Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vjozsef

    senior tag

    válasz Béééla #5 üzenetére

    A piac dont rola, nem nehany ember. Ha a piac 3 ember, akkor annyi...

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Béééla #83 üzenetére

    Nehezen tudom megerteni, hogy nektek akik lathatoan nincsenek jelen ezen a piacon, nektek miert faj ha valaki itt profitot termel. Az en nyeresegem mas vesztesege, ez ok, de az ennyi erovel mindenre igaz. Nalunk az utca vegen van egy sor ahol ket elelmiszerbolt van egymastol ~40 meterre. Ezen az alapon ha bemegyek A boltba kiflit venni akkor a B boltot karositom ? Ugyan mar... ertsd meg, hogy itt mindenki onszantabol van jelen. Az osszes reg ugy kezdodik, hogy " Vegye tudomasul hogy a XY kereskedes magas kockazattal jar, ahol a vesztesegei meghaladhatjak a szamlaja meretet." Ezek utan aki ide befizet, az igemis tudja elviselni hogy sokba kerul rosszul dontenie. Nekem is sokba kerul rosszul dontenem, mi a gond ???

    Sohasem allitottam, hogy ez a leghasznosabb dolog amit csinalhatnek, nem veletlenul nem is ilyen temaban tanultam tovabb. De van erzekem hozza, van motivaciom csinalni es osszesegeben elmondhatom, hogy megy is, miert ne csinaljam ? Szamomra ez egy lehetoseg arra, hogy mire lediplomazok meg hasonlok addig legyen egy alap amihez nyulhatok, amibol el lehet kezdeni valamit stb. Miert gond ez ?

    Szerk a szerkedre : SOHA senkinek nem huztunk ki a zsebebol penzt es az enyembol sem huzott ki soha senki. Ha rosszul dontottem, fizettem a rossz dontesemert. Ha mas dontott rosszul, akkor o fizetett a sajat rossz dontoseert.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Béééla #89 üzenetére

    Erre mar nemtudok erdemben reagalni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Béééla #93 üzenetére

    "Mondjuk ha ilyen régóta tőzsdézel igazán írhatnál valami érdemit"

    Megkerdezhetem , hogy mit szeretnel, mit irjak ? Jelenleg ott tartba topik, hogy leirja valaki hogy : ha van hozza erzeke , kezdotokeje stb, raszanja az idot meglehet elni belole, erre jon emberunk (egyel felettem) es leirja hogy jaa mlm meg beetetes stb. Mond hogy milyen erdemi informaciora vagy kivancsi a tozsdevel kapcsolatban es leirom neked. De egyelore itt most az van, hogy van aki kereskedik, meg van aki beleugrott nulla tudassal, elbaszta az osszes penzet (egyertelmuen) , most minket hibaztat mert ugye azt mi vettuk el es szar az egesz vilag, meg vannak paran akik odaig jutnak hogy ez rablas meg lopas, mert masok vesztesegebol lesz masok nyeresege.

    Szivesen leirok barmit, de vilagosan latszik hogy csak annyi a cel, hogy legyen mibe belekotni. Arrol nem is beszelve, hogy ameg en pl nem szolok le senkit hogy mit csinal es mit nem, nekem meg egy-ket embernek itt mar vilagosan leirtak, hogy basszuk meg magunkat amugy. Ettol fuggetlenul tenyleg szivesen leirom amire kivancsi vagy.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Béééla #97 üzenetére

    Sehonnan ? Egyertelmu teny, hogy az en nyeresegem az mas vesztesege es forditva. Ezen nincs mit fejteni. Ez miert is problema ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • BiP

    nagyúr

    válasz Béééla #93 üzenetére

    A nagybani piacra tudtommal van beugró. Ahogy a Metro áruházban sem vásárolhat csak úgy bárki, aki beesik az utcáról. Kell hozzá kártya.

    (#94) Porthoszx: Ebben tökéletesen igazad van. Valóban kockázatmentes, nem rossz hozamú befektetések, de korlátozottak a felhasználások. Tehát ha van pár feles milliója, befektetési céllal nem az igaziak a pénztárak, csak magán megtakarításra. De arra tényleg jó, ha valaki utána fel tudja használni.

    És én sem érzem jó ötletnek, ha egy átlagember csak úgy felmegy a tőzsdére, csak mert van pár milliója, amit némi haszon reményében szeretne megforgatni. Csak akkor, ha van egy megbízható tanácsadója, brókere, és rá meri bízni a pénzét. (no meg tényleg keresztet tud vetni rá, ha elmegy az a pénz :) )

    Én nem érzem beetető dumának, hogy ebből meg lehet élni. Meggyőződésből mondom. Nagy ára van, de szerintem ha valaki jól csinálja, meg lehet. De ehhez kell rengeteg idő, tanulás, képesség, meg némi szerencse.
    Meg kell egyfajta mentalitás is, hogy bukó után fel tudjon állni az ember.
    Nekem sosem volt meg egyik sem a fentiek közül, legfőképp időm és kockázatvállaló kedvem.
    (én dolgozom, nincs időm pénzt keresni :) )
    MLM és az egyéb piramisjátékokat meg ne keverjük ide, az az iparosított rablás témaköre.

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #83 üzenetére

    Csak, ha már így "megszólítottál". Az "ügyeletes" és ez a fajta lekezelése a másiknak nem bizonyítja az igazadat. Szimplán rámutat a probléma lényegére. Az ideológiák versenyére és az észérvek helyett a csoportokra, klikkekre épített érvelésre.
    Nem bizonyítottál semmit, a példád csupán burkolt módja annak, hogy tolvajnak nevezd azokat az embereket, akik a tőzsdén dolgoznak.
    Értem, hogy aki nem kézzel jól megfogható eredménnyel járó munkát végez az csak mások munkáján nyereszkedik. Viszont valamiért a szocializmus térhódítása elmaradt. A jelenlevők között pedig elég sok az informatikus, közületek ki is tett le az asztalra kézzel fogható dolgot? Merthogy egy program attól még igenis értek, mert kézzel nem megfogható. Ugyan így értek egy vállalkozás és adott esetben egy hitel ügylet is lehet értek. Csak azért, mert nem kenyér, vaj vagy ágyú, még lehet érték.
    Ha azt mondanám, hogy lopás a filmek letöltése, akkor minimum húszan ugranának rögtön a torkomnak. Ott lehet hivatkozási alap, hogy nincs kézzel fogható kárvallottja. A tőzsdén persze más a helyzet, ott van a gonosz spekuláns és a szegény áldozat.
    A külömbség pedig, akármilyen ideológiát is próbálnak néhányan berakni mögé, az, hogy amit én teszek az mindig bocsánatos bűn. A média tartalom gyártó, mindig egy gonosz nagy cég. Akkor is, ha egy tízfős játék gyártóról van szó. A tőzsdén minden résztvevő tudatos döntést hoz, lehet, hogy az a pénz, amit a kolléga realizál az egy milliomos tőzsde spekuláns zsebéből származik. Viszont ez a végeredmény szempontjából lényegtelen is.
    A tőzsdén egy nap alatt több munkahely születik, mint száz pékségben együtt véve.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #116 üzenetére

    "Csak, ha már így "megszólítottál". Az "ügyeletes" és ez a fajta lekezelése a másiknak nem bizonyítja az igazadat.
    Szegényes életed lehet ha ezt lekezelésnek értelmezted."

    Csak a te kedvedért és mert ujra elkövetted Argumentum ad hominem. :D

    "Nem tolvaj mind hiszen vannak akik teljesen legitim tranzakciókat akarnak (fentebb is írtam a cégek tőkebevonása - spekuláció arányai kérdést), nem mindenki a sarki pénzváltóban akar Eurót Forintra és vissza váltani (főleg nem milliárdos tételben) csak nem is az Átlagpista fújta a dotcom lufit

    "
    Lássuk mit írtál:
    "Egy állásinterjún nem megyek oda az ellenfélhez és húzom ki a zsebéből a tárcáját egy óvatlan pillanatban vagy öntöm le az ingét paprikáskrumplival. A való életben van lehetőséged szimplán jobbnak lenni, a tőzsdén meg "mindenki beteszi amije van egy kalapba és az ügyesebbek előbb-nagyobbat markolnak". Remélem azért érzed a különbséget a legalizált átverés és az értékteremtés között."

    Az, hogy valaki szóban meghazudtolja a másikat, az egy dolog. Viszont az, hogy az interneten leírod, hogy nem azt írtad, amit írtál elég nevetséges. Explicit módon tolvajnak neveztél mindenkit a tőzsdén.

    "Kocsmai "bezzegakapálásamunka" hülyeséget meg ne adj a számba, főleg akkor ne ha másik témákban meg előszeretettel dobálózol az álintellektuális latin szavas érvelési hibákkal."

    A gondolatmenetemmel probáltál meg vitába szállni, annak pedig ez volt a kulcs motívuma és most is az. Az volt a fő kifogás a jelenlevők részéről, részedről is, hogy a tőzsde nem teremt értéket.
    Lásd:
    "Egyesek még itt is beállítják hogy a tőzsde értékteremtő, közben kb. arról van szó hogy tudják a nagyok/tapasztaltak mások kárán megszedni maguk ÉS emellett a társadalom hasznos tagjaként pózolni. Kíváncsi lennék hogy milyen arányban megy a cégek tőkebevonása és a spekulálás..."
    Tehát leírhatod, hogy te nem ezt mondtad. Ezzel csak az a gond, hogy simán vissza lehet azt olvasni.
    Igen, számos finom utalás van a hozzászólásaimban. Sajnos ezt kevesen veszik észre, de nem is azért vannak benne. Ha ez intellektuális játsszadozás vállalom, értelmiségi vagyok. ;) A latin szavakat ezzel szemben azért rakom bele, mert szakmailag így precíz. Nem kényszer, hogy elolvasd.

    Vállalkozás csak a tőzsdén nem megy csődbe. Ha egy vállalkozás csődbe megy annak számos oka kell legyen, ebből a tőzsdei válság csak egy. Szembe kell nézni vele, hogy ha egy válság elvisz egy vállalkozást, akkor azzal a vállalkozással sok más gond is volt.
    Egy csőd nem szükségszerűen jelenti munkahelyek elvesztését, ilyenkor normálisan át szerveződnek és a munkahelyek jelentős része megmarad.
    Általában egy eleve rosszul működő vállalkozás komoly elbocsájtásokat eszközöl, amikor ez egy trigger effektus hatására eljut a csődig, már régen túl van a leépítéseken.

  • Z10N

    veterán

    válasz Béééla #116 üzenetére

    1. Utána is van jutalom, csak akkor kizárólag a tranzakciós díjak maradnak.
    Tudom, hogy utana is kell a tranzakciokat fizetni es zsamolni, de ez mar csekely merteku. Ez mar csak nagyon hatekony kapacitas mellet eri majd meg.

    2. Ülsz egy valag lóvén, csak nem tudod elkölteni mert nincs visszaigazolás a tranzakcióra.
    Pontosan.

    Gyanítom hogy hamarosan megjelennek a kicsi-olcsó-energiatakarékos bányászok.
    Ez mar nekem is eszembe jutott, hogy akik "meggazdagodtak" a specko nem publikus asic minerekkel, azok majd ezutan piacra dobjak ezeket, mivel az elonyuket elvesztik, de a fenntartasra meg pont jok lesznek.

    Eszik mondjuk 1W-ot, cserébe alig számol, viszont ha minden BTC-tulaj bedug egy-egy ilyet otthon a konnektorba akkor óriási kapacitás lesz elérhető.
    Igen, ez egy lehetseges kiment, de eleg bizonytalan. Az ilyen par wattos minerekre mar korabban is volt pelda, de nem valtak be. Persze az elgondolas jo. Igy hatalmas kapacitast lehetne letrehozni. Ez mar tenyleg jovobemutato lenne.

    Vagy a telók: iszonyat teljesítménye van egy mai telónak, este feldugod töltőre, addig dolgozik.
    A botnetek pc-n mar biztos ezt csinaljak. Androidra nem neztem meg minert.

    Szoval eleg sok itt az IF es mar latszik, hogy a hatterben megint nem azoknak lesz jo a vegen akiknek kitalaltak. Akkor lesz ujbol ertelme amikor ezek a pocket-minerek (IoT) hetkoznapiak lesznek.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #128 üzenetére

    Minnél kevesebb az érved annál támadóbb és agresszívabb leszel, de igazad van fölöslegesen töröm magam.
    Örülök, hogy "vitatkozhattunk". :DDD

Új hozzászólás Aktív témák