Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #136 üzenetére

    Héjhéjhéj :)

    A 64 gigás 3G nélkülihez hasonlítottam a 69k-s HP minit. Itt a cikkben van leríva, hogy az bizony 208 ezer forint. A különbség 139 ezer forint. (Jelenleg!)

    "Az IPS panel azért kell, mert nem fogod tudni folyamatosan párhuzamosan tartani a szemeddel a készüléket, márpedig egy tn-es noti betekintési szögeit remélem nem kell bemutatnom. "

    Érdekes módon az ölemből nézve a filmet / netes videókat semmi gond sincs a TN-es Hp minivel.
    Persze, tény, nem kell körbeülni 5-en 6-an és úgy filmezni az elég röhejes is lenne, meg amúgysem erre a célra van.
    De ha fogsz egy 10 colos tabletet, nehogymár ne tudd magad elé rakni úgy, hogy az veled szemben legyen és ne xy szögben elforgatva :F A betekintési szögből adódó torzulásra legalább 15-20 fokot kell forgatnod ahhoz, hogy észrevedd.
    Pár hónapja, mikor még nem laktunk együtt, mi a HP minin néztünk filmet az ágyban fekve egymás mellett. Soha semmi gond nem volt a betekintési szöggel.

    "az ipad ssd-vel van szerelve ami egyrészt sokkal gyorsabb, ugyanakkor sokkal drágább. "
    Ebben igazad van. Az SSD tényleg mocsok drága még!
    De úgy mégis, hova akarsz gyorsítani? Minek? Hogy a net gyorsabban betöltsön? Vagy, hogy a flash gyorsabban fusson? Ja bocs flash nem megy iPaden. Akkor hogy gyorsabban tudj e-mailezni? Szöveget szerkeszteni?
    Ugyanmár, ezeket egy Pentium 2-es szintű gépen is lehetett az akkori szoftverekkel zökkenőmentesen intézni.
    Vagy mihez kell az az irdatlan sebesség? Képeket nézegetni? Zenét hallgatni? Filmet nézni?

    Ezekre egy netbook is tökéletesen alkalmas (ami a sebességet illeti). Win 7-tel együtt egy átlag 2GB memóriával meg atom procival rendelkező gépre gondolok. Akadás mentesen fut mind az előbb felsoroltak közül. Lsd HP mini, amiről beszéltem.
    A hardver gyengeségét egyedül akkor venni észre, amikor PS CS2-ben effektelnék egy képet. Akkor tényleg elgondolkozik egy kicsit, szó se róla.
    De filmezni, szövegszerkeszteni, MSN-ezni, netezni, flash videókat nézni, zenét hallgatni akadás és lassulás nélkül lehet!
    És ez most nem levegőbe beszélés, hanem b.nőm is és (ha szükségem van rá) én is egy éve használjuk.
    Mellesleg ez speciel szál-csiszolt alumínium borítású, tehát még azt sem lehet rá mondani, hogy igénytelen. A HP meg azért nem az a gagyi márka.

    A 600 sorral se tudom mi problémád van. Amíg asszony filmet néz a tévében, én addig vígan netezek a kis HP-n. Egyszer nem okozott gondot. Egyedül graf. szerkesztésnél gond a kis képernyő, de ezt túl gyakran nem próbálom a kisgépen :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák