Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ntomka #31 üzenetére

    konkrétan erre gondoltam (csak angol verzió nélkül sokat nem fogtok érteni belőle): http://zhidao.baidu.com/

    ez ilyen közösségi q&a, például valaki feltesz egy akármilyen kérdést, arra mások válaszolnak. vannak idiótaságok is, de például ha rákeresek, hogy "hogyan kell eljutni a xuzhou-i reptérről a szomszéd városba", akkor 99%, hogy megtalálom a választ (konkrétan erre a kérdésre ma kerestem rá, le volt írva, hogy hol merre hány métert sétálj, milyen buszra szállj, meddig kell vele menni. néha még a jegyárakat is felsorolják, vagy ha van alternatív útvonal, stb). ez tipikusan a sok ember sokat tud elv, egyszerűen arra épít, hogy valaki már biztos feltette ezt a kérdést, de ha nem, akkor is valaki biztosan tudja.

  • BonFire

    veterán

    válasz ntomka #31 üzenetére

    Írta, hogy "q&a jellegű cucc", amiről én meg egyből a "question and answer"-re asszociáltam. :D
    1ébként ha nem is Google, de van ilyen jellegű internetes szolgáltatás, az Answers.com, ami elképesztő dolgokat tud. Hátránya, hogy nem létezik sok-sok nyelven. A Google-nak is megérné egy ilyet beindítani, habár nem tudom, mennyivel lenne hasznosabb, mint ha egy fórumon tesszük föl a kérdést. Max annyiban, hogy nem kéne regisztrálni. Néhány regisztrációhoz kötött fórumon is észbontóan trollok tudnak lenni a válaszadók. Csak akkor tudnám, miért válaszolnak egyáltalán.

    Nem tudom amúgy, hogy azok, akik az ellen ágálnak, hogy a kínaiak olcsón állítanak elő mindent, mit szólnának, ha egyik napról a másikra megszűnne a kínai piac és 5× 10× annyiba kerülne bármilyen termék (ruházattól az elektronikáig), mert európai illetve amerikai munkahelyeken kéne legyártani őket.

    Ez egy kölcsönös szimbiózis, mert a Nyugat jól jár az olcsó kínai termékekkel, Kína pedig jól jár, hogy ennyit termelhet a Nyugatnak, különben nem emelkedne olyan látványosan a GDP-je, ahogyan egyetlen fejlett nyugati államnak sem emelkedik.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák