Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Nowhereman #192 üzenetére

    "Szerintem főleg fogyasztás terén van fejlődés."

    Ez majd elmúlik... Azaz bizonyos hardver erősség fölött már mindegy lesz. Ha még mostanin is gáz, az mondjuk baj. A régi gépekre meg általában régi szoftver dukál, ez van. Elvégre akik a 10-30e Ft-os leselejtezett PC-ken nyomulnak, nem valószínű hogy hoznának pénzt a konyhára a szoftverfejlesztőknek, szóval miért vennék figyelembe az ő igényeiket. (Na majd talán ha gazdagéknál is jönnek ilyen ARM-os nyeszlett vasak...)

    "És most a MATE-val vetettem össze, nem egy LXDE-vel!"

    MATE... egy Gnome 2 fork, amit N+1. "Sorry for my bad English" indított, felismerve a lehetőséget a Gonme 3 elleni lázadásban. (Amúgy mi a baj a KDE 4-el, hogy ha hagyományos "asztal metafora" kell nekik, nem inkább arra állnak át?) De, ám legyen. Viszont ha megint írnak +1 fájlkezelőt és szövegszerkesztőt, ja és terminált, és nem a Gnomét forkolták, én elsírom magamat. (Az új hülye neveken már elsírtam magamat... Caja? Pluma? Pl. MEdit túl érthető lenne a KEdit és GEdit után? Eh... kamaszok.). Amúgy akkor látom megint lesz +1 jelentősebb Desktop Environment: KDE 4, Gone 3 + Unity, Gome 3 + Gnome Shell, Mate (és Gnome 2... de remélem azt kiszorítja), XFCE, LXDE. Szegény Linux...

Új hozzászólás Aktív témák