Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz zoli62 #256 üzenetére

    Vagy itt nem is el-desktoposodásra, hanem el-(i)padosodásra kell gondolni? Mert amúgy én ezt a gondot nem értem. Lehet mert nem is desktopon használok Linuxot... de én is örülök neki, ha valamit egyszerűen barátságos felületen meg lehet oldani. Amíg az csak egy interfész afféle amit CLI-n és elérhetek... addig nekem csak jó.

    Igazából én mindig éreztem egy olyan dolgot a Linux közösségben, hogy szeretik ha valami ősi, nehezen elsajátítható, akár kényelmetlen, mert akkor az ad egyféle beavatottság érzetet, meg tekintélyt mások szemében. Erre csak egy példa pl. a Bash, ami tudtásában egy viszonylag egyszerű script nyelv (annyira, hogy 2009-ig még asszociatív tömbök se voltak benne :Y), na de a szabályai azok iszonyat túlkomplikáltak és morbidok, meg persze az egész valóságos aknamező újoncoknak. Soha nem cserélték le... Kb 35 éve (eredeti sh) ezt a hizlalják... miért is? Tradition, tradition? De hát lehet fent több shell script interpreter, szóval van lehetőség a fokozatos áttérésre. Vagy... mert így rendszergazdaként okosabbnak látszanak (egy a sok dolog közül persze)? A nagy öregek, meg status quo? Gyanús...

Új hozzászólás Aktív témák