Új hozzászólás Aktív témák

  • greenmeister

    tag

    válasz adamssss #187 üzenetére

    Itt semmi sincs rendben. Minden féle gazdasági tevékenységből duplán akarnak részesülni. Az internetes számla tartalmaz áfát és most jön mellé az internet adó. A következő a melegvíz számla lesz köbméterenkénti természetikincs használati adó bevezetésével? Vicc. És akkor erre mondják hogy csökken a rezsi. Egyik számlából elvesz a másikhoz hozzáad. Ebben az országban azért, úgy gondolom élnek olyan emberek akik ezt kicsit jobban is tudnák csinálni, meg hát becsületesebben. Aki 5 éve ilyen országot álmodott, annak azt kívánom éljen benne 120 éves koráig.
    Más.
    Az informatika mára szerencsére nagyon beépült a köztudatba. Ezen olvasunk híreket, ezen kommunikálunk szeretteinkkel, mozielőzeteseket, filmeket, online műsorokat, közvetítéseket nézünk rajta. Sőt internet rádiót hallgatunk, internetes piactéren adunk-veszünk, felhőbe töltjük fel- és le adatainkat fényképeinket, zenéinket. És nem utolsó sorban még véletlenül sem hagynám ki, hisz sokan már az adóbevallásukat is neten keresztül intézik. Itt nem térnék ki arra, hogy torrent vagy más P2P hálózatok adatforgalma (ezekről már annó esett szó, hiszen a memória meg egyéb adathordozók után fizetendő jogdíjat már évekkel ezelőtt kiszabták, feltételezték, hogy egy fényképezőgépbe tett memóriakártyán is valószínűleg artisjus köteles zenei anyagok lehetnek) :) Pofátlanság lenne ezt az adót újra emiatt kiszabni (bár a pofátlanságot senki nem tagadta eddig közülük) :).
    Amit magyarázatként adott kedves Varga Úr, miszerint sokan bonyolítanak ezen keresztül hívásokat abból én arra következtettem a hír hallattán, hogy csak adott portokon zajló adatforgalmat számolja be az adóalapba. Valószínű ez nem így van, és a valódi ok sem ez lehet, hisz ezt csak maximum nagyszüleink hiszik el a miniszter Úrnak. Pedig kimondottan a voip hívásokat, ahogy mobilinternetszolgáltatók blokkolják, úgy azt adatforgalomként elkülönítve számolni is lehetne. Minden csak akarat kérdése, mert a technika adott hozzá (persze így több pénzt lehet szakítani, hisz valószínúleg a hang és vidóhívások adatforgalmi az össz adatforgalom 1-2%-a lehet szerintem). Van egyébként VOIP előfizetésem és aki elhitte volna eddig azt a maszlag szöveget, hogy internet telefonnál nincs 2,5ft-os adó, annak elárulom, hogy minden magyar voip szolgáltató bizony felszámolja ezt az adónemet a számláján. Tehát aki ilyen előfizetése van mint ahogyan nekem is, úgy az a nyakába kapja az internet adót is. Tehát januártól duplán fogunk fizetni minden perc után.
    Még pár érdekesség:
    -Felhőbe feltöltök egy képet, majd meg is nézem. Ez vajon szintén dupla adatforgalom?
    -Linux frissítés jön, vagy dist upgrade. Havi pár száz megabyte. A családban van 3 számítógép, vagyis havonta már gigabyte-os tételről van szó. Fizessek az ingyenes frissítésekért adatforgalmi díjat?
    -Mobilarena TV élőstream. És még sok hasonló dolog. Lassan már a kábelTV is ezen jön. Vagy az oldalakon a sok kéretlen reklám, amiket egy magamhoz hasonló blokkol, de mondjuk egy olyan ember aki csak bekapcsolja a gépét és használja az fel sem fogja, hogy emiatt mennyi felesleges adatmennyiséget letölt a számítógépe vagy tablete.
    -Androidon Mindig TV élőstream.
    Rendegeteg legalális adatforgalom van aminek a megadóztatása nem várt következményekkel járhat. Őszinte leszek. Ezt a törvényjavaslatot kétféle korosztálytól tudom elfogadhatónak mondani, 12 év alattitól, vagy 80 év felettitől (Itt nem célom a két korosztályt megsérteni.). Márpedig lehet én vagyok a finnyás, de szeretném ha egy olyan ember tenne ilyen javaslatokat aki ebben kellő képpen jártas is.). Aki egy kicsit benne van a témában annak ilyen javaslatot nem lett volna szabad papírra vetnie. Dilettáns dolog, és akkor még finom voltam.

    MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

Új hozzászólás Aktív témák