Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz lapa #27 üzenetére

    -Én úgy veszem ki a közleményből, hogy nem nyúltak hozzá, hanem rövid időn belül meghibásodott három lemez (azonos gyártású?, szériahiba?, tápellátási probléma?) amit már nem tudott kezelni a raid védelme.

    -Nem nagyon használtam raid-et, de gondolom hogy 'a 3 lemez meghibásodását már nem képes kezelni' nagyjából behatárolja az alkalmazott raid tömb méretét, a lemezek össz. darabszámát.

    -Ezután írták, hogy cserelemezekkel megpróbálták helyreállítani a szervert (akkor valószínű, hogy rendszermentésük is volt) ami nem sikerült. Egy másik hírben (origo) hiányzó pótalkatrészről és vezérlőszoftver meghibásodásról is írnak.
    -Gondolom ez akkor a szerver lemezkezelésért felelős raid vezérlője vagy egyéb spec. tárolóeszközöket kezelő rendszereleme lehet, ami miatt nem tudják elindítani a szervert.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz lapa #24 üzenetére

    "ha olcsóból van kettő az jobb, mint a dupla árú egy.": ezt én most tanultam meg...

    (#27) lapa: nem, mert olyan is van, hogy egymáshoz közeli gyártású példányok vannak egycsomóban és akkor kijön egy sorozathiba, felborul az egész. Lehet, hogy a diszk átlagos meghibásodása 0.0001% 1 millió óra alatt, de ha meghibásodott, akkor annak a valószínűsége, hogy a következő 12 órában a többi diszk is borul, 99%.

    (#29) Rommel6600: semennyibe, ezt egy rendes főnök leveri a beszállítókon.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz lapa #35 üzenetére

    tele van a raktáram az utóbbi 8-10 hónapban kipurcant ibm szerverekkel. amikor elkezdtek hullani, először elég idős darabok pukkadtak el, azt mondtam, oké. utána kipukkadt gyors egymásutánban két olyan gép, ami még nyugodtan működhetett volna pár évig, az már fájt. Majd kipukkadt egy x3400-as, amiben még bőven volt kilométer, akkor dühös lettem. a párja még megy, de most már eléggé ideges vagyok miatta.

    és múlt vasárnap megadta magát egy ibm szerver, amit 5 hónapja vettem. ez volt az a pillanat, hogy pár ibm alkalmazott felmenőit a számra vettem.

    ezek után hogy győzködjem a főnököket, hogy vegyenek ibm szervert, 450-800k közötti árakon, amikor egy 200ks asztali pc semmivel sem rosszabb, mint ezek a gépek? sehogy.

    hogy cinikus vagyok-e, és ha igen, milyen irányban, azt most már döntsd el te. mindenesetre feketeöves elvakult ibm fanból 4-5 hónap alatt komoly utálóvá képeztem át magam.

    szerk: úgyhogy most vettem két desktop pc-t, asus fél-szerver alaplappal meg van itthon a polcon másik két ilyen alaplap tartaléknak. ha pukkan, pukkan, bruttó 50k-nál kevesebb, nem 280k mint az a tetves x3400-as alaplap.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz lapa #37 üzenetére

    a mostani asztali pc-m rommá veri az ibm szervereimet nagyjából minden tekintetben.
    azok a sandy-bridge-s gépek "csak" kétszer gyorsabbak, mint a mostani ibm szervereim.

    de nem ez a probléma, mert nem teljesítményigényes cuccok mennek rajta. hanem a stabilitás mindenek fölött. nekem az kell, hogyha elindítok egy szervert pár, relatíve egyszerű programmal, akkor az ezer napokig menjen, anélkül, hogy széthullana. na ezt nem tudjuk mostanában produkálni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák