Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakesz

    aktív tag

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    >> "Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

    en nem vagyok bizakodo
    mert a netflixes tartalmat gondos erto szemek semmikeppen nem neztek vegig, pedig a haziszabalyzatban benne van hogy MINDEN tartalom ami kikerul annak a szigoru Apple Ellenorzo Szemek elott le kell fusson mert CSAK, mert az egy okoszisztema, es benne van a haziszabalyzatban, hogy mindennek le kell hogy ellenorizve legyen

    amugy en kerek elnezest az Apple fizetett embereitol, hogy az Apple allaspontjat most en kepviselem

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    "De szerintem amíg az Apple nem érzi, hogy emiatt piacot veszíthetnek, addig nem nagyon fogja mérlegelni a natív xCloud kliens engedélyezését. Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

    Ez egyszerűen cégek közötti megállapodásokról szól. Csak vannak páran, akik úgy kezelik a mobil platformokat, mintha azok valami alanyi jogon járó közszolgáltatások lennének és joguk lenne rá, hogy belepofázzanak a működésükbe.

    Egyébként az Apple számára ezek a külsős szolgáltatások nem akkor veszélyesek, ha a userek egy csoportja emiatt nem az iOS-t választja, hanem azután válnak kockázattá, ha már megtelepedtek iOS-en és amolyan "essential service" vált belőlük, amivel aztán zsarolhatóvá válik a platform, hogy platform a kritikus szolgáltatás nélkül marad, ha nem az van, amit a külsős szolgáltató akar.
    Az Apple ezért minden ilyen "essential service" területen igyekszik bevezetni a saját szolgáltatását, hogy megszüntesse a függőségi viszonyt és csak azután dealel le a külsősökkel. Onnantól már nem különösebben érdekli, ha a külsős szolgáltatás népszerűbb, mert már nem tudják zsarolni vele.
    Pl. hiába volt sokkal gyengébb az Apple Map, és hiába népszerűbb még mind a mai napig a Google Map, arra azért elég volt, hogy a Google nem vonta ki a Map-et az iOS-ről, pedig eredetileg az volt a terv, hogy úgy hozzák lehetetlen helyzetbe az Apple-t, hogy iPhone-on teljesen megszűnik minden térkép szolgáltatás.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #34 üzenetére

    Bar az iPad Pro-k egesz nagy felbontasuak, en sem tartom fontosnak a 4k-s lejatszast mobil eszkozoknel. Az Airplay 2 teteje is csak FHD.

    Ami miatt szoba jott a VP9, majd azon keresztul a 4k, hogy a google allitolag a stadia eseten is VP9 kodeket hasznal/preferal, nem csak a Youtube eseten...es allitolag ez volt az egyik akadalya annak, hogy a szinten bongeszo alapu stadia hasznalhato legyen iOS, iPadOS es MacOS alatt. (mivel az Apple egyiken sem tamogatja a VP9 hardveres dekodolast...gondolom szandekosan)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák