Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Frawly #273 üzenetére

    teljes mértékben egyetértek mindkét kommenteddel, pontosan erről beszéltem, vagy akartam beszélni én is. :RÍgy korrekt abszolút !

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Alpi.

    addikt

    válasz Frawly #273 üzenetére

    "A két gyártó azonos TDP-i is arról tanúskodnak, hogy valós csíkszélességben nem nagy a különbség, semmi olyan, ami az egyik gyártónál komoly előny lenne." :U
    Még a dobozon feltüntetett értékek sem férnek bele az "egy kategoriába", a valóságot meg hagyjuk is... Mert ugye, mi az a valóság ?
    Név nélkül a valós fogyasztásokat inkább 1 : 2 -höz aránnyal mondanám jelenleg hasonló típusok közt.
    Tény, hogy úgy tűnhet, nincs lemaradása jelenleg az Intelnek, pedig nagyon lángol az a tető a fejük fölött. Írgalmatlanul túl van már feszítve ez a 14nm-es skylake architektura. Persze reszelgetik, még a forrasztást is meglépték 8 magnál már, most még betolnak 2 magot és fellövik 5.2-re. Jobb lesz, mint a 9900Ks ? Jobb ! Jobb lesz, mint a 16 magos Zen2 ? Nem. Drágább ? Ez költői kérdés, nyílván... Amd a Zen2 viselkedéséből kiindulva, képes menni felfele magszámmal, ha a 10 vs 16 nem lenne megnyugtató valamely jövőbeli "real life performance" teszten.. -.- Ráadásul náluk még nem látszik egyáltalán sem órajel sem hőfok téren a "sokmagosok" kínlódása, sőt binnelésből adódóan még említésre méltóan jobban is mennek.
    Ha Intel nem csökkenti az árakat továbbra sem, akkor képes lehet fenntartani a "luxus" ködöt és kilépheti talán, ezt a botlást. (vagy lőtt seb, majd meglátjuk) Ha csökkent és nekiáll támadni Amd-t a saját vadászterületén, vége van.
    Bár Oem piac úgysem lesz soha még csak lilába hajlóan vöröskés, abba majdnem biztos vagyok már. A desktopot akár el is engedhetné Intel, akkor nem kéne arcpirító dolgokat bevállalniuk talán heti szinten....
    A legbiztosabb abba vagyok, hogy majd meglátjuk. :))

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák