Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -vitya-

    őstag

    válasz Frawly #227 üzenetére

    Németben is van minden:
    5600x - [link] 328€
    De a többi is:
    3500x : 144€
    3600: 179€
    3400GE: 177€
    stb.

    Intel 10400F: 129€
    ami tényleg olcsóbb kicsivel, de a z490 meg jóval drágább, mint a b450...

    A végén azonos lesz teljesen a 3600-ashoz az ára.
    Az összes prociból 5++ példány van épp raktáron nekik.

    Ahogy nézem, ez pont azt jelenti, hogy 10400F vagy 3600 - egy ár, így dönts ahogy szimpatikus. A tesztek alapján amúgy a 10400f egy icipici előnyben van.

    -=Витя=-

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Frawly #227 üzenetére

    Nem tudom, az angol boltokban milyen a helyzet, viszont egy gyors ebay.uk keresés után egy R5 3600, ami itthon 60k-tól indul, ott 75k-nak megfelelő fontért van, szállítással együtt. Annyi, hogy elvileg májusi kiszállítással. Vagy ha nem zavar, hogy nem bontatlan, hanem az van hozzá írva, hogy "opened - never used", akkor van akár 60k alatt is. De egyébként igen, a magyar ebay-el összehasonlítva valóban lehetnek arra problémák.

    A laptopokról inkább ne is beszéljünk. Sokan írják itt PH!-n, hogy vannak normális AMD-s laptopok, de nekem még mindig az a tapasztalatom, hogy nagyon ritka, főleg az alsóbb árszegmensben. Aztán bersze drágán sokmindent kapni, de arra nem mindenkinek van pénze, meg igénye.

    Ami az új generációt illeti, csak az ár, meg az elérhetőség lesz kérdés, egyébként minden szempontból jelentős előrelépés várható. Átlag 25-30% IPC növekedésrő, meg az új 5nm gyártástechnológia miatt átlag 30-40% fogyasztáscsökkenésről, plusz 15-20% sebességnövekedésről, vagyis az IPC-vel együtt 40-45% körüli teljesítménytöbbletről beszélnek. Plusz az AM5-el együtt elvileg jön a DDR5, és a PCIe 5.0. Ha a valós előrelépés csak megközelíti az ígért értékeket, már akkor is talán az eddigi legnagyobb előrelépés a ZEN generációk között. Várjuk a valós teszteket szeretettel. :K

  • Darmol

    senior tag

    válasz Frawly #227 üzenetére

    Majd kijavítanak ha tévedek de pár éve volt téma, hogy a területi ellátottság a területi nagyker raktáraktól függ. Magyarországon a német, illetve 2-3 éve a lengyel nagyker is a mérvadó. GB-nek saját nagykere van, ebből adódhat az ellátásbeli különbség. Anno volt régebben, hogy pont fordítva volt, és ott lehetett kapni ami itt hiány volt. Egyébként látszik, hogy hétről hétre változik a helyzet. Karácsonykor itt sem volt semmi, nálunk is csak kb. 2 hete lehet normális áron CPU-kat venni (legalábbis én akkor vettem észre).

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák