Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Tapsi #74 üzenetére

    "Az agilitás annak elfogadása, hogy a megoldandó problémák olyan komplexek, hogy teljes feltérképezésük nem lehetséges belétható időkeretben.": akkor az nem lesz leprogramozva. ha valamit nem térképeztél fel, arról nem tudsz kódsort gyártani.

    ezt egyébként sorozatosan átélem, és ilyenkor jönnek elő a kérdéseim, amitől mindenki a falra mászik. lásd pl: [link]

    "Akkor lenne igazad, ha a waterfall projektekben szignifikánsan jobb szoftverek készültek volna, mint agilisben.": de ez elméleti kérdés. azt tudjuk kijelenteni, hogy elméletileg wf projektben szignifikánsabban jobb kód születik, gyakorlatilag meg a projekten résztvevők minősége miatt mindkét metódussal hulladék keletkezik.

    én pl. használtam régebben xen-t egy olyan feladatra, amire eléggé nyilvánvaló volt, hogy virtualizáció jó lehet. utána elolvastam rendesen a kottát és megcsináltam ugyanazt xen nélkül. úgyhogy a gépeimen se virtualizáció nincs (ami ellen egyébként nem szóltam), se konténerek és minden frankón működik. és nincsen se konfiguráció menedzsment, se tárolócluster, se elektromos csellentyűcske, ami egy kubernetes/docker/ceph/puppet mittomén klaszterhez kell.

    "Nem véletlen, hogy mindenki költözik át Openshiftre/Kubernetesre.": jaja, tényleg nem véletlen, mert egy csomó helyen muszáj fejjel menni a falnak :) mert ha megkérdezi a főnök, hogy milyen fejlesztésre kellene pénzt budgetolni, és azt mondod, hogy semmire, kihajít az összes főnök és managga, akinek a létét ezzel lenulláztad :)

    "felhasználóként nagyon kényelmes tud lenni, hogy az elkészített tartalmaid azonnal elérhetőek bárhol, bárkivel megoszthatod valós időben": erről beszélek. sok mindenki azt hiszi, hogy ez előny, szerintem meg hátrány. ráadásul a cloud az jelenleg gyakorlatilag tisztán amcsi infrastruktúrát és jogszabályi környezetet jelent. ez utóbbi a legsúlyosabb érv a felhővel szemben.

    amellett persze gond az is, hogy ha felhőzöl, akkor távközlés is kell. meg a hiedelem, hogyha az ms/amazon/gugli egyszer (valójában többször) elcseszte a felhőjét, akkor többet nem fogja (de, fogja).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Tapsi #74 üzenetére

    Első szakasz: +1 (pont ez történik a wf projektekkel cégben)

    Második szakasz: +1 (csak Hashicorp stack ;), nem annyira nyögvenyelős, mint a Kubi..)

    Cloud: szégyelld Magad :D :)) ;) Visszasírom a mIRC-es DCC Send-et, vagy az anno még vállalható ICQ kliens jobbkatt - Send file -ját. Istenem. Mire modemen átment valami.... ma meg áthasítana mint kurvaélet, erre lebutult minden app a nullára megosztás terén. (Vajon miért is.. khm...).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák