Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    adnak egyátalán mainframe-et 24 órásnál rosszabb helyreállítással?

    nálunk system p-nél 24 órás volt a szerződés. leáll, hibakód kiír, telefonba bemond, 3 óra múlva ibm-es ember már ott volt a pótalkatrésszel és addig nem ment el míg nem üzemelt a cucc.

    nemá ennyire nincs mainframehez alkatrész. de b tervként egy iccaka alatt csak be kéne tudniuk repíteni.

    egy dolgot tanultam mióta ezeket a zúgó hulladékhalmokat izélgetem: mindig mindenből kettő. ha olcsóból van kettő az jobb, mint a dupla árú egy.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Flashcash #26 üzenetére

    ha jól értem normál körülmények között 3 lemez minden 1.500.000 x 1.500.000 x 1.500.000 óránként (azaz 385 273 972 602 739 726 évente) áll le. ez a kizárt kategória, jó lenne tudni mit tettek. rossz lemezt vettek ki vagy micsoda? mégcsak az se lehet, hogy lányos zavarában belerúg valaki és attól hal el több egyszerre, mert ezek a dobozok elég nehezek.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz bambano #31 üzenetére

    ha ezeket a tömböket az ibm szállította eredetileg, akkor ezt nehezen tudom elképzelni. egyrészt már a system p-nek is olyan lemez árai voltak, hogy könnyeztem tőle (pláne ssa-nak), másrészt akkor már setét középkor lenne a világban, ha ezek csak úgy tömegesen hullanak (a 0 terhelés alatt, sűrű egymásutánban).

    de ahogy írják is talán a vezérlő hányt be, lehet az valami külön kóceráj.

    nem tudom cinikusan írod-e, de eddig nekem akkor is a mindenből dupla jött be legjobban, mint disaster recovery eszköz. azon tudsz nyugiban tesztrendszert csinálni, másik mentését rátölteni-kipróbálni, másik helyre másik eléréssel berakni, akármi.

    egyszer volt egy 50-60 gigás exchange db borulásom pl, amikor is majdnem egy teljes napig állt a levelezés, mert helyhiány miatt (db méret duplája kell) boltba kellett szaladgálnom egy szottyadt sata vinyó meg kártya meg utána még egyszer molex csati elosztó után. mert olyankor nem jut eszedbe elsőre a molex csati, meg csak a második boltban kapsz.

    hozzáteszem helyettesítettem, nem az én dolgom volt életben tartani a rohadt exchanget. a fél millás túldimenzionált duál xeon meg 15k scsi raid5 szerver helyett ott is jobb lett volna két feleakkora olcsó satás egymagos, és egy óra alatt átreparálta volna magát az eseutil a másik lemezeire. az, hogy utána az ms meg az ibm egymásra mutogatott, azzal nem voltam kisegítve.

    én amennyire lehet minden üzletileg / életileg kritikusból duplázni szoktam. ez nyilván lehet olyan szintű, hogy gazdasszonnyal egyféle telefon vagy egyféle gép. ha elhullik csak lemezcsere vagy telóra bakup visszatöltés és megy tovább az élet félgőzön, míg a másik szerelődik / cserélődik. nem gond a töltő, kábel vagy akármilyen eszköz, amit ezek köré a dolgok köré építettem fel.

    lehet, hogy az aranykorban ez túlzás volt, de ahogy manapság a dolgok kinéznek bármi bármikor szétfinghatja magát. és akkor inkább veszek két használtat egy új helyett, még mindig üzembiztosabb.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz bambano #36 üzenetére

    oké, értem. mondjuk szerintem ez nem ibm-függő, legfeljebb csak jellemzően felülreprezentáltak. a mostanság gyártott dolgok meg úgy általában elég hulladékok.

    persze régen azért ezt a teljesítményt nem lehetett kihozni asztali kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák