Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz metti #278 üzenetére

    Ahogy visszaolvasom a saját irásomat, nem mondtam semmit arról, hogy mit szeretnék és mit nem, csak megállapítottam a két rendszer közötti szignifikáns eltérést és rávilágítottam arra, hogy mekkora a különbség a megközelítésben. Nem mondtam azt sem, hogy egyetértenék a jelenleg hatályos pénzmosás megelőzési szabályokból falakadó átvilágításokkal és profilozásokkal, ahogy azt sem, hogy a.kripto világ anonimitását tartanám jobbnak. Személyes preferencia nélkül is lehet szerintem a szempontokról eszmét cserélni.

    Ami a magánélet védelmét illeti, szerintem ezen a téren már túlvagyunk azon, hogy ez az információk, azonosító adatok hiányát jelentse. Túl sok adatot hagyunk el a mindennapi tevékenységünk során ahhoz, hogy ne legyünk elemezhetők. Ezen az sem változtat, hogy a kripto anonim vagy sem, mert az élet más területein egy átlagember vagy aki a gyereke, szülei vagy más kötődése miatt kezelni akarja a társadalmi környezete által kiváltott helyzeteket (iskolai ügyek stb), szétszórunk egy csomó olyan adatot, amiből megfelelő adatelemző technikákkal a kapcsolataink kielemzhetők, profilozhatók vagyunk stb. Szerintem már sokkal inkább ott tartunk, hogy az adatok felhasználását kell ésszerű, jogszerű, arányos, az embert, mint egyént figyelembe vevő, megbecsülő keretek között tartani. Valahogy olyan elvek mentén mint, amit a privacy by design elveiben Kanadában már több, mint 20 évvel ezelőtt megfogalmaztak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák