Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz emvy #14 üzenetére

    előrebocsátom, hogy nem ismerem az USA adószabályait, de le lett ez egyszer vezetve, hogy ezek a mega-adományok tulajdonképpen anyagi megfontolásból születnek. ettől még persze társadalmilag hasznos, nem egy balkáni mélymutyi de messze nem tisztán altruista megfontolások vezérlik.

    megpróbálom felidézni
    a) a pénzt egy alapítvány kapja, amit ők ellenőriznek, tehát a pénz felett tulajdonképpen ez után is ők allokálnak
    b) az adomány után adókedvezményt vehet igénybe
    c) kérdéses, hogy a Nagy Hír után ki hogy követi ennek az alapítványnak az ügyeit, és milyen ellenőrzés alatt vannak mondjuk egy céghez vagy magánszemélyhez képest.
    d) a kifizetett támogatások azon része, ami világbéke/rákkutatás stb. témára megy el, az egyébként is a corporate csr keretből ment volna, a többi meg olyan oktatás, k+f, stb. ami meg a cégnek kvázi beruházás (aka merci tanszék a gamf-on)
    e) szó nem volt arról, hogy ezt a pénzt akkor most egyszerre ráöntik a civil szektorra. senki nem mondta, hogy a 90%-a nem marad az alapítvány számláján amit majd a lányuk örököl.
    f) tehát az látható, hogy ennek a füstje azért jóval nagyobb mint a lángja (nem győzöm hangsúlyozni, hogy ettől még dícséretes és követendő, de látni kell a mögöttes motivációkat is) és emellett hatalmas, bődületes PR nyereség, meg kell nézni, BG ázsióját mennyire felnyomta a közvélemény szemében egy hasonló akció (mondjuk ő tudtommal tényleg önti is a pénzt nem csak pakolja)

    @Kékes525: miért? miről van szó azon kívül, hogy leírta, hogy "megígérem, hogy becsszó odaadom a pénzem a saját alapítványomnak?"

    ez a jellemző hogy a milliárdosok szétosztják a vagyonukat love story ez egy nagyon szép marketingfogás, meg lehet osztani, lehet likeolni, de a valóság ennél jóval árnyaltabb.

    igen, ad, igen adakozik, igen, ez tök jó, de azért ne legyünk naívak, egyszámjegyű százalék lesz ennek a "költsége" a többi a családban marad.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz emvy #17 üzenetére

    b) ne felejtsd el, hogy a FB-nek amúgy is voltak adóügyei, és egyébként az adókedvezmény nem maga A cél, csak egy szelete, de az egyenlegnél sokat számít
    c) feltételezhetően. vagy nem.
    d) úgy, hogy számolok, mi ennek az akciónak az eredményhatása. mivel ennek egy bizonyos (kis vagy nagy) részét amúgy is elköltötték volna, így a látszatnál (kicsit vagy nagyon) kisebb. ez is egy szelet, de nyom a latba.
    e) marhaság lenne, de ha elolvasod a címet, akkor kb. ez jön le az egybitesnek, hogy most akkor cukorsüveg levetkőzik gatyára, és szétosztja az összes pézet azok között, akik továbbítják a szerencsesüti levelet. az öröklés meg kb. biztos, az most lénylegtelen, hogy a pénzt öröklöd vagy a pénztárcát. ennyi pénz nyilván nem kell az "élethez" még azon a szinten sem, ez már a befolyás, a körökbe tartozás, és a súly eszköze. akkor meg tök mindegy, hogy a tiéd a pénz vagy te mondod meg ki mire költi.

    Egyszamjegyu? Hogy a fenebe? Ne beszeljunk mar a levegobe, legyszives adj egy megoldast arra, hogy hogyan lehet ugy 99%-nyi vagyont odaadni egy kulso alapitvanynak, hogy utana a vagyon 90%-aval szabadon rendelkezzen az illeto (ergo arra koltse, amire akarja). Mert te ugye most ezt allitod.

    1) saccoltam, jó? a lényeg a mérték, nem a pontos szám
    2) milyen külső alapítvány? neked adják oda? a vöröskeresztnek adják? a wwf-nek? az üdvhadseregnek? a saját alapítványuké lesz a pénz.
    3) senki nem mondta, hogy szabadon rendelkezzen vele, nyilván befolyása van a döntésekre, innen meg fent e)
    4) nem ezt állítom.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz emvy #19 üzenetére

    nézd az van, hogy félreérted amit kommunikálni próbálok (pont a saját kognitív disszonanciád miatt) így próbálod beleerőltetni a saját rólam alkotott prekoncepcióidba. hibásan.

    Oke, tehat vegulis onnan, hogy egyszamjegyu szazalek a koltsege az akcionak es a gyerek fogja orokolni az egeszet, eljutottunk oda, hogy nem rendelkeznek vele szabadon.

    igen, ez pontosan egybites értelmezés. ;) vagy-vagy. köztes állapot nincs. világos :)

  • Surda-

    őstag

    válasz emvy #46 üzenetére

    Azt hát. Ezek a jótékonykodások arról szólnak,hogy Gates csinálja a reklámot magának és a nevével összeforrt cégnek.
    Az már csak a széplelkűek magyarázata,hogy jaj ettől mennyi embernek jobb lett, valójában pont lszarják ők,hogy mennyi embernek tettek jót. Ez csupán marketing, most nem tévés reklámra költötték,mert most ez a menő. Ez akkor is átverés,ha van,akin segítettek.
    Az csak arra jó,hogy el lehet vele fedni a nyilvánvaló aljasságot, azaz,hogy mások nyomorát arra használják,hogy hirdessenek.
    Ha ezek az emberek valóban csupán segíteni szeretnének a pénzükkel, valóban arról szólna a történet,hogy fontosnak érzik,hogy segítsenek,akkor nem kérkednének vele.
    Nem mutogatnák büszkén,hogy "látjátok milyen jó ember vagyok?"
    Ez róluk szól, ez azt üvölti a világba,hogy pl B.G. mennyire jó ember, a microsoft mennyire jó cég!
    Én is adakoztam már, segítettem közvetlenül kp-ben is!
    És nem úgy,mint a leghitványabb fajta, aki látványosan adja oda és még okoskodik is,hogy "ne piára költsd..."
    Odamentem, a kezébe nyomtam és nem vártam hálát cserébe és nem mondtam meg neki,hogy mire költse.

    jacint78 Ebben kivételesen semmi cinizmus nem volt részemről!

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

  • jacint78

    addikt

    válasz emvy #49 üzenetére

    Megvan, de nálunk ez igencsak jellemző! A legjobb példák erre a youtube videók ahol a külföldiek pozitívan kommentelnek, vagy szimplán poénkodnak, aztán jön egy magyar és szétnegatívkodja az egészet, ez iszonyatosan jellemző a népségünkre.. :(

    type your text here..

  • Surda-

    őstag

    válasz emvy #52 üzenetére

    Elég gyorsan elfogytak az érveid ebben a vitában. :)
    Ráadásul magyarosan negatív lettél :))

    "Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

  • Surda-

    őstag

    válasz emvy #76 üzenetére

    Mindig szomorúsággal tölt el,mikor a hozzád hasonló, magukat baromira modernnek képzelő emberkéket fel kell,hogy világosítsam, hogy gondolkodásuk annyira modern, mint az igazi mélyproli csepeli nyuggerklubbok szellemisége!
    Politikusaink ebből élnek időtlen idők óta.
    Jaj Marika,mindegy,hogy milyen valós indok áll az ígéretek mögött, mindegy hogy valójában milyen gazemberség áll a háttérben, a lényeg,hogy nő a nyugdíj és megadóztatják a nagyvállalatokat!
    Hát micsoda rendes emberek ezek... !
    Ismerős ,ugye?
    A rendszerváltás óta ezzel etetik a nyuggereket, ilyen marha modern vagy te is!

    "Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

  • #06658560

    törölt tag

    válasz emvy #115 üzenetére

    A tudjukkik, bildebergek, illuminátsok és a többi titkos társaságok, amelyek százezer éve világuralomra törnek- és sosem érték még el, miközben az összes királyi házat is behálózták- senkit nem engednek be maguk közé, csak a billgécet, a cukorborsót, a ...

Új hozzászólás Aktív témák