Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz StLui #21 üzenetére

    Eltaláltad. Pl IMAX-ben a leghátsó sorból simán megszámolom a pixeleket. Mondjuk ahhoz nem kell túl nagy tehetség, mert kritikán aluli a felbontás. A kisebb vásznakat(szerk: és a nagyobb felbontást [mert a kisebb mozik gyakran nagyobb felbontásúank a liemax-nél]) részesítem előnyben, azt is a leghátsó sorból, bár akkor általában sajnos lefelé kell nézni a vászonra, de valamit valamiért. Ebban az esetben is nyilván zavarna még a túl kis felbontás, de fel se tűnik a botrányosan alacsony képkockaszám miatt. A 24fps-től rettenetesen szenvedek.

    "6x4-es nappali" - Igen, és rakjam a tévét az ablak elé? (Pont ezért írtam zárójelben, hogy értelmesen:D)
    Jó, kompromisszumokkal akár megoldható, de nem csak 6x4-es panel nappali létezik.

    Most épp nincs előttem 55" 4k tv meg mérőszalag, úgyhogy erre a kérdésedre irányuló válaszadást tisztelettel kihagynám. De számold ki ha gondolod! Nézd meg tetszőleges képszerkesztőben, hogy a Snellen táblán a közvetlenül a vonal fölöttinél nányszor kisebb a legalsó kép, és ezzel az arányszámmal szorozd be az itt gyakran belinkelt " "optimális" nézési távolság a felbontás függvényében" grafikon megfelelő értékét. Így megkapod a választ a kérdésedre: az így kapott számnál közelebbről nekem már nem jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák