Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Masooo

    aktív tag

    válasz ZnVjaw0K #17 üzenetére

    A látásod 5/3 akkor. Nekem 5/4 a normál pedig 5/5.

    A gondom nekem pl annyi, hogy a nagyon túlméretes képernyő eléggé hamar ki tudja fárasztani a szememet akkor, ha csak a tv mint fényforrás van a közelben és nézem is. A férfi részlegen van egy 140cm körüli tv amit olyan 2,8 - 3 m távról szoktunk nézni, sötétben már megfelelő hosszú időtartam után elfárad tőle a szem és úgy fest nem csak az enyém. Most van másik fényforrás is aktivizlva, így szuper, de a szemészt kérdezve ő nem igazán a marketing maszlagot tolta, hogy vegyél 8k tvt 2 métert és ülj elé 1.6 méterre és juhhé (légbőlkapott számadatok).
    Azt mondta, hogy a tvtől megfelelő távra kell ülni és a fő szempont nem az, hogy a gyártó szerint a kép honnan élvezhető, hanem az, hogy mi jó a szemednek és lcd tv esetén ez a táv a képernyő méretének 3-4x távja. Írom megint, nem a kép szempontjából hanem a szemed épsége végett, legalábbis a beszélgetés erre irányult. Ezért kérdeztem, hogy valaki tud e erre valami jó és pontos de nem az ipartól származó adathalmot amit át lehet nézni.

    Mellesleg 4k-8k tvt azért nem veszek még egy darabig, mert a "szánalmas eseti tvző" kategória vagyok, ha nézek is, akkor általában nem én játszok le rajta tartalmat, hanem pl a natgeo vagy egyéb hasonló adó, esetleg az eurosport. Ők is csak a HD tartalmaknál járnak ezek viszont kiválóak és élvezhetőek is. Viszont ha lesz adó ami érdekel is és 4k is, akkor váltani fogok.

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • StLui

    veterán

    válasz ZnVjaw0K #17 üzenetére

    Gondolom moziba el sem mersz menni akkor mert...

    "Legalábbis egy panelban (értelmesen) elérhető távolságok esetén mindenképpen."

    Van 6x4-es nappali is panelban. Egyszerűbb lenne konkrét nézési távot felhozni példának, csak gondolom úgy túl kézenfekvő lenne. Szóval milyen messziről csempemozaik :C számodra a 55" 4k?

    [ Szerkesztve ]

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Új hozzászólás Aktív témák