Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Psych0

    őstag

    T_T

    Nade most komolyan... Miért sírtok? A gépeken ezután is M$ cucc lesz, az államkasszában pedig több marad pár milliárddal.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    Egy mai Linux disztribúció már annyira egyformán kezelendő a winekkel, hogy ha az egységsugarú user leül elé, akkor csak azt veszi észre, hogy más a háttér és az ikonok. Ha meg valami komolyabb feladatot kell elvégeznie, akkor azt az imént említett felhasználó ugyanúgy képtelen megoldani Windowson, mint máson. Ha már valaki jobban ért a számítástechnikához, annak ugyanúgy nem triviális a feladatok nagyrészének az elvégzése, de ő már tudja, hogy hol nézze a helpet, tehát ez is "platformfüggetlen". Az az érv, hogy nem fut rajta ez és ez a program... ma már a windowsos programok 90%-a futtatható linux alatt úgy, hogy integrálva van az asztalon, a maradék fut vm-en, és amúgyis van ingyenes alternatíva. Az az érv, hogy ezt tanították eddig, az ott vérzett el, hogy mo-n nem tanítanak semmit, vagy amit tanítanak, az már akkor elavult. Én pl DOS-on tanultam, mégis képes vagyok használni a windowst, linuxot. MsWORD 6.0-n le kellett írni a füzetbe, hogy fájl>... mégsem fakadtam sírva, mikor kiadták a ribbonos office-t. Csak IE volt, mégis tudok FF-et. használni. Miért kell pénzért röghözkötni a népet? Aki vesz egy macet az miért nem sír, hogy más? Azt hajlandóak megtanulni, de az ingyenes, stabilabb, biztonságosabb oprendszert csípőből utasítják el.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    válasz neverDell #393 üzenetére

    hol találsz win alatt compiz funkcionalitást? Fut egyáltalán az aero intel 3000-en?

    Nem erről szól a topic, hogy nem megy xy hardver linux alatt, tudok hangkártyacsaládot, ami nem megy vista/7 alatt. Arról szól, hogy nem vesz az állam milliárdokért ms termékéket, mikor minden évben fagynak halálra télen idős emberek, mert nincs pénzük tüzifára(mert a gázt már nyáron kikapcsolták).

    Megtiltották, hogy megvedd, mert neked ujjlenyomatolvasó kell? Nem. Van alternatíva? Igen, megveszed, vagy az ISKOLAI beadandóidat máson írod(ipad pl).

    Más szoftvercégek ingyen adják a millás programjaikat, hogy azt ismerjék a hallgatók, ne a konkurenciáét...

    [ Szerkesztve ]

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    Nehogymár azért vegyen az állam a diákoknak Windowst, mert Linuxon nem futnak a játékok?! Kicsit elszállt a téma nem?

    A fiatalok rohadtul meg tudnak tanulni mindent, ami érdekli őket. Én azt veszem észre, hogy meg sem merek fogi egy új telefont, mert nem tudom hogy kell, a 10 éves gyerekek meg pontosan tudják, hogy hogy kell simogatni. Talán azokat is állami támogatásból tanulták meg kezelni az iskolában?

    Lassan wine alatt több játék fut, mint nem, még asszem a crysis is, én pl az új tomb raidereket linuxon vittem végig. Ha meg a vadonat új játékok nem futnak dx11ben max minőségben, akkor el lehet gondolkodni, hogy, ha volt pénz 200k-s gépre, meg 10k-s játékra, akkor akad pénz windowsra is és nem az állam kötelessége megvenni.

    Persze a linux szar, semmiresejó, de a másik véglet, meg az, hogy a mai fiatalok többsége sírva fakad, ha meglát egy konzolablakot win alatt és mondjuk el kéne másolni "a" file-t "b"helyre "c" néven.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    válasz DeFranco #445 üzenetére

    debate lost :D

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Új hozzászólás Aktív témák