Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Megneztem a vezetekes araikat, a T uzleti araihoz kepest eleg baratiak, de szerintem azert ennel sokkal koltseghatekonyabb modon is lehet vezetekes elerhetosege egy cegnek. Amit meg mindig nem ertek, az az, hogy 2014-ben hogyan lehet csucsido, meg helyi es tavolsagi hivasok kozott akkora arkulonbseg. De szerintem a vonalas szolgaltatasok mar ugyis kihalofelben vannak Mo-n. Inkabb mobilt tartanak az emberek. Igaz ha mar bejon a kommunikacio kulfolddel, akkor a vezetekes meg mindig olcsobb.

    Hat, legyen szerencsejuk, de szerintem a tul sok nagyszeru szakember egy helyen az ar rovasara megy.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz daninet #25 üzenetére

    Amit a weboldalukbol ki lehet hamozni, szerintem valami white label es reseller tipusu ertekesitessel akarnak foglalkozni, es abban van a nagy zseton szerintuk (es igazuk is van). Ez nem MLM, hanem csak egy 1 szintu MLM, ahol a pelda kedveert egy kis kabeltv-s ceg hangkommunikacioja menne a NetFone rendszeren keresztul, es a NetFone CRM rendszere kivaltana a kis ceg szamlazasi rendszeret (talan?). Igaz nem latom annak ertelmet, hogy az egyetlen beveteli forrasat egy kabeltv-s ceg minek adja at masnak... Meg ugye ott az MVNO is, tehat ha valaki ugy erzi, hogy MVNO-t van kedve csinalni, akkor van egy koztes ceg (NetFone) aki beekelodik a fizikai mobil halozat uzemeltetoje es a pici ceg koze, adja a mobil halozathoz a hozzaferest, de a marketinggel mar a legutolso cegnek kell foglalkoznia. Igaz igy legalabb a kis ceg lehet virtualis mobilszolgaltato, mert par ezres ugyfelbazist kialakitani nem olyan egyszeru, es annyi elofizetovel nem targyalokepes egyik nagy mobil szolgaltatonal sem.

    Amugy nekem semmi bajom az ilyen beekelodunk a nagy ceg es a vegfelhasznalo koze tipusu szolgaltatoval. Sokszor adnak olyan extra szolgaltatast, ami miatt megeri hozzajuk menni. Csak a pelda kedveert: Amikor elkoltotztem uj lakasba (Nemetorszag), akkor tudtam, hogy az uj helyen van telefonvonal es DSL szolgaltatas, de kb. 10 eve volt az utolso elofizeto a lakasban. A Telekom nem tudta tobbszori keresre sem megmondani, mikorra fogja bekotni a lakast, nekem meg az elso naptol kezdve szuksegem volt telefonra es internetre. Egy szolgaltato volt, aki ezt tudta biztositani egy atmeneti szolgaltatassal (mobilnet), ami adott egy helyi vezetekes szamot, egy mobil szamot es UMTS internet hozzaferest, korlatlan perc es internet hasznalattal (tenyleg korlatlan) plusz router. Mindezt ugy, hogy a rendelest koveto napon kiszallitjak az indulo csomagot. December 28-an megrendeltem, 29-en kezbesitettek volna, de nem voltam az uj lakasban, mert pont koltoztunk, de 30-an mar volt kapcsolatom a kulvilaggal. Utana majdnem 4 honapig igy voltunk elerhetoek. Ezt nem tudta egyik nagy szolgaltato sem megadni, szoval a kisebbhez mentem, de ok egy ilyen extra szolgaltatas miatt most 2 evre meg tudnak tartani engem. De ugyanigy a jo hardware is vonzo lehet egy kis cegben. Termeszetesen az, hogy abban a 4 honapban en mennyi tobbletkoltseggel jartam nekik, az nem erdekel. A szomszedom egy honappal elottem koltozott be, neki majdnem fel evig nem volt nete, mert a Telekom basz*tt bekotni hozza a vonalat.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák