Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz aprokaroka87 #5 üzenetére

    az van a magyar cikkben, hogy mennyiség limit van, és egy szint felett emberi ellenőrzés és az ellenőrzés alapján történik valami ha történik... :U

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Tapsi

    addikt

    válasz aprokaroka87 #5 üzenetére

    Blacklist alapján fog dolgozni a rendszer, nem prediktíven, sajnos ez kimaradt a cikkből. Tehát azt nem ismeri fel, ha te a gyerekedről feltöltesz egy meztelen képet, csak azt, amit megjelöltek pedofil tartalomként, és bekerült ebbe az adatbázisba.

    #4nuke7

    Mondjuk az speciel pont nem baj, ha egy vállalat engedelmeskedik az állam parancsának. Ez a normális hierarchia közöttük, és elég nagy baj, ha időnként ez felborul. Az állam vezetőit ugyanis te választod, a vállalatét viszont nem.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz aprokaroka87 #8 üzenetére

    Nem csak azokat.
    BÁRMIT, ami kicsit is fontosabb nekünk annál, mint a szomszéd falu macskája, hiba felhôbe tölteni.

    Ez az egész felhôsdi a kényelme mellett elhozta azt, hogy mindent és mindenkit becsábítanak, kicsit, nagyot, tücsköt, bogarat, aztán jönnek a szabályok, a kontroll, az ilyenolyan profilozás, reklám, bármi.. legyen az egy dropbox, onedrive, vagy akár a millió n+1 kicsi és nagy cég kulcsfontosságú alkalmazásának az infrája, vagy a felhôbôl megvett, üzleti folyamatokat támogató eszközök sokasága, stb stb.

    Iszonyú buta és felelôtlen még az enterprise világ is, hogy privát felhô helyett boldogan menetelnek publikus felhôkbe, vagy az ott létrehozott virtual private cloud-okba, az egységsugarú átlag user, aki a PC-t / telót nyomkodja, az meg pláne nem tudja, mit csinál. Vagy olykor tudja, csak nem gondol bele, mûveletlenség, hozzánemértés, tájékozatlanság, vagy bármi egyéb miatt, mivel jár egy iCloud, vagy bármelyik említett motyó használata.

    Most nem mondom, hogy mindenki kezdjen el otthon 2-3 fizikai kis szervert építeni, meg Nextcloud-ozni, meg elosztott storage-ezni (ceph mondjuk), satöbbi, de nagyon érdemes átgondolni, milyen tartalmat szeretnék oda feltenni, kényelmes megosztásra másokkal, és mi az, amit jobb, ha tartok magamnak, vagy urambocsá, max email-ben osztok meg a rokonsággal - akik mondjuk felvilágosító unszolásomra egy Protonmail-en vagy ekvivalens zárt, havidíjas email-en vannak, nem egy olyan gmail-en és társain, amibe algoritmusok százai járnak be adatokért, nem is beszélve arról, amikor nem csak azok járnak be..

    Hihetetlen nagyfokú Orwell van, nyugaton ez szaloncukor jellegû dolog, keleten meg direktbe telibe vállaltan rommá megfigyelés. Nagy tudatosság kell ahhoz, hogy valaki azon 1 ezrelékbe (vagy még kevesebbe tartozzon), aki eléri tök legálisan amúgy, hogy nincs a nagytesó zseblámpája felnyomva ádámcsutkáig a seggébe. És szó nincs arról, hogy az ember rejtegetne valamit, egyszerûen csak "az az enyém, fuck off, ha beteszem a fényképet a fiókba, hogy más ne lássa, akkor azt más ne lássa". Pont.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • nuke7

    veterán

    válasz aprokaroka87 #248 üzenetére

    nem duma volt, egyszerűen az apple-nek nem arra épült az üzleti modell-je, hogy értékesíti a felhasználók adatait - ellentétben a facebook-al és a google-el.
    Lehettek alkuk, de a fentebb említett két platform ebből él. Össze se lehet(ett eddig) hasonlít az apple privacy-jét a többiekével, annyival jobb volt. (bejelentkezés apple ID-vel, anélkül, hogy akár csak az email címed megosztanád pl? nincsenek reklámok és trackerek beépítve az os-be, és a 3rd party dolgokat is ki lehet kapcsolni - facebook hiszti? szóval azért nagyon más volt eddig a helyzet)

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák