Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #268 üzenetére

    Perlt te kevered ide állandóan, és mint mondtam azt én sem szeretem, de amúgy annyi a fő bűne, hogy szeret kulcsszavak helyett szimbólumokat használni. PHP-t meg nem hagyom hogy bekeverd (flameable cucc), de amúgy az is jóval emberbarátabb mint a Bash. Bashban programozási nyelvekben alapnak számító dolgok is elég érdekes mintákkal jár már, és főleg mindenféle anti-intuitív szabályokkal... hova tegyél szóközt, hova ne (elcseszed, lehet hiba üzentet sem kapsz, mert úgy is jelent valamit, csak mást), hol mi lesz "kibontva" (és mikor) és hol nem lesz, hol kell idézni és hol nem (pl. [ $x = valami ] bekrepált ha x-ben van egy szóköz... hányan benézik ezt), sőt, hol kell $ és hol nem (x=1 de echo $x, habár $((x + 1)) az mégis jó)... stb. Ja, és alap dolgoknak rakás alternatívája van, mint a maga kis szabályaival (pl. if (( ... )) VS if [ ... ] VS if [[ ... ]]). Meg kell nézni a speckót, vicces. Ha ez a komplexitás szükségszerű lenne, legyen, de állatira nem az.

    "azt írtad: soha nem cserélték le 35 év alatt"

    Nyelv != implementáció. Én a nyelvről beszéltem. Újraimplementálták bash néven az akkori sh-t, meg ragasztották hozzá a tovább dolgokat, de vitte tovább a régi szerencsétlen nyelvtervezési döntéseket és a történelmi hordalékot.

Új hozzászólás Aktív témák