Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz Frawly #273 üzenetére

    "A két gyártó azonos TDP-i is arról tanúskodnak, hogy valós csíkszélességben nem nagy a különbség, semmi olyan, ami az egyik gyártónál komoly előny lenne." :U
    Még a dobozon feltüntetett értékek sem férnek bele az "egy kategoriába", a valóságot meg hagyjuk is... Mert ugye, mi az a valóság ?
    Név nélkül a valós fogyasztásokat inkább 1 : 2 -höz aránnyal mondanám jelenleg hasonló típusok közt.
    Tény, hogy úgy tűnhet, nincs lemaradása jelenleg az Intelnek, pedig nagyon lángol az a tető a fejük fölött. Írgalmatlanul túl van már feszítve ez a 14nm-es skylake architektura. Persze reszelgetik, még a forrasztást is meglépték 8 magnál már, most még betolnak 2 magot és fellövik 5.2-re. Jobb lesz, mint a 9900Ks ? Jobb ! Jobb lesz, mint a 16 magos Zen2 ? Nem. Drágább ? Ez költői kérdés, nyílván... Amd a Zen2 viselkedéséből kiindulva, képes menni felfele magszámmal, ha a 10 vs 16 nem lenne megnyugtató valamely jövőbeli "real life performance" teszten.. -.- Ráadásul náluk még nem látszik egyáltalán sem órajel sem hőfok téren a "sokmagosok" kínlódása, sőt binnelésből adódóan még említésre méltóan jobban is mennek.
    Ha Intel nem csökkenti az árakat továbbra sem, akkor képes lehet fenntartani a "luxus" ködöt és kilépheti talán, ezt a botlást. (vagy lőtt seb, majd meglátjuk) Ha csökkent és nekiáll támadni Amd-t a saját vadászterületén, vége van.
    Bár Oem piac úgysem lesz soha még csak lilába hajlóan vöröskés, abba majdnem biztos vagyok már. A desktopot akár el is engedhetné Intel, akkor nem kéne arcpirító dolgokat bevállalniuk talán heti szinten....
    A legbiztosabb abba vagyok, hogy majd meglátjuk. :))

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz Frawly #280 üzenetére

    Ami Intelnél az első 28 mp-ben +25%. Gyári tdp specifikációval. Bár az az egész tdp kalkulációs kreálmányuk nem is tudom, milyen kategoria... Pontosan nem tudom, lehet pár sec-el több vagy kevesebb. Azt ne vegyük bele a képbe, hogy aztán ebből a gyártók annyit fognak tartani, hogy hosszabb (vagy végtelen) ideig aztán még fölé is lőnek. Szóval a gyári specifikációjuk szerint az a 127W, az az első huszon X másodpercben 160W. Vagyis folyamatos x mp-es all-core terhelés után csökken... Előfurdulási helyzet pl. 3 órás prime teszt... a 3900x vs 9900k meg fene tudja, mennyire jó párosítás. Mondjuk nagy eséllyel fogyasztásban állnak egymáshoz a legközelebb. Ott csak apróbb 3900x előnyt tippelnék, de csak tipp. Az tuti, hogy láttam 3900X-et gyári coolerrel 4400 mhz-en Cinebench R15-öt futni 3400+ ponttal a végén. :B Annyira azért nem akar az meggyulladni.

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz xeon forever #282 üzenetére

    Nem érdekel, látod ! :D Konkrétan az uccsó 20 hozzászólás közt van olyan, akinek van otthon 9900k, 3900x, 5700, 5700xt, 1080ti, 2080, stb. Nem volt ! Van ! Mondjuk a 2080-at árulta, az lehet már nem áll meg. (nem pont a 20., nyugi ! :B Majd ha akarja, felfedi magát).
    Utána több hozzászoló is hülyeségnek titulálja amit írt és / vagy megkérdőjelezik a fogalmát az egészről... peace :B

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz erer1000 #299 üzenetére

    +1. Egyszer asszem megnéztem a 790i Nv listáját, hogy tényleg van-e benne 4 Gb-os stick. :D

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz erer1000 #306 üzenetére

    Jaja, nálam a 2x4-es kitt volt benne az összes ddr3-as 775-be és imádták. :DDD
    Az, hogy nincs benne a listában (általában) 4 Gb-os típus az amiatt van, mert anno nem létezett így nem is került bele.
    Én ilyen hitetlen vagyok. Szeretem belenyomni a saját ujjamat a sebbe. :))

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz capulet75 #318 üzenetére

    Ezt valahogy sose értettem meg ! Ezt a hozzáállást, hogy megveszed simán, ami jobb vagy jobban megéri ár/érték arányra !
    Csak hülyülök ! :))
    Az, hogy pl. a lapgyártók sokáig nem tartottak Amd-s fejlesztőket nagy seregekben, nem verték le egymást a színpadról nagy igyekezetükben, hogy mutassák saját termékeik potenciálját a vörös procikkal, az azért erősen a produktumnak volt köszönhetől.
    Kicsit nem figyeltünk oda, aztán egy új Amdvel állunk szemben ! Persze, szó volt a Ryzenről, hogy jó lesz, hogy forradalmi újátásokon dolgoznak a felépítés / működés terén, de azért tegye fel a kezét, aki csak kicsit is hasonló Amd-t képzelt el ! Se Intel ! :DDD
    Sajnos még mindig kb. pont annyira keresik az irányt a lapgyártók. Azt gondoltam volna, hogy, mire ideérünk Zen2-höz, már lesz egy kis összeszokott, amolyan rutin-szaga, de nem igazán sikerült. Szerencsére maga a Ryzen viszont olyan bődületes király (a lá Gangxsta :D ), hogy egyszerűen így sem kerülhető meg. Ilyen ár / érték arányú, úgy ráadásul, hogy a teljesítménye már kompromisszummentes kb. bármilyen átlag felhasználásra, procit nem igazán láthatott a világ túl sűrűn. Beménsz a boltba, közlöd, hogy "A legkisebb Zenkettőt izibe erőltessék a kezembe !"
    A boltos homlokára nyomsz nem egész 70.000 Ft-ot és tied a mindenre is való cucc. Meg is ette pár hónap alatt az egész magánembereken alapuló részét a desktop szegmensnek ! Olyan eladási statisztikái voltak a közelmúltban, hogy már-már elírás szaga volt.
    Bár ez a szorosabb, a 2 gyártó közti versengés az pont nem úgy zajlott, zajlik, mint ahogy szerettem volna vagy inkább vágytam rá, Amd Ryzen óta mutatott viselkedése, a kifele publikált dolgai, az, hogy amit említenek, mint ter és cél, az később kb. változatlanul valósággá is válik. Ezen a téren azért voltak bajok a múltban. Nem baj, hogy elhagyták, nagyon szimpatikus ahogy azóta csinálják ! :K

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák