Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Hm, akkor ez végül is egy Safarira optimalizált webes kliens lesz? Hát, ha nem jár jelentős minőségbeli romlással, még be is válhat a MS-nak. Ha viszont észrevehető lesz a különbség a droidos verzióhoz képest, az az iPhone számára lesz ciki.
    De szerintem amíg az Apple nem érzi, hogy emiatt piacot veszíthetnek, addig nem nagyon fogja mérlegelni a natív xCloud kliens engedélyezését. Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is.

    (#11) Tigerclaw Őszintén? Szerintem 6-7 colos kijelzőkre felesleges a Full-HD feletti videó felbontásokat erőltetni. Nem jár számottevő, minőségbeli különbséggel, ellenben a dupla vagy négyszer annyi pixel jobban megdolgoztatja a telefont, ezzel párhuzamosan meríti is az akkumulátort.
    Egyedül talán a cardboard VR esetében van jelentőssége.

    (#32) Giovan! Valószínűleg azt hiszi a kis rasszista, hogy egy középkorú, fehér férfi bíró máshogy döntene. :N

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz pakesz #35 üzenetére

    Ahogy a Netflix, úgy az xCloud is felülről szabályozott, vagyis a a Microsoft határozza meg, hogy mikor melyik játékok válhatnak elérhetővé (vagy kerülnek ki) a szolgáltatás keretében. Ha az Apple-nek érdeke és energiája van hozzá, megnézheti ő is egyenként a tartalmat, bár a korhatárbesoroló szervezetek ajánlása elvileg ezt a munkát végzik el helyettük.
    Az ellenőrzés meg inkább csak a programokra vonatkozik, azaz (1) fut-e rendesen a megjelölt, támogatott eszközökön (2) nem tartalmaz-e káros kódokat. E szempontóbl amúgy a Netflix appnak is át kellett mennie a teszten, különben nem lenne fenn a Store-on.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    "Csak vannak páran, akik úgy kezelik a mobil platformokat, mintha azok valami alanyi jogon járó közszolgáltatások lennének és joguk lenne rá, hogy belepofázzanak a működésükbe."

    Nyilván egy piacról élő cég nem hagyja figyelmen kívül a fogyasztók meg a potenciális fogyasztók igényeit, kívánságát, mert ha egy konkurense lépi meg először, akkor az az ő bevételükre is kihatással lehet. A "Még kér a nép, most adjatok neki!" Petőfi sor bizony itt is megállja a helyét, egy globális vállalat esetében meg főleg.
    De amúgy igen, én is egy közös megegyezésben látom a kiutat: pár milkó a Microsoft részéről az Apple-nek a felhasználói bázis tükrében, és már mehet is a natív kliens. Kvázi mindenki jól jár, még ha a MS részéről van is eleinte kockázat.

    A hosszabb bekezdésesedben, pláne az Epic-us történet tükrében van némi ráció. Ugyanakkor még a legnagyobbak (Apple, Microsoft, Google) egyike se engedheti meg magának azt a luxust, hogy kitiltassa a külsős szolgáltatókat a rendszeréről. Pláne, ha más platformokon már bizonyítottak, és egy elég nagy felhasználói tábort összeszedtek - egy ilyen lépés mindkét oldalnak fájdalmas volna. (Max nagyon-nagyon megalapozott indok esetében, pl. Adobe Flash.)

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #54625216 #63 üzenetére

    Mivel a Google kezében lévő YouTube a világ legnépszerűbb videós weboldala, ezért ebben nem volnék annyira biztos.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #54625216 #69 üzenetére

    Hát, ha nem is azonnal rohannak, de ezzel szép lassan eltűnhet az előny, ami eddig az iPhone-ok kvázi sajátja volt a teljes mobilpiacon. Meglátjuk hosszú távon.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák