ilyet választani, sokszor még így is drágábban mint egy APU-t.)

Új hozzászólás Aktív témák